Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nelly23
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: wt 10 lut, 2004 11:35

Post autor: nelly23 »

No to i ja sie przedstawie.
Jestem mama 1,5 rocznego Huberta z alergia na gluten,dzieki Anakon ktora powiedziala mi o tym forum udalo mi sie i zreszta wciaz udaje byc wytrwala diecie synka-hihi ja i maz tez juz praktycznie bezglutenowi:)-i nie zwariowac:)
Nelly i synek bez diety:)
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Witam wszystkich serdecznie, wielkie dzięki za tą stronę i forum.
Trochę napisze o sobie :-)
Jak byłam mała, do 3 roku życia byłam uczulona na gluten i laktozę. Potem całkowicie się z tego wyleczyłam. Mama mi chlebek wprowadzała od kruszynki.
Teraz po latach a mam ich obecnie 28, wróciło to do mnie jak bumerang, no może nie całkiem, teraz nie jestem uczulona na mleko :)
Byłam zrobić testy u alergologa i okazało się, że oprócz glutenu nie mogę jeść pomidorów i dorsza.
Przez miesiąc mam być na diecie bezglutenowej, pić przed jedzeniem jakieś saszetki a potem kolejna wizyta u alergologa:-)
Obrazek
Awatar użytkownika
abacik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn 20 wrz, 2004 14:00
Lokalizacja: Ostrzeszów

Post autor: abacik »

Dziękuję Wam za to Forum. Jestem mamą 6-letniej Oli-celiakia i 4-letniej Madzi-bez celiakii. Ola miała zdiagnozowany zespół złego wchłaniania gdy miała 15 miesięcy (przeprowadzona biopsja). Po 3 latach diety i prowokacji glutenem stwierdzono celiakię (powtórna biopsja i badania krwi na obecność przeciwciał...). Bardzo często zaglądam na tę stronę i czytam (pochłaniam) chyba wszystko, dlatego postanowiłam w końcu też napisać. Może ja też będę mogła komuś pomóc. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
abacik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn 20 wrz, 2004 14:00
Lokalizacja: Ostrzeszów

Post autor: abacik »

Dziękuję Wam za to Forum. Jestem mamą 6-letniej Oli-celiakia i 4-letniej Madzi-bez celiakii. Ola miała zdiagnozowany zespół złego wchłaniania gdy miała 15 miesięcy (przeprowadzona biopsja). Po 3 latach diety i prowokacji glutenem stwierdzono celiakię (powtórna biopsja i badania krwi na obecność przeciwciał...). Bardzo często zaglądam na tę stronę i czytam (pochłaniam) chyba wszystko, dlatego postanowiłam w końcu też napisać. Może ja też będę mogła komuś pomóc. Pozdrawiam :)
Ciocia Pecia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr 22 wrz, 2004 15:11
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Ciocia Pecia »

Chcialabym sie przedstawic :D
jestem mama dwojki dzieci, Zuzi prawie 7 latki (zdrowej) i Jasia alergika na diecie b/glutenowej ( Jaś konczy niedlugo 3 latka )
Jasiek jest na diecie bezgluetnowej , bezmlecznej i bezjajecznej :?
i jeszcze kilka BEZ...

pozdrawiam , szkoda ze nie znalam tego forum wczesniej, juz widze ,ze dawal Jasiowi kilka rzeczy ktore maja "ukryty" gluten :(
Awatar użytkownika
grasha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 13:54
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post autor: grasha »

Witam Wszystkich!
Mam na imię Grażyna, jestem na diecie bezglutenowej prawie od urodzenia i udało mi się w dobrym zdrowiu przeżyć ćwierc wieku. Jeśli mogłabym komuś służyć radą w kwesti funkcjonowania z dietą to uczynię to z największą przyjemnością. mój nr gg 1553116 (skróty na forum, przynajmniej u mnie, nie działają)
To forum to super sprawa, szkoda tylko, ze tak późno je odkryłam, i nie rozumiem, dlaczego nas tak mało? Chyba trzeba bedzie sie zabrać za propagandę :)
Serdecznie pozdrawiam wszystkich użytkowników forum!

Poczatkujący pszczelarz
Grasha :D
Awatar użytkownika
kasha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 13 paź, 2004 20:42

Post autor: kasha »

Dzień dobry, na to Forum trafiłam dzięki Agnisi, nie jestem chora na celiacie, lecz będę tu zaglądać, gdyż bardzo interesują mnie przepisy kulinarne zebrane na Waszej stronie oraz chciałabym rozruszać troszkę Towarzystwo, by wlało się więcej życia w owe jakże ważne, ciekawe i pomocne Forum.
Pozdrawiam z lodówki!
-Kasha-----Obrazek

Używaj ze mn± u¶mieszków: Moje Emoty
Iwcia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 19 paź, 2004 21:35

Post autor: Iwcia »

Hej,
Witam wszystkich. Trafilam do Was za namowa Agniesi. Jesli o mnie chodzi to nie wolno mi pic mleka, bo nie toleruje kazeiny. A tak poza tym to ananasa swiezego, laskowych orzechow, bo od nich puchnie mi jezyk i zaczynam sie dusic, oraz truskawek od ktorych dostaje wstretnej wysypki :(
No i co tu zrobic jak sie je tak lubi... Chyba tylko przetwarzac, bo wtedy juz tak nie uczulaja :)
Bardzo lubie gotowac mam swoja stronke o gotowaniu na mniamie i na onecie. Takze jak bedziecie chcieli to podziele sie jakimis przepisami :)
Pozdrawiam,
Iw
skanna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt 09 lip, 2004 18:21

Post autor: skanna »

