Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ann
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005 21:28

Post autor: ann »

Hej, ja tez chciałam się przywitać. Nie mam obecnie zdiagnozowanej celiakii, na razie na etapie podejrzeń. W dzieciństwie byłam na diecie bezglutenowej i bezmlecznej. Dietę rzuciłam, rozwijałam się bezproblemowo...zapomniałam o tej chorobie do teraz. Mam problamy z przewodem pokarmowym, schudłam wiele kilo, w okresie kilku miesięcy. Może ktoś mi tu cos poradzi :oops: Bo pytan mam wile
JanekD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt 06 maja, 2005 08:52

Post autor: JanekD »

Jestem po raz pierwszy na forum i chciałbym się dowiedzieć czy na dziecko z celiakią można otrzymać świadczenie pielęgnacyjne,bo znajoma podpowiedziała nam, że tak jeśli tylko komisja zaznaczy 8 punkt w orzeczeniu o niepełnosprawności. Komisja przyznała nam punkty 6 i 7,
a do otrzymania świadczenia pielęgnacyjnego potrzebne jest zaznaczenie na tak punktu 8, co jest jedynym warunkiem (punkt 7 i 8 są to punkty o tej samej treści tylko inaczej opisane). Wcześniej matka dziecka pracowała a dzieckiem opiekowała się babcia, niestety po śmierci babci matka musiała przerwać prace i była zmuszona opiekować się dzieckiem, z pracy wzięła urlop wychowawczy (pracodawca był na tyle dobry, że mogła być w maksymalnym wymiarze) lecz po urlopie nie mogła już wrócić do pracy, a świadczenie w części pokrywałoby większe niż normalne wydatki (bo sami w 100% przyżądzamy jedzenie tz:wszystkie wypieki). Nasza córka ma 12 lat i waży 26 kg, do szkoły ma 1,5 km, i trzeba ją wozić samochodem bo ma trudności z noszeniem plecaka. Czy ktoś starał się o takie świadczenie ??? Pozdrawiam Janek z Lubaczowa!!!
karola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn 09 maja, 2005 19:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: karola »

cześć
jestem Karolina,mam 21lat mieszkam i ucze się w Łodzi.od miesiąca jestem na diecie bezglutenowej,w czerwcu bede miała gastroskopie aby mieć peność na 100%.jak na razie po wyeliminowaniu glutenu czuje się świetnie,nic mnie nie boli i powrócił apetyt(jem jak smok),ale moja mama cały czas mówi,że chudziutka jestem :( . mam ogromna nadzieje,że w krótce to się zmieni.
ciesze się,że jest taki forum dotyczące celiakii i dzięki temu moge dowiedzieć się czegoś więcej na temat choroby.
pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie
buziaki :D
Beata B.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn 02 maja, 2005 21:45
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Beata B. »

Cześć wszystkim!
Ja też się przedstawię - jestem Beata, mam 31 lat i problemy ze zdrowiem od września ub. roku. Od marca (to już ponad 2 miesiące) wiem, że mam celiakię i jestem na diecie (bezglutenowej i bezmlecznej). Choroba pojawiła się po drugim porodzie.
Czy ktoś wie ile czasu trzeba stosować dietę, żeby zlikwidować wypchany brzuch (jestem generalnie szczupła - tylko "bebech" mi wystaje i ciągle jestem podejrzewana o to że jestem w ciąży)
Awatar użytkownika
basiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt 10 cze, 2005 23:16

Post autor: basiak »

Witam :) Mam na imię Basia i jestem mamą 13-letniego Maćka, u którego podejrzewam zespół złego wchłaniania. Maciek Już raz był traktowany dietą bezglutenową i bezmleczną - w wieku 5 lat - i przyniosła ona efekty. Teraz mam wrażenie,że wszystko się powtarza.
Czekamy na wyniki badań...
Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów!
:D
marta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw 10 mar, 2005 21:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: marta »

Cześć
Jestem Marta, mam 22 lata, pochodzę z okolic Łodzi. Studiuje na Uniwersytecie Medycznym.
Celiakię stwierdzono u mnie w pierwszyn roku życia, potem było "cudowne ozdrowienie", a teraz od pewnego czasu znowu jestem na diecie. Właściwie o tym że celiakia jest chorobą na całe życie dowiedziałam sie dopiero na studiach.
Póki co moim największym problemem z utrzymaniem diety jest fakt że mieszkam w akademiku, gdzie mam ograniczony dostep do kuchni oraz brak czasu na zrobienie zakupów czy gotowanie.
Dzieki za to forum i i za to że jesteście.
Pozdrawiam.
izka-kr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz 19 cze, 2005 12:56
Lokalizacja: małopolska

