Alkohole...

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

martini rosso z sokiem grejpfrutowym tudzież tonikiem :D
i kostkami lodu
Obrazek
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

campari z sokiem pomarańczowym :D (ciekawe czy moderator nas nie pogoni :wink: )
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

Czemu...? przecież drunki są alkoholowe... wiec zalicza się to do tematu alkoholi :)
bettan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob 12 sie, 2006 12:22
Lokalizacja: hiszpania

Post autor: bettan »

Witam wszystkie bezglutki!
jest to moja pierwsza "publikacja"na forum ale mam nadzieje ze dla wielu bardzo owocna.poniewaz mowie w kilku jezykach i sprawdzam na innych portalach co nowego na temat glutenu.miedzy innymi wynalazlam na szwedzkich stronach liste piw ktore mozemy pic,ja osobiscie polecam carlsberg ktory jest dostepny prawie wszedzie i w umiarkowanych cenach.Moze nie zaczynam od najbardziej pozytecznego produktu jednak mysle ze wielu bezglutkow bedzie zadowolonych.Przetestowalam na sobie i nic,zadnych historii :D
podaje adres

http://www.slv.se/upload/9415/0510_WEBs ... erkare.pdf
bettan
Awatar użytkownika
larry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt 11 sie, 2006 23:18
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: larry »

A gdzie tu masz napisane, że Carlsberg nie zawiera glutenu?
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

bettan pisze:Przetestowalam na sobie i nic,zadnych historii
Ile razy można tłumaczyć i nic... To, że po zjedzeniu czegoś glutenowego nie lądujesz od razu w kiblu albo nie skręca Cię w konwulsjach, to nie jest żaden dowód. Gluten uszkadza jelita powoli, zwłaszcza przy celiakii skąpoobjawowej. A piwo to piwo, zrobione jest ze słodu jęczmiennego... Ale można sobie dorobić teorię, jasne... Na zdrowie. :roll:
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

Bettan sądzisz, że ta norma do 20 ppm jest dopuszczalna? Baaardzo bym chciała, chociaż prawdę mówiąc z daleka omijamy wszelkie śladowe ilości glutenu :roll:
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

elola pisze:Na Carlsbergu wyprodukowanym w Polsce jak byk widnieje napis : słód jęczmienny.
Przecież każde piwo (oprócz "Corony" i podobnych) ma w składzie nasz ukochany słód... Ta tabela na pewno "wie" o tym :)
Jeśli chodzi o Carlsberga - jakiś czas temu zostali właścicielami Okocimia, więc:
-czy swoje flagowe piwo produkują u nas, czy przywożą i rozlewają
-jeżeli u nas: czy stosują swoją recepturę (wg tabeli bezpieczną) czy dostosowali recepturę Okocimia....
Spróbuję dodzwonić się do nich.
Jeśli odpowiedzi będą zadowalające, w niedługim czasie usłyszymy w telewizji o tajemniczym znikaniu Carlsberga z półek oraz o klientach nerwowo dopytujących się o najbliższą dostawę lub najbliższy sklep spożywczy lub monopolowy :D :D :D
ps. to samo dotyczy Pilsnera - produkuje go bodajże u nas Kompania Piwowarska, ale nie wiem który browar :-k
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

no, będziemy walczyć z alkoholizmem! Pijmy więcej zeby inni mieli mniej :D
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

tak, tak :)
no i zaczną się lawinowe zwolnienia z pracy nietrzeżwych celiaków :wink:

[ Dodano: Pon 18 Wrz, 2006 11:16 ]
Dzwoniłem do oddziałów Carlsberga w Krakowie i Warszawie. Nikt nie odbiera. Zadzwoniłem na infolinię, ale damski głos powiedział, że przekaże pytanie dalej i ktoś do mnie oddzwoni. Czekam więc :?

[ Dodano: Pon 18 Wrz, 2006 17:32 ]
No i oddzwonili.....
Dziwna sprawa z tym Carlsbergiem, bo to co powiedziała mi pani Świerczek, która zajmuje się w tej firmie m.in. sprawami alergenów jest ...zaprzeczeniem tego co podaje "szwedzka tabelka" :-k A więc po kolei: Carlsberg jest faktycznie właścicielem i producentem piwa Okocim w Polsce, co oznacza, że przejęli całą linię produkcyjną po Okocimiu. Posiadają duńską licencję na produkcję, certyfikaty, receptury, wszystko oryginalne, nawet dostawcy słodu jęczmiennego są autoryzowani przez Kopenhagę, ale.... wg badań przeprowadzonych przez Instytut Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka Dział Badań i Certyikacji piwo Carlsberg zawiera ok. 92 ppm glutenu (to produkowane w Polsce). Pani Świerczek nie potrafiła mi wyjaśnić tej rozbieżności, powstałej mimo produkowania piwa dokładnie tak, jak firma-matka, aczkolwiek oczywiście powiedziała, że nie podważa w ten sposób tamtych badań (sic!). Mimo to piwo Carlsberg mieści się w drugiej kolumnie "szwedzkiej tabelki", czyli jest OK, TAK ? :D
Mam jeszcze inną JAKŻE CIEKAWĄ WIADOMOŚĆ: piwa Karmi, Okocim Mocne, Okocim Palone, Piast Wrocławski mają w składzie poniżej 3,5 ppm glutenu! Harnaś poniżej 13! Toż to sioooooook!
Jako że temat jest gorący, i że większość z nas nieufnie odbiera takie nowości zapowiedziałem, że za jakiś czas zadzwonię znowu, aby sprawdzić czy nie pojawiły się nowe informacje na ten temat 8)
Pani Świerczek nie robiła żadnej łaski podczas rozmowy, była b.uprzejma i powiedziała, że chętnie dowie się jeszcze czegoś więcej w sprawie :=D>:

//kontynuacja wiadomości o piwie tutaj: LINK
Ostatnio zmieniony pt 13 lip, 2007 03:59 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

To ja tak dla pewności zapytam... możemy?
No chyba możemy.... co nie... bo wg tego co napisał Rafał_tata to możemy.
Ale i tak ktoś musi mi napisać duuuużymi literami że możemy bo nie uwieże że możemy :D
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

ludzie!!!rewolucja!!!!! :D niech mnie ktoś uszczypnie!!!
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

W tym musi być jakiś haczyk, to jest za piękne żeby było prawdziwe :D:D
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

A ja mam pytanie, czy ktoś poczynił jakiekolwiek kroki, żeby sprawdzić informację o piwie??
Obrazek
Awatar użytkownika
Lars
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: pt 21 kwie, 2006 14:39
Lokalizacja: Piotrków

Post autor: Lars »

A ja mam pytanie, czy ktoś poczynił jakiekolwiek kroki, żeby sprawdzić informację o piwie??
Niech ktos obeznany potwierdzi albo zaneguje to bo ja poczynie kroki zeby to potwierdzic, tzn wycieczka do sklepu i test na zywym organizmie :-) No ale jak pojdzie cos nie tak to bedziecie mnie mieli na sumieniu :-) hehe
Always Look On the Bright Side of Life :-)
ODPOWIEDZ