Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

Izmira
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt 28 paź, 2016 18:18

Dołączam do Was! I to nie jest łatwe.

Post autor: Izmira »

Witajcie Duhringowcy. Płakać mi się chce, bo miałam nadzieję, że jednak NIE. Biopsja jelita (bolało okropnie!) pozbawiła mnie złudzeń- żegnajcie pierogi, uszka, kopytka, chlebek latem ze smalcem i świeżą cebulką, makaron z rosołem…. cierpię i potrzebuję wsparcia. Pytanie- jak żyć?
Jestem tu nowa, zdiagnozowana dziś, po 7 latach sami wiecie czego. Dobre słowo mile widziane. Izmira.
Ostatnio zmieniony śr 02 lis, 2016 07:35 przez Izmira, łącznie zmieniany 1 raz.
Izmira
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

Witamy wszystkich na pokładzie g:)

na forum czekają odpowiedzi, wskazówki, porady, pomysły, przepisy, wszyyystko.
zapraszamy do lektury, wyszukiwarka w prawym górnym rogu poleca się do pomocy.
Izmira
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt 28 paź, 2016 18:18

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Izmira »

Dzięki z dobre słowo, ale nie będzie ze mną łatwo. Uszek bożonarodzeniowych nie podaruję!!! Choćby odejść. Izmira
Izmira
Cysis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz 06 lis, 2016 12:20

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Cysis »

Witam serdecznie, moja córka jest na diecie bezglutenowej a ja nie mam zielonego pojęcia jak gotować żeby było bezglutenowo i w dodatku smacznie. Chętnie skorzystam z doświadczenia innych bezglutenowców:)
Izmira
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt 28 paź, 2016 18:18

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Izmira »

Hey, Cysis. Na początku nie będzie Ci łatwo, ale się przyzwyczaisz. Zacznij od odstawienia na bok wszystkich oczywistych rzeczy typu makarony, mąki, pieczywo itp. Potem wybierz się na zakupy z listą produktów bezglutenowych i uważnie czytaj ulotki zanim cokolwiek kupisz. Bezpiecznie kupuj wszystkie nieprzetworzone lub zamrożone owoce, warzywa, mięso; suche fasole, ryż, świeże sałaty, ryby najlepiej słodkowodne itd według wykazu. Nie kupuj wędlin, puszek, słoików, "gotowców" typu pasztet, zupy, pizze, pierogi, szynki, przyprawy itp. Następnie zrób sobie własne bezglutenowe mieszanki przypraw- na bazie pojedynczych ziół, samodzielnie suszonych warzyw, chili itp. ( suszarka do grzybów bezcenna), potem gotuj swoje wywary na zupy bez przemysłowej vegety, na bazie np. drobiu i warzyw, piecz mięsa na domowe wędliny i sosy- jeśli zagęszczane- to skrobią. Zatem z obiadami dasz radę bardzo łatwo. Do śniadań i kolacji trzeba się bardziej przyłożyć, bo bezglutenowe pieczywo jest drogie i niedobre. JA PLANUJĘ NAUCZYĆ SIĘ PIEC CHLEBY BEZGLUTENOWE NA ZAKWASIE. Wykrzyczałam to niechcący, ale dla mnie to ogromna trudność, bo nie umiem piec ciasta.
Szukaj tu na forum ciekawych podpowiedzi, co można zrobić pysznego do jedzenia i wybierz to, co lubi Twoja córeczka. Dacie radę, a my będziemy Was wspierać. I pytaj, zdobywaj wiedzę o tej chorobie i nie załamuj się. Pozdrawiam. Izmira.
Izmira
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

Witamy Cysis! g:)

zapraszam do przejrzenia forum, mamy tu wszystko, w konkretnych zagadnieniach pomoże Ci lupka w górnym prawym rogu.
szymekkrusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 07 lis, 2016 13:30

Re: Przedstaw się :)

Post autor: szymekkrusz »

cześć wszystkim! trafiłem tu szukając przepisów, uznałem że zostanę;)
Mamajka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 07 lis, 2016 16:53

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Mamajka »

Witam wszystkich. Moja 10-letnia córcia od 5 lat ma cukrzycę typu 1 i Hashimoto a teraz wyszły nam podwyższone przeciwciała sugerujące kolejną chorobę z autoagresji... ;(
Mam nadzieję, że znajdę tu bratnie dusze i pomoc ... :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

witamy serdecznie!
Izmira
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt 28 paź, 2016 18:18

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Izmira »

Witamy i pozdrawiamy Cię serdecznie Mamajko. Oczywiście, że znajdziesz tu bratnie dusze, pomoc, wsparcie w trudnych chwilach, wiedzę o chorobie, a także przyjaciół i porady. Po to właśnie dobrzy ludzie stworzyli TO miejsce! Rozgość się i na początek czytaj, czytaj i pytaj. Ja też jestem nowa, chociaż byłam już na diecie bg. Znalazłam TU wiele przydatnych informacji, porad i przepisów. Izmira.
Izmira
reniula
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw 20 paź, 2016 12:00

Re: Przedstaw się :)

Post autor: reniula »

witam, mam na imię Renata i jak widać jestem tu nowa. Zabieram się do ciekawej lektury, bo widze ze troche czasu spędze na tym forum :)
dorotamach
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 22 lis, 2016 17:45

Re: Przedstaw się :)

Post autor: dorotamach »

Cześć,
Mam na imię Dorota,jestem celiakiem, na diecie pół roku, nowa na forum, należę do stowarzyszenia od 1,5 miesiąca .
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

cześć  g:)
Awatar użytkownika
słodki facet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr 23 lis, 2016 10:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Przedstaw się :)

Post autor: słodki facet »

witam wszystkich bezglutenowych :)
GlutenfreQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob 26 lis, 2016 12:21

Re: Przedstaw się :)

Post autor: GlutenfreQ »

Cześć jestem nowa na forum stowarzyszenia, od czerwca z Celiakią (choć czekają mnie jeszcze testy DNA).
ODPOWIEDZ