Koncert życzeń.

Tutaj znajdują się informacje dotyczące wbudowanych funkcji forum: opisy i instrukcje obsługi.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Rafal_tata » Śr 13 cze, 2007 23:52

to jest robota dla admina... zamiast rang chyba można faktycznie zmienić opis, ale ZTCW albo można sobie samemu wstawiać, albo są automatyczne - jako ranga. Może Mariusz się wypowie, to on zbudował forum :D Tak samo ze znaczkami przy avatarze - musi nam podpowiedzieć czy coś takiego jest w ogóle możliwe.
Ostatnio edytowano Śr 13 cze, 2007 23:53 przez Rafal_tata, łącznie edytowano 1 raz
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez GosiaM » Cz 14 cze, 2007 07:56

Małgorzata napisał(a):Ja jestem za stopką - awatary chyba powinny zostać, bo musimy się jakoś różnić, prawda?

Też jestem za stopką. Awatarek jest faktycznie takim znakiem rozpoznawczym, bo najpierw patrzę na niego i już wiem kto napisał - oczywiście mam na myśli osoby udzielające się :D
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz

Postprzez kabran » Cz 14 cze, 2007 08:12

Też będę bronić awatarków... :D Ale w stopce może być. W podpisie (nie tylko moim) już się chyba nie zmieści, bo dużo tam różnych różności.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
kabran
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Sheep » Cz 14 cze, 2007 14:03

Ale ja mówiłam obok awatara :) nie zamiast, bo to bez sensu.
Zamiast tych wielu kłosków od rang, które moim zdaniem nie są potrzebne, można by dać kłosek dla członków.
Obrazek
Sheep
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez thh-polka » Pt 15 cze, 2007 02:38

Sheep, calkowicie zgadzam sie z toba.
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez lucka » Pt 15 cze, 2007 15:36

Jestem całkowicie ZA
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
lucka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Postprzez GUTEK » Pt 15 cze, 2007 22:16

A może zmienić kolor kłosków na takie jak w logo stowarzyszenia? Są wyjątkowe bo dwukolorowe.
Na diecie od 15.03.2011
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez Rafal_tata » Pt 15 cze, 2007 22:38

Gutku :) w dziale Stowarzyszenia jest dyskusja na temat wyróżnienia osób należących do Stow. przez ujednoliconą stopkę (podpis), możesz tam się wypowiedzieć. Pozdrawiam :)
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez GosiaM » So 16 cze, 2007 00:17

Małgorzata napisał(a): awatary chyba powinny zostać, bo musimy się jakoś różnić, prawda?

no... ja właśnie go sobie zmieniłam :D na zdjęcie mojej córci z MDCII
GosiaM

Postprzez kabran » So 16 cze, 2007 10:17

GosiaM napisał(a):no... ja właśnie go sobie zmieniłam :D
A Pani to przepraszam kto? ;) :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
kabran
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez GosiaM » So 16 cze, 2007 12:55

kabran napisał(a):GosiaM napisał/a:
no... ja właśnie go sobie zmieniłam

kabran napisał(a):A Pani to przepraszam kto?

obiecuję więcej nie zmieniać (bynajmniej będę sie starała :D )
GosiaM

Postprzez Joanna P. » So 21 lip, 2007 02:30

Mam 2 prośby do Szefostwa:
1. żeby po ściągnięciu na pulpit linku do Forum pokazywała sie ładna ikonka z kłosem a nie "e" od explorera
2. żeby wprowadzić coś w rodzaju zakładek, którymi sobie zaznaczam jakieś bardzo ważne posty, bo już parę razy mi się pogubiły. A wyszukiwarka aż tak bardzo nie ułatwia sprawy.
Joanna P.
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez Rafal_tata » So 21 lip, 2007 09:30

