Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
edkam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 05 paź, 2005 21:38
Lokalizacja: W-wa

przedstawiam się

Post autor: edkam »

mam lat 56 , mnie nikt nie zdiagnozował zaś od kąd pamietam mam różne kłopoty ze skórą .pojawiają sie , nasilaja lub znikaja nie wiadomo czemu.Być może stosowana mimowolnie i nieświadomo,być może podświadomie i odruchowo dieta . Zarejestrowałem sie i pisze o sobie , gdyż czytając sporo wypowiedzi na forum , znalazłemjednak część identycznych , choć rzadkich objawów u siebie . Nie wiem czy jestem przypadkiem bardzo łagodnie potraktowanym przez chorobę , czy też w ogóle nie jestem chory a uczulony na nieznane czynniki ... Objawy spotkane na forum to : łuszcząca swędząca i pękająca skóra symetrycznie na palcach rąk i nóg łokciach, kolanach .Wszelkie grzybice wykluczone ,dermatolodzy sugeruja jakieś nieokreślone uczulenia ...
Testów nie zlecaja. Niedawno czytałemtu na forum także o bolesnych pekających opuszkach palców rąk. to jeden z objawów , który pojawił sie ostatnio i minął .... i jakoś sie żyje :) ...pozdrawiam wszystkich :)
P.S.A może jednak samemu zdecydować sie na jakieś testy ... Może jakieś są skuteczniejsze od innych ? czy ktoś może mi doradzić ? prosze o małego maila :)
edkam
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

Witajcie! W pażdzierniku tego roku mój 20-letni synek :wink: rozpoczął dietę bezglutenową. Dzięki Wam dowiedziałam się co robić i na co zwracać uwagę. Trochę żałuję, że lekarz nie zlecił biopsji, bo ciągle nie wiemy czy to celiakia czy uczulenie na gluten. Póki co dieta przynosi efekty!
Dziękuję, że jesteście.
ania_p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob 19 lis, 2005 10:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ania_p »

Witajcie jesteśmy nowi. Od tygodnia mój 4,5 letni synek ma zleconą dietę bezglutenową. Po kompleksowych badaniach w klinice gastrentrologii i wykonanej biopsji nie stwierdzono choroby trzewnej, jednak budowa ścianek jelita nie jest prawidłowa (IIIa) i zlecono nam 12 miesięczną dietę bezglutenową.
Pozdrawiam
doremifa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 24 lis, 2005 14:41
Lokalizacja: katowice

tez chcę sie przedstawić

Post autor: doremifa »

Jestem Dominika. (Na diecie od pierwszego roku życia, teraz mam 19 lat) Przez całe życie wstydzilam sie diety, denerwowało mnie tłumaczenie na czym polega ta choroba i odmawianie pysznych pyszności znajomym, którzy nigdy nie pamiętali o tym ważnym szczególe. Teraz jest lepiej :) Nie wiem czy świat sie zmienił czy ja :lol: Ciesze sie, że tu trafiłam. Jestem wdzięczna za poczucie wspólnoty i dużo wiadomości. :D
Awatar użytkownika
ania
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: czw 13 paź, 2005 14:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ania »

cześć! Buszuję po forum jakiś czas i jakoś się nie przedstawiłam do tej pory... mieszkam we Wrocławiu, o tym, że mam celiakię (czy też alergię na gluten-nie wiem jeszcze) dowiedziałam się pół roku temu przed swoim ślubem :lol: jestem na diecie siódmy miesiąc i przykre objawy takie jak wysypka, praktycznie ustąpiły. ciągle uczę się jak uważać żeby nie zrobić sobie krzywdy nieświadomie. pozdrawiam
mamalaury
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 30 lis, 2005 19:08
Lokalizacja: wroclaw

witamy!Laura z mama

Post autor: mamalaury »

hej,odkrylaw Was z panika,ze moze Laura jest uczulonana gluten.na dniach zrobimytest,mam nadzieje,ze nie...............
aneczka_tomeczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw 01 gru, 2005 00:24

Ania, Tomek, Julka i Gucci

Post autor: aneczka_tomeczka »

Hej, jestem żoną "celiaka" - Tomka, mam na imię Ania.
Mamy córeczkę Julkę (6.04.2005) i psa Goldena Retrievera Gucciego :)

Tomek miał zdiagnozowaną celiaklię w wieku 7 miesięcy.