Post autor: izka-kr »

witam
mam jestem z krakowa mam na imie Izabella i jestem mama 15 letniej Magdaleny (astmatyk) i 20 miesiecznego Tomasza ktory niema jeszcze w 100% stwierdzonej celjaki ale ma typowe objawy i jest profilaktycznie na diecie
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Witam, jestem mamą 17-letniego Kamila (zdrowy), 15-letniej Kasi (w dzieciństwie na diecie bezmlecznej, bezjajecznej. Teraz je wszystko, choć czasem musi to odchorować :| . Ale konia z rzędem temu, kto przekona nastolatkę do wyrzeczenia się słodyczy i lodów) oraz 4,5-letniej Kingi (na diecie bezmlecznej i bezjajecznej - właściwie od urodzenia (nie, nie - nie dawałam niemowlakowi takich rzeczy - to ja musiałam ich się wtedy wyrzec), a od 14- miesiąca życia również na diecie bezglutenowej). Niestety dieta została wprowadzona przez pediatrę bez wcześniejszych badań :cry: , więc dużo kłopotów jeszcze przed nami. Pozdrowienia Grażyna i Kinga
Marzena Szott

Post autor: Marzena Szott »

Hej :P

Od kilku dni ciagle Was czytam.Prawie 2 tygodnie temu dowiedzialam sie, ze nasze dziecko ma byc bezglutkiem. Andzelika ma 11 lat. Do szkoly wstydzila sie zabrac ze soba wafelki ryzowe, bala sie, ze dzieciaki beda sie z niej smialy. Kilka dni temu bardzo plakala i mowila, ze ma najgorsza chorobe swiata. Dzisiaj slyszalam jak tlumaczyla kolezankom z podworka jakich produktow nie moze jesc. Dowiedzialam sie tez, ze tato kolezanki Andzeliki przed poczestowaniem mojego dziecka slodyczami czytal skladniki na opakowaniu. :P
Jutro jak kupie blaszke to upieke moj pierwszy chlebek w zyciu.

Marzena
(macham reka do znajomych z innego forum )
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Joanna Kapa

Post autor: vixi »

Joasia urodzona 3 lipca 1982 roku i od urodzenia chorowałam na celiakię i choruję do tej pory bo to choroba na całe zycie i jeśli ktoś mówi inaczej to kłami - jestem bardzo doświadczona w celiakii i jeśli ktoś ma jakieś pytania to polecam się z pełną odpowiedzialnością - kto pyta nie błądzi - jestem z Tarnowskich Gór - jeśli ktoś potrzebuje pomocy a mieszka w okolicy też się polecam - pozdrowienia
Maja Anuszkiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz 17 lip, 2005 21:51

Przedstawiam się

Post autor: Maja Anuszkiewicz »

U mnie zdiagnozowano celiakię w 33 roku życia, może to po porodzie? Na razie ja i dzieci <cała trójka> jesteśmy na diecie bezmlecznej, bezjajecznej i bezglutenowej. Nie jest łatwo. Maja
Awatar użytkownika
krzys22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw 02 cze, 2005 15:17
Lokalizacja: Dobrzyca

Krzys z okoloc Pleszewa

Post autor: krzys22 »

Cześć. Witam wszystkich. krzyś 22 lata, mieszkam w powiecie pleszewskim. Od 8 lat bezglutek. Bez paniki! Wystarczy się nauczyć czytać (najlepiej po czesku :cheesy: ) i można żyć całkiem normalnie
Awatar użytkownika
Lucik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt 07 cze, 2005 09:57
Lokalizacja: Slowacja, Preąov

Post autor: Lucik »

Czesc, jestem Lucik, ze Slowacje, choruje 1 rok, wczesniej nikt nie wiedzial, co to jest, mam 23 lat a wszystkim Wam dziekuje, ze jestescie. Jesli bedziecie chcieli jechac na Slowacje, chetnie odpowiem na Wasze pytania. :cheesy:
NATALII
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 22 sie, 2005 10:36
Lokalizacja: Zgorzelec

Witam wszystkich serdecznie!

Post autor: NATALII »

Jestem tu po raz pierwszy, dzis odkryłam te strone podczas poszukiwań informacji na temat diety bezglutenowej i nie tylko. Jestem mamą 7-letniej Oli, dopiero po 7 latach faszerowania mojej córki antybiotykami na przewlekłe zapalenie górnych i dolnych dróg oddechowych stwierdzono alergie na jaja, makę pszenna , mąkę żytnią, wieprzowinę, makrelę, kakao, pyłki traw, zbóż i grzyby. Jestem nowa w tym temacie bo dopiero od 2 tygodni wiem o alergii córki, lekarz nie postawił jeszcze pełnej diagnozy, nie wiem nic na temat tej alergii, czytałam trochę o celiakii ale sama dziecka nie moge zdiagnozowac. Moja córka męczy sie wiecznym świądem skóry , wysypkami, zawalonym gardłem i nosem. Nie dostałam żadnej informacji od lekarza co mam z tym dzieckiem robić jedynie co jak narazie biegam po sklepach i szukam kukurydzianego chleba.
Będę bardzo wdzięczna za udzielenie mi jakichkolwiek informacji na ten temat.
Pozdrowienia dla Wszystkich :-)
AngelFromHell
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob 20 sie, 2005 17:06
Lokalizacja: krAina disneYa

Post autor: AngelFromHell »

Ojej jestem tu juz jakis czas i sie nie przedstawilam.. wiec mam 18 lat od urodzenia jestem na diecie bezglutenowej, mieszkam na pd Polski w miescie ktore graniczy z czechami ( a tam maja pyszne ciastka dla bezglutkow :P) Pozdrawiam i ciesze sie ze trafilam na to forum
In the arms of the angel..
ODPOWIEDZ