nie szefuję tutaj, ale:
1. ikonka "e" pochodzi od programu, który obsługuje link internetowy, czyli w Twoim wypadku Internet Explorer, a nie od tzw. "favicon", czyli to zielone logo, które pojawia się w adresie strony. Można podobno samemu sobie zrobić ikonkę, we własnym zakresie, ale pod Windowsami nie pamiętam jak się to robi... Na Macu jest to bajecznie proste :P
2. na dole każdej strony masz link "Dodaj temat do ulubionych". Aby później zobaczyć listę takich tematów, przechodzisz na stronę główną Forum i na górze po prawej stronie pod zdjęciami klikasz "Ulubione". Zakładek jako takich, jak w przeglądarce chyba na forum phpBB nie ma, ale nie znam się na tym. Jeżeli chcesz dodać konkretny wątek w miejscu konkretnego postu do zakładek przeglądarki, to w górnej części każdego postu masz tekst np. "Wysłany: Sob 16 Cze, 2007 12:55", a przed nim malutki prostokącik, symbol kartki papieru chyba. Klikasz na niego i dodajesz tak ustawioną stronę do Ulubionych w przeglądarce (IE) lub do Zakładek w Firefoxie.
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Joanna P. » So 21 lip, 2007 16:40

Chyba się trochę niejasno wyraziłam, ponieważ
1. nie chodzi mi o to żeby sobie każdy sam robił ikonkę do skrótu na pulpit, tylko żeby forum automatycznie ją wysyłało za każdym razem kiedy ktoś chce mieć skrót do forum na pulpicie, i to niezależnie od tego, jakiej przeglądarki ktoś używa. Czy z tego, co piszesz wynika, że inne przeglądarki poza ie ściągają takie logo z forum? Moje pytania o sprawy informatyczne należy traktować w taki sposób, jakby każde z nich było poprzedzone emotką "blondynka" i odpowiadać powoli, drukowanymi ;) BTW z innych stron ściągam skróty z ładnymi ikonkami po których nawet o 3 w nocy i bez okularów widzę w co klikam, a jak mam kilkanaście takich samych "e" to idzie się przekręcić. Poza tym to chyba dobrze świadczy o stronie, jak ma taką funkcję.
2. Wiem o tym, że jest możliwość śledzenia wątków poprzez "ulubione" i korzystam z niej. Ale czasami jest wątek na 15 stron (mamy taki, a co) a w nim 2 posty z informacją która się przyda. Albo 1 ważny post gdzieś w czeluściach forum, w zupełnie jałowym wątku OT. Dlatego fajnie by było móc go jakoś wyróżnić.
3. Z prostokącikiem spróbuję, ale jak coś wyleci w powietrze, to żeby nie było na mnie :D
Dziękuję za podpowiedzi.
Ostatnio edytowano So 21 lip, 2007 16:43 przez Joanna P., łącznie edytowano 2 razy
Joanna P.
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez Rafal_tata » N 22 lip, 2007 02:24

Joanna P. napisał(a):żeby forum automatycznie ją wysyłało
tak, już chyba wiem o co chodzi. A więc strona "celiakia.pl" ma favikonkę, malutkie seledynowe(?) logo, natomiast "forum.celiakia.pl" już takiej favikonki nie ma. Czyli tak normalnie to się nie da :D Trzeba gadać z MariuszemO.
Joanna P. napisał(a):Albo 1 ważny post gdzieś w czeluściach forum
i do tego służy właśnie sposób, który opisałem: możesz kliknąć w prostokącik i dodać wtedy do Ulubionych Twojego IE, możesz nawet zmienić nazwę skrótu, żeby Ci się od razu kojarzył ;) . Kiedy wybierzesz go później z listy, forum otworzy Ci się dokładnie na tym poście. Chyba, że go ktoś usunie :P
A jak klikniesz na prostokąciku Prawym Klawiszem Myszy i wybierzesz Kopiuj Adres Odnośnika, to możesz komuś innemu wskazać ten post np. w mailu, na gg, albo w swoim poście na Forum. Np.: tutaj: http://forum.celiakia.pl/topics36/masla ... .htm#18561 kabran pisała o wodzie w maśle :) Można też tak: TUTAJ
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Funkcje forum