Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Szyplak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt 07 gru, 2004 21:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Szyplak »

Witam wszystich!!!

Za przykladem innych postanowilem rowniez sie przedstawic :D

Mieszkam w Łodzi mam 19 lat jestem studentem 1 roku teleinformatyki. 10 lat temu rozpoznano u mnie zespół złego wchłaniania i lekarze dawali mi bardzo nikłe szanse na wyzdrowienie. Niestety rok temu stwierdzono, że jednak jest to celiakia.


Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

Witam Wszystkich także się przedstawie Wam przedstawię :cheesy:
Na imie mam Patrycja od 24 (z 25) lat jestem na diecie bezglutenowej z przerwami ... (ekspeymenty toruńskich lekarzy :frown: )
jestem przykładem na to, ze dziecko i dorosły z celiakią może byc szczęsliwe dzięki mojej mamie. buziaki
caly czas stosuje dietę, jednak nie "szaleje" już i nie sprawdzam wszystkich opakowań - nie mam siły.
Jestem optymistką i uważam, że cieliakia "to nic strasznego" przykładem jest mój narzeczony, który w naturalny sposób także przestał jeść gluten i bardzo mu to służy :cheesy:
pozdrawiam wszystkich "starych i młodych" starzem bezglutenowców :cheesy:
Patrycja
Awatar użytkownika
Goja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw 06 sty, 2005 08:34
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Goja »

Cześć. Myszkuję na forum od grudnia 2004. Jestem mamą Olka (2 lata 9 miesięcy) i Martyny (5 lat 10 miesięcy). Podejrzenie celiaki ma mój syn (typ pełnoobjawowy) ale i córka po wgłębieniu się w tematy z tego forum może być celiakiem skąpoobjawowym. Dom znać co z nimi jak będzie jakaś diagnoza.
Pozdrawiam wszystkich - PA. Goja.
Awatar użytkownika
szymczor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 14 sty, 2005 21:46
Lokalizacja: Kraków

Post autor: szymczor »

Czesc wszystkim!
Mam 23 lata, jestem z okolic Czestochowy, studiuje w Krakowie. W przeddzien Wigilii 2004 zdiagnozowali mi Duhringa (po wyeleminowaniu łuszczycy, świeżba (!), egzemy itp.). Nie rozpaczam z tego powodu, bo innych dotykaja o wiele gorsze choroby, dzieki temu nauczylem sie gotowac (odkrycie soczewicy!) i nie rosnie mi brzuch od piwa :D
to tyle, nie bede was zanudzac.
pozdrawiam Wszystkich Bezglutenowcow!
Awatar użytkownika
Magdalenka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz 09 sty, 2005 23:01
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Magdalenka »

Witam,
tu Magdalenka. W grudniu zdiagnozowano u mnie celiakię (w wieku 24 lat) i chociaż dieta bg wymaga pewnej dyscypliny, zdążyłam się już przyzwyczaić. Nie mam czasu się załamywać i dlatego od razu (jak Kolega wyżej) zaczęłam gotować. Po tygodniu, z nienawiści do wafli ryżowych (styropian?) sama upiekłam chleb. I zjadłam.
Pozdrawiam,
m
asia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: czw 20 sty, 2005 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: asia »

Witajcie!
Już dwa miesiące podglądam Was i Wasze poczynania, więc czas najwyższy na krótką prezentację.
Jestem mamą 22 miesięcznego Andrzeja, który by prawidłowo sie rozwijać musi niestety pozostawać na doskonale Wam znanej diecie bezglutenowej. Dietę tą stosujemy od 5-ciu miesięcy.
Zanim dokonałam odkrycia Waszego forum byłam bliska załamania i nie wierzyłam , że bedąc na diecie bg można normalnie funkcjonować.
Jestem bardzo wdzięczna wszystkim osobom które przyczyniły sie do zaistnienia tego forum!!!!! Chwała Wam za to!!!!!!!!
Asia i mały Andrzej z Warszawy.
akpn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob 01 sty, 2005 01:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: akpn »

Cześć wszystkim!
Mam 43 lata. I jak teraz wiem, celiakia mnie osaczała przynajmniej od 25 lat. "Dopracowałem" się jej powoli , sukcesywnie.
Na forum zajrzałem 1.1.2005 i od tego czasu jestem tu coraz częściej. Jestem na diecie, objawy typowe, lekarz gastro też jest. Niestety biopsji i markerów nie miałem zrobionych przed dietą. Teraz w czasie diety - zapewne dalekiej od ideału - jest o niebo lepiej. Dużo , bardzo dużo cennych informacji na forum wyczytałem, a niektóre już wykorzystałem.
Nie sądziłem, że innych - jak czytam to wielu - dorosłych celiakia też dotyka.
Pozdrawiam :lol:
Andrzej
Deckard
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw 10 lut, 2005 15:56
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Deckard »

Hello, Przemek z tej strony. Wlasnie odkrylem wasza strone i forum w sumie przez duzy przypadek. Na diecie bylem praktycznie od urodzenia do 15 roku zycia. Pozniej jakos tak wyszlo ze przestalem stosowac diety i nie stosuje jej do tej pory a mam 26 lat. Prawie calkowicie zapomnialem o tej chorobie, ale pewne sytuacje zyciowe spowodowaly ze chyba musze zrewidowac moj stosunek do tej choroby :evil: Wlasciwie nie mam zadnych objawow, ale bede musial zrobic badania i dobrze by bylo gdyby nie wykazaly ze jestem chory. Plan mam taki ze robie badania i jesli wyjdzie w nich ze jestem chory przechodze na diete zeby to wszystko jakos doprowadzic do porzadku i zeby moc sie znowu przebadac.
Oczywiscie bede juz u was stalym bywalcem.

