Alkohole...

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
anilka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: sob 26 kwie, 2008 08:33
Lokalizacja: Kutno

Post autor: anilka »

a ja niestety nie mogę pić gorzałki nawet tej luksusowej. Potworne parcie na klopa, ból jelita i problemy ze snem (!). I to po imprezie, na której jedzenie było bezglutenowe. Może tak reaguję. nigdy nie byłam pijąca i dopiero niedawno mnie naszło, jednak wiem swoje-gorzałka nie dla mnie.
na diecie od 25 kwietnia 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
manu666
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: manu666 »

hehe...po luksusowej sa takie objawy:P strasznie obrzydliwa ta wodka:) a problemy ze snem po pijaku to normalne:-) ogolnie rzecz biorac po alkoholu nie jest miło:-) A propo wodki, to moi znajomi stwierdzili ze palacowa jest najlepsza z wodek:D
Dlaczego widzimy tylko źdźbło w naszym oku, a nie dostrzegamy gór, pól i gaju oliwnego??

Obrazek
anilka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: sob 26 kwie, 2008 08:33
Lokalizacja: Kutno

Post autor: anilka »

chodziło mi o rodzaj sam w sobie, że są kiepskie i luksusowe, nie o konkretną...konkretnir to finlandia była chyba
na diecie od 25 kwietnia 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: mr.kwiatek »

Rafal_tata pisze:A co mają powiedzieć Ci, co po piwie nie mają sensacji?
To zależy jakim piwie - nie chciałbym mielić po raz kolejny tematu piwa ale nie wrzucajmy wszystkiego do jednego worka.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Na spotkaniu z panią dr Gregorek w Warszawie usłyszałem, że bezpieczne jest tylko piwo bezglutenowe. Żadne zwykłe piwo badane w jej laboratorium nie spełniało norm Codex Alimentarius.
Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: mr.kwiatek »

Rafal_tata pisze:Na spotkaniu z panią dr Gregorek w Warszawie usłyszałem [...] Żadne zwykłe piwo badane w jej laboratorium nie spełniało norm Codex Alimentarius.
Czy pani dr Gregorek mogłaby chociaż powiedzieć które piwa badała - nie musi przedstawiać wyników ale ciekawi mnie jakie piwa były już testowane ?
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Niestety, pytanie zostało zadane bodajże w formie: czy któreś z piw obecnych na rynku można bezpiecznie spożywać. Odpowiedź jak wyżej. Dr Gregorek w czasie kiedy odbyło się spotkanie była chora, więc niestety nie mogliśmy jej pomęczyć różnorakimi pytaniami.
Awatar użytkownika
Agrafka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: wt 20 cze, 2006 14:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agrafka »

Ukłony dla mojego męża który wynalazł mi Miodowe Piwo Mazowieckie. na etykiecie jest napisane jeszcze że to produkt niepasteryzowany, tradycyjny.
Skład: woda, naturalny miód pszczeli, naturalne przyprawy, drożdże.
Producent: Pasieka "Pachniczówka" ul Polna 2, Grębków 07-110.
Przechowywać w lodówce, przydatność do spożycia 21 dni od daty rozlewu.
Piwo jest w ciemnych butelkach 0,5 l ok 5,5%
acha jeszcze tel 511 710 243 i e-mail pachniczowka@onet.eu

Piwo było sprzedawane w markecie TESCO, na stoisku prywatnego wystawcy (przed ogólnym sklepem) i kosztowało 7,00 PLN.

Smakuje jak słodkie piwo lekko wygazowane (nie było charakterystycznej pianki)
Ostatnio zmieniony pn 16 lut, 2009 16:13 przez Agrafka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Brzmi bardzo ciekawie, natomiast moją podejrzliwość budzi wszystko, co nazywa się "naturalne przyprawy, naturalne aromaty itp". Mąka też jest naturalna :diabelek:
Obrazek
Awatar użytkownika
Agrafka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: wt 20 cze, 2006 14:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agrafka »

Zgadzam się z Tobą , ale facet, który sprzedawał to piwo (miał też inne produkty) był z dietą bezglutenową dość zaznajomiony. Zresztą dla dociekliwszych podałam kontakt do producenta. Mnie jego wyjaśnienia zadowoliły.
Obrazek
Obrazek
sergi2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 14 sty, 2009 04:00
Lokalizacja: Piła

Post autor: sergi2 »

Jesli mozna pic martini, to gin tym bardziej ?
Awatar użytkownika
Zawtra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 18:59
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Zawtra »

Agrafka W tesco w Poznaniu?
Choroba Duhringa - diagnoza 05.04.2008
adin82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn 20 kwie, 2009 22:35
Lokalizacja: warszawa

Post autor: adin82 »

pamietaj ze brak objawow nie oznacza ze nic Tobie nie szkodzi
malawiedzma_87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz 21 gru, 2008 00:48
Lokalizacja: Sułkowice

Post autor: malawiedzma_87 »

Rafal_tata, strasznie lubię likery kokosowe, dlatego wysłałam kilka maili do producentów..oto pierwsza z odpowiedzi jakie otrzymałam..myślisz że jest wiarygodna? :) jeśli tak to wypadało by to wrzucić gdzieś dla wszystkich :)

Witam!
Szanowna Pani!
W produkcji likieru Canari Coconut Milk uzywany jest spirytus rektyfikowany zbożowy, jednak nie jest on alergiczny, ponieważ gluten, na który pani jest uczulona nie przechodzi w procesie destylacji. Nie są również używane zagęstniki skrobiowe. Wiec likier Canari Coconut Milk jak najbardziej Pani polecam.

Beata Kowalska
Dział Technologiczny Vinpol

poza tym mam kilka pytań bo na forum się totalnie pogubiłam, jeśli byłbyś tak miły i mógł rozwiać moje wątpliwości..jestem bezg dopiero od tego roku, stąd moja niewiedza i pytania..przede wszystkim co z glutaminianem sodu i ze słodem jęczmiennym..powiem szczerze,że czytałam odpowiednie tematy na forum,ale jest tam strasznie dużo sprzecznych ze sobą opinii i nie wiem już komu wierzyć..proszę odpisz mi na priv :)
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

malawiedzma_87 pisze:oto pierwsza z odpowiedzi jakie otrzymałam..myślisz że jest wiarygodna?
Wydaje mi się, że tak :)
Skoro jest użyty spirytus rektyfikowany, to być może jest OK.
Ale - jeśli odpowiedź jest zredagowana tylko na podstawie składu, a nie badań, nigdy nie mamy pewności. Co prawda destylacja powoduje, że gluten nie przedostaje się do alkoholu, ale sam proces może być przeprowadzany w różny sposób. Niektóre wódki przebadane w laboratorium dr Gregorek miały zawartość glutenu, więc destylacja albo nie była dokładna, albo celowo dopuszczano do zanieczyszczeń, aby w ten sposób uzyskać jakiś charakterystyczny smak, cechujący daną markę.
offtop/
Wiadomość od @pancernego48 na forum o glutaminianie: viewtopic.php?p=18963#18963
Słód jęczmienny - nie jest uznany w UE za bezpieczny dla celiaków. Ale nikt znowu nie wie o co chodzi, bo Nestle, które produkuje płatki kukurydziane ze słodem jęczmiennym utrzymuje, że zawartość glutenu w ich płatkach jest bezpieczna. Nie mogą jednak napisać, że są BG właśnie ze względu na ten słód... I bądź tu człowieku mądry :036:
koniec offtopu/
ODPOWIEDZ