Teraz jako jego żona muszę uwzględniać jego dietę w jadospisie, dlatego chętnie porozmawiam na forum na tematy zdrowotne, kulinarne i towarzyskie :)

A szczególnie interesuje mnie temet dzieci celiaków... co robić, aby uchronić dziecko przed tą chorobą? Czy jest taka możliwość? Póki co Julka jest prowadzone bezglutenowo - pierś + zupki, ale nie wiem kiedy zdecyduję się na podanie jej glutenu.... bardzo się tego boję....
Wiesia-mama
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn 21 lis, 2005 16:43
Lokalizacja: Skórcz

Jestem nowa

Post autor: Wiesia-mama »

Od lata tego roku u mojej 5-letniej corki zdiagnozowano celiakie. Powoli uczymy sie z tym życ, dzieki forum dowiedziałam sie wielu waznych rzeczy :D :wink:
Wiesia-mama
Wiesia-mama
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn 21 lis, 2005 16:43
Lokalizacja: Skórcz

Post autor: Wiesia-mama »

mam nazdieje że nie ale jak co to z tym da sie jakoś zyc moja córka od lata tego roku jest na diecie ma 5 lat najbardziej brakuje jej zwykłych ciastek i słodyczy ale teraz juz sie da pozdrawiam caj znac jaj wyniki :mikolaj:
Wiesia-mama
goska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 09 gru, 2005 16:35
Lokalizacja: miescinka:)

Jestem nowa :)

Post autor: goska »

Witam wszystkich. Mam na imię Gosia, od 3 lat jestem na diecie bezglutenowej. Przyznam, że początki były koszmarne!! Nagle musiałam pożegnać się z wieloma pysznościami :( Dziś jest juz lepiej. Pochodze z niewielkiego miasta, w którym lekarze troche ogólnikowo orientowali się w sprawie tej choroby. Dzięki tej stronce uzyskałam wiele ciekawych informacji - a w ogóle cieszę sie że można nawiązać chociaż internetowy kontakt z osobami z takimi problemami. Pozdrawiam wszytkich!
r.nowicka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 15:08
Lokalizacja: Aachen / Niemcy

Witajcie

Post autor: r.nowicka »

Mam na imie Renata, 29 lat i mieszkam w Aachen, NRW w Niemczech. Dzis odebralam wyniki badan alergii mojego 4-miesiecznego synka. Ma alergie na gluten, mleko i jaja. Do tego neurodermitis - musi unikac kontaku z welna i wszystkim co mechate (polar tez) i jeszcze pare innych rzeczy ktorych jeszcze nie odkrylam wiec ciagle wyglada koszmarnie.
Dieta na razie czeka mnie, bo jest karmiony piersia. Mleka i jaj nie jem od 2 miesiecy, make i inne glutenowe potrawy zaczynam eliminowac od dzis. Licze na to ze znajde tu ciekawe przepisy.

Pozdrowienia dla wszystkich
Renata
Awatar użytkownika
Pinhead
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 95
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 19:15
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: Pinhead »

Witam.
Marcin, 22 lata, jestem na diecie bezglutenowej od sierpnia 2002.

Mimo dosc dlugiego okresu bycia na diecie i mozliwosci korzystania z internetu bez przeszkod, jakos nie przyszlo mi do glowy szukania czegokolwiek o celakii w sieci, a tym bardziej uczestniczenia w dyskusjach na forum :P.

Ostatnio zdalem sobie sprawe z oslabniecia mej woli w trzymaniu diety, mam nadzieje, ze to sie zmieni.
Obrazek
Na diecie od 12.08.2002
Kati
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw 20 sty, 2005 15:43

Post autor: Kati »

Witam wszystkich:). Mam na imie Kasia. Studiuje biologie na drugim roku w Krakowie.Nie jestem chora na celiakie, ale ten temat jest mi bliski.Forum jest bardzo fajne i pozyteczne, tylko zaluje ze nie moge czesciej zagladac:(.Ale sie postaram:).Pozdrawiam wszystkich cieplutko:).
Awatar użytkownika
katarzyna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz 25 gru, 2005 22:37
Lokalizacja: piła

coś o sobie

Post autor: katarzyna »

Cześć mam na imie Kasia jestem mamą pięcioletniej Oli i dwóletniej Ani chciałabym nawiązać kontakt z rodzicami dzieci chorych na celiakie mieszkających w Pile lub w okolicy.Od 3 lat prowadzę diete bezglutenową u starszej córki młodsza badania w kierunku celiaki będzie miała przeprowadzone w stycznu.Pozdrawiam serdeczne.
kasia
Awatar użytkownika
little-angel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: pn 26 gru, 2005 22:35
Lokalizacja: Szczecin

Jestem nowa!

Post autor: little-angel »

Witam, jestem Ania i mam 17 lat.
1,5 roku temu wykryto u mnie celiakię po dość dziwnych objawach: ból brzucha.
Nie wiem zy to normalne, ale nie potrafię sobie z tym poradzić. Nikt nie przedstawilmi skutków niestosowania diety.
Ciągle nie mogę uwierzyć w chorobę... i brak mi motywacji...
Co mam robić?
ODPOWIEDZ