Alkohole...

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mloda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 18 mar, 2006 21:50
Lokalizacja: gdansk

Post autor: mloda »

dobra... niech ktos dryndnie do wytworki bolsa - podobniez tego nam wolno bo z ziemniakow:)
mloda
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

mloda pisze:niech ktos dryndnie do wytworki bolsa
No właśnie... Chcesz, to dryndaj... :|
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

o Bolsie z ziemniaków nie słyszałam ale fajnie by było - ale Luksusowa jest z ziemniaczków :D :D :D
Awatar użytkownika
Ainer
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:21
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Ainer »

Na temat wódki dla nas mama takie zdanie. Najlepiej nie spożywać w nadmiarze [-X , a jeżleli już to nalewkę zrobioną samemu ze spirytusu i miodu. Znakomita dysponuję przepisem jeżeli ktoś jest zainteresowany. Minus jest taki że po przyrządzeniu powinna stać 6 tygodni :frown: , ale próbowałam wcześniej i nie było skutów ubocznych :lol: POzdrawiam
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Ainer pisze:Na temat wódki dla nas mama takie zdanie. Najlepiej nie spożywać w nadmiarze [-X , a jeżleli już to nalewkę zrobioną samemu ze spirytusu i miodu
Moze i znakomita tylko, że moim zdaniem to nie jest wódka.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

Wódki ze spirytusu ziemniaczanego to na bank :luksusowa i palace.Jest jeszcze taka wódka złota jesień-calvados produkują ją z jabłek.
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

Ainer a gdzie kupujesz spirystus z ziemniaków? Bo ja jeszcze nie słyszałam - chyba że tą nalewkę robisz na zbożowym spirytusie?
IMI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt 28 mar, 2006 13:32
Lokalizacja: wawa

Post autor: IMI »

Witam. Ostatnio sprawdzałem skład Luksusowej w Geancie i było napisane że jest robiona ze zboża - trochę sie zdziwiłem bo na forum wszyscy mówią że jest z ziemniaków. Może to z czego jest robiona ta wódka jest zależne od firmy? A jeśli chodzi o listę alkoholi bezglutenowych to myślę że śmiało można dołączyć grecką Metaxę o której chyba nikt nie wspomniał a cenowo zbliżona jest do whisky. Pozdr.
IMI
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

Co do wódek ze spirytusu ziemniaczanego to jeszcze są i takie jak :Victory,Fiddler i Cracovia.
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
Beatka i Marek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: pn 26 lip, 2004 08:52
Lokalizacja: Zielonka

Post autor: Beatka i Marek »

salcia pisze:Co do wódek ze spirytusu ziemniaczanego to jeszcze są i takie jak :Victory,Fiddler i Cracovia.
po raz kolejny. Spirytus spożywczy powstaje w procesie destylacji i choćby nawe z czystego glutenu robili (niemożliwe z przyczyn obiektywnych :)) to ani jedna (!!!!!!) cząsteczka do destylatu nie przejdzie.

Bać sie należy nie spirytusu lecz domieszek smakowych i zanieczyszczeń przy przechowywaniu i rozlewaniu....
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

już wiele razy zastanawiałam się na ten temat i też miałam takie przypuszczenia - chyba żeby to potwierdzić udam się do dalszeju cioci chemiczki :D

[ Dodano: Sob 24 Cze, 2006 14:54 ]
ale z drugiej strony zastanawia mnie dlaczego w wszystkich publikacjach o celiakii piszą że wódki z ziemniaków i z innych nam dozwolonych produktów tylko są dozwolone?
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

karmi czy nie karmi, każde chyba piwo ma w składzie słód jęczmienny, którego nam nie wolno.
Chyba, że jakoś inaczej robione, ale jak napisali na stronie Karmi: "produkowane jest z mieszanek słodów jęczmiennych". Bingo.

Ale jest podobno piwo bezglutenowe, na które czekaaamy :D
Ostatnio zmieniony pn 26 cze, 2006 00:30 przez Sheep, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Sądzę, że imbirowe, to też piwo na słodzie, tylko z dodatkami smakowymi, więc nie polecałabym
Awatar użytkownika
little-angel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: pn 26 gru, 2005 22:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: little-angel »

Sheep pisze:Ale jest podobno piwo bezglutenowe, na które czekaaamy :D
Tak, ale zanim dojdzie do nas to minie jeszcze kilka lat. Miejmy nadzieje, że w ogóle dojdzie :)
Welcome to Broken Hearted Airways. Thank you for crashing and burning with us today.
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

przyznaję bez bicia - po tych wszystkich dyskusjach na temat alkoholu - stwierdziłam, że wszytskie wódki sa dla nas bezpieczne. gdzieś tu wyczytałam, że żaden gluten nie przeżyje procesu destylacji. tak więc jak jest okazja to mało bo mało (czyt:minimalnie - bo nie jest to najbardziej wyrafinowany;-) smak świata) - ale piję nie zastanawiając się jaka to wódka. co do piwa - to żadne (z uwagi na słód) nie jest dobre dla bezglutków. do głowy by mi nie przyszło, że karmi może byc ok. jak wychodzę do pubu to piję drinki - raczej z innych alkoholi niż wódka.
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
ODPOWIEDZ