Pozdrawiam cieplutko.
Jukka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 02 mar, 2005 10:33

Post autor: Jukka »

Cześc. Udało mi się zalogowaĆ. Mam 24 lata i kilka dni temu dowiedziałam się, że mam celiakię. Może to forum dyskusyjne pomoże mi oswoiĆ się z nową - niezbyt komfortową - sytuacją. Pozdrawiam
celiaczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 04 mar, 2005 11:34

Post autor: celiaczek »

Witam
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Witam! :lol:
nazywam się Anieszka i jestem mamą 11-letniej Bogny(celiaczki zdiagnozowanej od 5 lat) i prawie 2-letniej Oliwki(na razie bez żadnych objawów celiaki).Byłam kiedyś stałą czytelniczką starego forum i bardzo dużo z niego skorzystałam.Teraz mam nowe problemy i chętnie skorzystam z porad "starych" :P cekiaków.
Pozdrawiam wszystkich nowych i starych forumowiczów :oops:
Awatar użytkownika
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 17:55
Lokalizacja: obywatel świata

Post autor: MariuszO »

annaz pisze:Stronę odwiedzam od 2.03. tzn. od dnia kiedy potwierdzono u mnie obecność przeciwciał p/endomysium. Już następnego dnia rozpoczęłam dietę bezglutenową. Biopsja jelit - opis: Shiner I stopień (??? -mimo,że przeczytałam wszystkie lub prawie wszystkie art. o celiakii w internecie nie mam pojęcia jako to klasyfikacja).Przez całe życie wyglądałam na osobę niedożywioną -mimo to diagnoza ze szpitala wprawiła w zdumienie mojego lekarza I.kontaktu (zawsze miałam b. dobre wyniki badań krwi). Czekam na 1. wizytę u gastrologa, który będzie mnie już "prowadził" . Sądzę,że jestem przypadkiem celiakii utajonej. Teraz myślę o konieczności badań moich synów (28 i 16 lat).Zastanawiam się ilu dorosłych (i bardzo dorosłych tak jak ja) żyje z celiakią nie wiedząc o tym! W pierwszych dniach miałam straszny kryzys, żal do losu za wątłe ciało, kompleksy... a teraz się cieszę, że wreszcie wiadomo jak nazywa się ten robaczek, który mnie męczył... Bardzo, bardzo serdecznie pozdrawiam WAS WSZYSTKICH, wspaniale, że jesteście :D
EDIT MariuszO: Proszę o dopisywanie się do istniejących tematów a nie zakładanie nowych
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Mam 27 lat i niecały miesiąc temu zostałam zdiagnozowana (zespół złego wchłaniania), i w związku z tym jestem na diecie bezglutenowej. Nigdy nie miałam typowych objawów, ale problemy z brzuchem mam od dziecka ( :frown:) Dzięki te stronie dowiedziałam się wielu bardzo użytecznych informacji, dziekuję i obiecuję, że będę aktywnie działać na forum. Pozdrawiam wszystkich na diecie bezglutenowej :D
Tereska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt 12 kwie, 2005 10:53
Lokalizacja: Głuchołazy

Post autor: Tereska »

Dzień dobry
Nazywam się Tereska jastem mamą Dominiki u której zdiagnozowano celiakie gdy miala 1,5 roku i tak trwamy do dzis a ma juz prawie 9 lat
wlasnie dzisiaj wstapilam do tego szacownego grona milo mi ze jest tylu wspanialych ludzi z ktorymi mozna sie dzielic problemami zwiazanymi z celiakia bo tu gdzie mieszkam jest ciezko niestety problem malo znany albo nikt nie chce o tym wiedziec ani mowic

to na razie pa :D
pozdrawiam Tereska z Domisi± (celiakia małej od 1997r.)
Awatar użytkownika
ooowieczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr 27 kwie, 2005 17:42
Lokalizacja: tczew

Post autor: ooowieczka »

Witam wszystkich! :mrgreen:
Jestem Gosia i mam 20 lat.mieszkam w Tczewie ale teraz rzadko tam bywam bo studiuje w Bydgoszczy(psychologia) Na diecie bezglutenowej jestem nieprzerwanie juz ponad 14 lat i powiem wam szczerze ze tak sie przyzwyczailam ze nie moge sobie wyobrazic jak to by bylo ze wchodzac do sklepu moge kupic co tylko chce(a nie to co moge) Nie jest zle :P nawet w akademiku mozna sie samemu wyzywic :cheesy:
Gdyby ktos chcial pogadac zapraszam serdecznie na gg-4661195
ODPOWIEDZ