Błędy w funkcjonowaniu forum.

Tutaj znajdują się informacje dotyczące wbudowanych funkcji forum: opisy i instrukcje obsługi.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

MariuszO pisze:niedługo uzytkownicy zostaną poproszeni o uzupełnienie w swoich profilach informacji dotyczącej płci i lokalizacji, które to dane już są bezwzględnie obowiązujące przy rejestracji nowego użytkownika
Czy lokalizacja będzie widoczna pod awatarkiem? bo powiem szczerze, że mi tego brakuje.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

O! Właśnie! Miało być 13, a były 3. Właśnie w tym temacie... Złośliwe posty, nie ma co. ;)
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Kabran ma rację, coś jest nie tak z tymi licznikami. Jak mam dużo nieprzeczytanych, to się nie podejmuję tego liczyć, żeby sprawdzić, czy faktycznie jest tyle ile podaje licznik, ale dziś weszłam na forum i licznik nieprzeczytanych mówił 9, a faktycznie było ich 4. Licznik "widzi" podwójnie, czy jak? ;)
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

No dobrze, oto pełne podsumowanie "błędów licznikowych" z dzisiejszego dnia:
nieprzeczytanych 18 (faktycznie było 11), w wątku o bananach pokazywało 12 (faktycznie było 5). I tyle. Dla porządku - korzystałam tym razem z IE, ale rano podobna sytuacja była pod Foxem, więc to chyba nie jest wina przeglądarki. No i to co napisałam w SB: "po 1 nocy (sobota/niedziela) od 23:00 do 7:00 miałam 99....Po prostu licznik nawala... Aż się przestraszyłam w pierwszym momencie, kto tyle napisał, a tu nic. Tak naprawdę było 9."
Ostatnio zmieniony ndz 11 lut, 2007 16:32 przez kabran, łącznie zmieniany 1 raz.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 17:55
Lokalizacja: obywatel świata

Post autor: MariuszO »

GosiaM pisze:Czy lokalizacja będzie widoczna pod awatarkiem? bo powiem szczerze, że mi tego brakuje.
Tak

Nad błędami licznikowymi pracujemy.
Łatwiej gruby kijek pocieniować niźli cienki pogrubasić!
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

To ja jeszcze raz o tych błędach licznikowych, nie to żebym się czepiała... :D (wychodzi na to, że się uczepiłąm tego jak rzep... ;) ). Było jakiś czas dobrze, ale dziś jeden post - pierwszy w temacie, zmieniony przez Admina i pokazało mi 8 nieprzeczytanych. W zasadzie to drobiazg, ale jakby się udało to przy okazji możnaby poprawić. Ale plusem jest, że pokazało post zmieniony jako nieprzeczytany. Czyli to działa bez zarzutu. :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

To ja wrócę do ilości wyświetlanych postów, ale tej ogólnej pod awatarkiem... tych postów zjedzonych :)
Czy da się coś z tym zrobić? Weszłam w użytkownika i tam jest taka opcja "znajdź wszystkie posty" po kliknięciu wyświetla się: "znalezionych wyników ... " - a tutaj pokazuje się znacznie więcej niż ogólna liczba pod awatarkiem.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Pierwszy raz od ponad 2 tygodni mam wątpliwą przyjemność korzystania z IE przy przeglądaniu Forum i różnica w porównaniu z Foxem jest wstrząsająca. Nie można wejść bezpośrednio do ostatnio napisanego posta w temacie, nie pokazuje aktywności osób na Forum, nie ma szybkiej odpowiedzi... Oj, nie chcę tak... :( Jestem na IE w pracy skazana...
A co do błędów licznikowych, to parę razy zauważyłam, że się pojawiają, gdy ktoś modyfikował lub dopisywał posty. Wtedy wariuje. Poza tym chyba nie. Ale od jakiegoś czasu jest spokój, więc może już poprawione? Więcej nie będę o tym pisać, bo naprawdę wyjdzie na to, że się czepiam... :D :027:
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Nie można wejść bezpośrednio do ostatnio napisanego posta w temacie, nie pokazuje aktywności osób na Forum, nie ma szybkiej odpowiedzi... Oj, nie chcę tak... :( Jestem na IE w pracy skazana...
ale ja też tak mam! używam w pracy tylko FF, bo na Macu IE już nie za bałdzo :) to nie wina przeglądarki.... poza tym czemu ciągle muszę się zalogować, żeby przeczytać posty w Administracji forum, chociaż dział ten jest widoczny bez logowania
Awatar użytkownika
lucka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: pt 27 sie, 2004 17:29
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: lucka »

A dlaczegóż to nie mogę wejść na ostatnio poruszany temat prosto ze strony głównej. :029: Jeszcze rano nie było z tym problemu?????
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Gdzie jest "Szybka odpowiedź"??? Ratunku!! Myślałam, że to przez IE, ale niestety... Nie całe zło tego świata bierze się z IE. ;) I jeszcze koniecznie "Cytowanie selektywne"!! Bez tego żyć nie mogę!! <prosze>
Ostatnio zmieniony pn 26 lut, 2007 17:35 przez kabran, łącznie zmieniany 1 raz.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Obsługa Techniczna
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 8
Rejestracja: ndz 09 kwie, 2006 11:17
Lokalizacja: Polska

Post autor: Obsługa Techniczna »

Już, naprawione
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

ooo... faktycznie, działa... bo chciałam właśnie wysmarować posta o błędach... i nie zdążyłam :D
<brawo> Mariusz, za szybkość tym razem :)
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

kabran pisze:Ale od jakiegoś czasu jest spokój, więc może już poprawione? Więcej nie będę o tym pisać, bo naprawdę wyjdzie na to, że się czepiam... :D :027:
To ja już nie będę pisała o tym, że brakuje mi miejscowości pod awatarkiem, no i ta zmniejszona ilość postów... bo wyjdzie, że w tym przypadku czepiam sie ja :D
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

MariuszO pisze:co do postów - dziwna sprawa baza była odtworzona cała
nie jestem w stanie sprawdzić czy zagneły posty na oko czy tylko liczniki wariują
jak ktoś zauważy konkreta że zaginał konkretny post proszę o info
może to być i najprawdopodobniej jest, kwestia niezliczania postów w określonych działach, np Archiwum
Proszę bardzo - jest konkret: sprawdź profil użytkownika profiles/724.htm
Podpowiadam: licznik tej użytkowniczki pokazuje liczbę postów 0, podczas gdy dziewczyna ma 2 posty w dziale Stowarzyszenia. Może posty z tego właśnie działu nie są zliczane przez liczniki? Zauważone przypadkiem, ale może się przyda?
Ostatnio zmieniony ndz 04 mar, 2007 22:21 przez kfiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
ODPOWIEDZ