To i ja się przywitam, mama 9,5-miesięcznej Majki z potężną alergią na gluten. Póki co, lekarz każe być dobrej myśli i nie zakładać, że to celiakia.
Ponieważ wciąż jeszcze karmię małą, więc z konieczności jestem na diecie bezglutenowej.
Sylwia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: pn 14 cze, 2004 14:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sylwia »

Mam 28 lat i zostałam zdiagnozowana w czerwcu tego roku w szpitalu. Mieszkam w Krakowie. Ponad 4 lata byłam leczona na zespół jelita drażliwego bez dokładnych badań aż w koncu trafilam do szpitala z ogromna niedowagą. Po kilku miesiacach diety mój organizm wraca do normy. Wyniki badań są tak dobre jak nigdy wcześniej. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
agusia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr 12 maja, 2004 15:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: agusia »

Postanowiłam też krótko o sobie... Mam 28 lat, pochodzę z Poznania, ale od trzech lat mieszkam w Warszawie. Dwa lata temu urodziłam syna i się zaczęło... W styczniu tego roku roku po najcięższym miesiącu w moim życiu (schudłam 10 kg) po wielu badaniach (kosmki były całkowicie wyniszczone)i nerwach zdiagnozowano u mnie celiakię i od momentu przejścia na dietę czuję się fantastycznie. Trafiłam na rewelacyjnego lekarza, który wyjaśnił mi wszystkie wątpliwości. Wyjaśniły się ciągłe złe wyniki badań krwi i moja od zawsze niedowaga. Po półrocznym stosowaniu diety miałam ponowną gastroskopię i badanie krwi IgA i IgG, okazało się, że dieta jest ok, że przeciwciał nie ma i kosmki pomalutku, ale się odradzają. Ale się rozpisałam..., forum jest super, korzystam z niego bardzo często.
Pozdrawiam wszystkich.
Piotr Kowalski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr 28 kwie, 2004 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

przedstaw sie

Post autor: Piotr Kowalski »

Witajcie wszyscy!
Jestem na diecie od 3 roku życia. Teraz mam 25 lat. Jakoś jeszcze ciągnę ;) , ale łatwo nie jest.
Mieszkam w Warszawie. Chociaż to duże miasto to jeszcze nie spotkałem osoby podobnej do mnie hihi.
Chętnie się zaprzyjaźnię, więc jeśli ktoś czuje potrzebę podobną do mojej, to proszę - piszcie!

Myślę że tacy kosmici, jak my, powinni się trzymać razem :). W końcu w kupie i raźniej, i cieplej :mrgreen:

A tak przy okazji... czy lepszy jest związek 2 bezglutków, czy mieszany ;)
Co o tym myślicie?

Piotrek
Awatar użytkownika
Kasia-mama
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: sob 17 sty, 2004 17:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kasia-mama »

Mam do czynienia z celiakią u moich dzieci: 6-letniej Gabrysi, obecnie uczennicą pierwszej klasy i 10-letniego Kuby-czwartoklasisty,reszta rodziny póki co glutkowa. Gotuję czasem potrawy osobno, czasem nie, ale jak byśmy wszyscy np.mieli jeść pierogi bezglutenowe, to poszłabym z torbami.
Lubię zaglądać na to forum z moim Jakubkiem, bo on wtedy nabiera więcej wiary w siebie. :D
Pozdrawiam forumowiczów razem z moimi bezglutkami.
buba
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: wt 06 kwie, 2004 08:17
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: buba »

No to ja też się przedstawię. Późno, bo późno, ale lepiej późno niż wcale...

Nazywam się Angelika, mam 25 lat i od 4 lat mieszkam w Szczecinie. Na diecie bezglutenowej jestem od 6 miesiąca życia. Potem "wyrosłam" z caliakii.

Rok temu choroba uaktywniła się :evil: Oczywiście nikt nie wpadł na to, że to celiakia, podejrzewano u mnie chłoniaka i skierowano do szpitala. W marcu zalecono wreszcie dietę(co prawda z pewną nieśmiałością). W kwietniu doczekałam się wolnego miejsca w szpitalu. Spędziłam tam tydzień na badaniach. Niestety nic nie wykazały (może to efekt już wprowadzonej diety). Mimo wszystko uzano, że skoro dieta mi służy a objawy zanikają to znaczy, że mam celiakię. Nie kusi mnie poddanie się prowokacji glutenem, żeby mieć na papierze potwierdzenie diagnozy. Cieszę się, że wracam do świata ludzi mających siłę na codzienne zmaganie się z życiem. Przed dietą miałam jej już baaardzo mało...

Cieszę się, że istnieje to forum i serdecznie Was pozdrawiam.
Paulina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 01 gru, 2004 23:00

Przedstaw się :)

Post autor: Paulina »

Hej wam wszystkim!!! Jestem z Wrocławia, mam 20 lat, studiuje na Uniwerku. Chorobę zdiagnozowali mi dwa lata temu w Akademickim Szpitalu na Poniatowskiego. Ogólnie to dochodzi mi jeszcze hipolaktozemia, złe wchłanianie, przewlekłe zapalenia, i takie tam.. :) W sumie to już od 3 roku życia miałam problemy z żołądkiem i jelitami ale niestety nikt nie potrafił postawić żadnej konkretnej diagnozy...Jednak kiedy zaczęłam tracić na wadze, a z dnia na dzień siłe, postanowiłam olać lekarzy, którzy twierdzili, że "coś wymyślam" no i tak więc tu z wami jestem :D Strona i forum jest super! do wczoraj nie wiedziałam, że tyle nas jest, i w końcu mozna porozmawiać z ludzmi, którzy naprawde wiedza o co chodzi!pozdrawiam wszystkich!!! Paulina(Sendek)Wrocław [/u][/url]
ODPOWIEDZ