Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: pleomorfa »

Ja mam termosik, po 8-9h od podgrzania i wpakowania do termosu jedzonko było ciepłe :mikolaj:
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
violla
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 285
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 21:28

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: violla »

Leeloo pisze:Zostaje przyzwyczaić się do takich sytuacji i mieć w torebce jedzenie awaryjne i to takie, które sie nie popsuje. Chociażby orzechy, pestki, migdały- nie dość, że super zdrowe, to sycące. Batony z samych ziaren i amarantusa, kabanosy..tyle opcji, wystarczy chcieć.
A takie batony są na rynku, nie maja cukru?
Orzechy mam w torebce i kiedyś podgryzałam, ale zniknęły tak szybko, że się aż zdziwiłam ;), a głodna byłam dalej :( . Wymyśliłam dziś aby mieć w szafce ryżowe + paszteciki profi i tylko dokupić jakiegoś pomidora, ogórka. Tylko to też nie do najedzenia się- niestety. Tyle, że się podjem delikatnie na chwilę.
Chyba mam przyzwyczajony żołądek, do jedzenia chleba, skoro tylko nim się najadam (nie liczę obiadów). Moja koleżanka kupi sałatkę grecka i twierdzi, że się nią najada, a ja bym nie czuła nawet delikatnej sytości. Przeleciałoby przez mój żołądek, jak przez sito... muszę mieć chleb :036: .
Muszę to jakoś zmienić... .

A mi przypasował pomysł termosu. Też nie mam mikrofali (popsuła się i szef już nie zakupił nowej :042: ). Od stycznia do kwietnia często mam w pracy nadgodziny. Gdy będą zaplanowane, a zostanie mi zupy w domu, to może przeleję do termosu :mikolaj: .
Nie jestem na diecie bezglutenowej. Nie jem cukru, drożdży i pszenicy (oprócz durum i orkisz) od 15.06.2014.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: Anula80 »

Pewnie :) Termos dobra sprawa
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: Leeloo »

to noś więcej takich rzeczy, przecież nie są ciężkie- paczka migdałów, paczka/czy nawet puszka orzechów, paczka pestek..
możesz sobie upiec swoje ciasteczka i trzymać w pracy. albo zrobić je na wytrawne z przyprawami i mieć do pasztetu, sałatek itd.
takie batony zrobisz w kilka minut w domu, podawałam przepisy na forum - z amarantusa, pestek itd.
na rynku można on-line dostać bardzo smaczne batoniki nakd, raw bite itp.
a Polacy zaczęli produkować takie cuda:
http://marchewkowepole.pl/pl/p/Baton-LE ... ukrowy/208

termosiki i duże kubki termiczne są najlepsze. u mnie: jednym ryż/kasza z warzywkami, w drugim zupka.
violla
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 285
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 21:28

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: violla »

Dzieki Leeloo.
A te batoniki moga długo leżeć,tak jak ciastka?
Nie jestem na diecie bezglutenowej. Nie jem cukru, drożdży i pszenicy (oprócz durum i orkisz) od 15.06.2014.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: pleomorfa »

Patrząc na skład Viollu to trochę poleżą ;)
Przynajmniej powinny :D
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
violla
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 285
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 21:28

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: violla »

Miałam na myśli te samorobne- ile mogą poleżeć :) bo te raw bite i nakr-odpadają. Np. batoniki gryczane, które piekę- nie mogą długo leżeć, w końcu to jest wypiek, taki jak ciasto. Ciasteczka kruche, owszem- poleżą, ale nie mam po co ich brać.... nie najem sie nimi ;) . Chyba, z zrobię wersje ciastek na słono/ krakersów do pasztecików.
Nie jestem na diecie bezglutenowej. Nie jem cukru, drożdży i pszenicy (oprócz durum i orkisz) od 15.06.2014.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: pleomorfa »

Dobry pomysł :)
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: Justyna1982 »

To ja jeszcze dorzucę swoje 3 gorsze. Owszem termos to podstawa u nas są nawet dwa w domu na zupki i konkrety. Ale to bardziej się sprawdzi, jak wiadomo, że trzeba będzie przysiedzieć lub na budowie kiedy coś ciepłego by się zjadło. Przy awaryjnych sytuacjach w biurku zawsze można mieć bułeczki z schaera bon matiny (dobre nawet i bez masła), jakiś pasztecik też dobre bo nie trzeba w lodówce trzymać. Mieszanki typu studencka. Dla tych co się chemii nie boją lub uważają, ze od czasu do czasu nie zaszkodzi to są też bg "gorące kubki".
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
wicherek1989
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: sob 25 paź, 2014 20:38

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: wicherek1989 »

Zamierzam zgłosić taką alergię i zobaczymy co da się z tymi ciepłymi posiłkami zrobić :)
michal_mg
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: śr 07 maja, 2014 01:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: michal_mg »

A ja mam pytanie co do Waszych termosów do żarcia. Czy mowa o szklanych, czy metalowych? - nie wszystkie dobrze trzymają ciepło.
nie mam celiakii, a "jedynie" nietolerancje glutenu - między innymi...

Obrazek
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: pleomorfa »

I Wicherku jak poszlo ze zgłaszaniem?

Michale ja mam termosik ze stali nierdzewnej. Mam jeszcze 4 tego samego rodzaju tyle, że do napojów.
O taki: http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... Esbit.html
Jak włożyłam odgrzane risotto do termosu o 5:30 rano, tak jakoś o 15 jadłam jeszcze ciepłe (nie było gorące).
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
wicherek1989
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: sob 25 paź, 2014 20:38

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: wicherek1989 »

Zgłoszę jak będę na miejscu z podpisaną umową, bo jakoś tak pomyślałam że się rozmyślą jak wyczują kłopoty :/
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: Leeloo »

z kubków termicznych polecam firmę Contigo. wytrzymałe i bezpieczne. można w nich oczywiście przemycać jedzenie.
michal_mg
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: śr 07 maja, 2014 01:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: michal_mg »

Kubki już nie są dla mnie takie ważne, bo ja nie pijam wrzątku, ani gorącego - mam zbyt delikatne :sylwester: podniebienie.
Pleomorfa, a da się jeść łyżką z tego cudeńka? - chodzi mi o odpowiednią średnicę, bo bardzo mi się spodobał ten termosik. Teraz jadam w pojemniku 1,2l plastikowym, a w tych temperaturach nie jest nawet letnie...
nie mam celiakii, a "jedynie" nietolerancje glutenu - między innymi...

Obrazek
ODPOWIEDZ