Prywatna wiadomość

Tutaj znajdują się informacje dotyczące wbudowanych funkcji forum: opisy i instrukcje obsługi.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Prywatna wiadomość

Post autor: GosiaM »

Mam mały problem. Gdy wysyłam wiadomość prywatną klikam na "wyślij" pokazuje mi się niby informacja, że "wiadomość została wysłana" ale w mojej skrzynce ona ciągle znajduje się w wiadomościach oczekujących. Zastanawiam się czy te moje wiadomości dochodzą, bo ostatnio ktoś mi nie odpowiedział i dziś też do kogoś wysłałam i nie wiem czy doszło. Nie chcę żeby ktoś sobie o mnie pomyślał, że nie odpowiadam na wiadomości prywatne.
Proszę, wytłumaczcie mi jak to działa.
Ostatnio zmieniony sob 25 lis, 2006 11:24 przez GosiaM, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Twoja wiadomość będzie tak długo w "Oczekujących" aż zostanie odebrana. Wtedy zostaje przeniesiona do "Wysłanych". Stąd wiadomo, czy wiadomość została w ogóle odebrana, czy nie. A jeśli adresat ją odebrał, a nie odpisuje... Cóż, pozostaje cierpliwie czekać. Pozdrawiam.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Re: prywatna wiadomość

Post autor: kfiatek »

GosiaM pisze:Zastanawiam się czy te moje wiadomości dochodzą, bo ostatnio ktoś mi nie odpowiedział i dziś też do kogoś wysłałam i nie wiem czy doszło.
Oprócz tego, co napisała kabran, pamiętaj jeszcze, że prywatna wiadomość to nie jest to samo, co e-mail. Ponieważ zostaje wysłana do skrzynki danego użytkownika na forum, to wiadomość będzie tak długo widoczna w twoich wiadomościach "Oczekujących", aż odbiorca nie wejdzie na forum i jej nie przeczyta. Jeśli ten użytkownik np. przez 5 dni na forum nie wejdzie, to przez 5 dni wciąż będziesz miała tę wiadomość w "Oczekujących". Zakładam przy tym, że jak już ten ktoś zaloguje się na forum, to czerwony napis:
Masz 1 *nową* wiadomość
jest raczej widoczny i skłania do kliknięcia nań :wink:
Jak już odbiorca przeczyta twoją wiadomość, to wtedy przestajesz ją widzieć w "Oczekujących", a zaczynasz widzieć w "Wysłanych".
Jak wiadomość długo leży w "Oczekujących", to możesz sprawdzić, czy ten ktoś w ogóle ostatnio był na forum. Klikasz na nick danego użytkownika w pierwszym lepszym jego poście (albo wyszukujesz użytkownika w Użytkownicy i też klikasz na nick) i wtedy pojawia ci się profil tego użytkownika. W profilu po lewej stronie masz coś takiego jak Ostatnia wizyta. Tam się wyświetla, kiedy konkretnie ta osoba ostatnio odwiedziła forum i ile czasu ta wizyta trwała.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Dzięki Wielkie!! już teraz wszystko rozumiem.
Ja mam tutaj zaznaczoną taką opcję, że o prywatnych wiadomościach i odpowiedziach na moje posty mam informację w poczcie e-mail.
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Masz rację, jest taka opcja, ale nie wszyscy mogą ją mieć zaznaczoną. Jak ktoś ma ustawione w profilu "Powiadom o Prywatnej Wiadomości" na "nie", to dopóki sam nie wejdzie na forum, nie będzie wiedział, że ma prywatną wiadomość.

pozdrawiam,

kfiatek
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
ODPOWIEDZ