Alkohole...

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
olek2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 27 lip, 2015 17:22

Re: Alkohole...

Post autor: olek2 »

ula2345 pisze:wiem, ze poruszany był ten temat na forum, ale do końca wciąż nie wiem czy malibu jest bezpiecznym alkoholem czy nie? A martini kazdego rodzaju mozemy pic ( i tego rodzaju wermuty?:) )

Do tego mój dietetyk ( ktory , również jest na diecie bezglutenowej) poweidział mi, że wina można pić ale też z rozwagą ( w sensie, że niektóre zawierają gluten bądź mogą byc glutenem zanieczyszczone) i żeby pić tylko wytrawne. Czy to prawda? Bo na forum jest napiasne, że wszystkie wina sa okej i sama juz nie wiem
Żona od czasu do czasu pozwala sobie na lampkę wina, ale tylko wytrawnego.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alkohole...

Post autor: Adrian »

ula2345 pisze:wiem, ze poruszany był ten temat na forum, ale do końca wciąż nie wiem czy malibu jest bezpiecznym alkoholem czy nie? A martini kazdego rodzaju mozemy pic ( i tego rodzaju wermuty?:) )

Do tego mój dietetyk ( ktory , również jest na diecie bezglutenowej) poweidział mi, że wina można pić ale też z rozwagą ( w sensie, że niektóre zawierają gluten bądź mogą byc glutenem zanieczyszczone) i żeby pić tylko wytrawne. Czy to prawda? Bo na forum jest napiasne, że wszystkie wina sa okej i sama juz nie wiem
Wina są wolne od glutenu.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Alkohole...

Post autor: pleomorfa »

Oryginalne Malibu również jest bezglutenowe, jest tam tylko biały rum i ekstrakt z kokosa.

Potwierdzam, że wszystkie wina (czyste) są bezglutenowe. Półsłodkie, półwytrawne i słodkie też ;).
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
kasiqqq
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: czw 06 wrz, 2012 16:07
Lokalizacja: Rabka

Re: Alkohole...

Post autor: kasiqqq »

AAA co myślicie - Jack Daniel's black? Wczoraj moja mama przywiozła ze Stanów wspomniany trunek, przypomniało mi się, że kiedyś czytałam, iż możemy go pić bo jest robiony z kukurydzy - zaczęłam szukać informacji i znalazłam na ich stronie: http://www.jackdaniels.com/faqs 'Jack Daniel's Black Label Tennessee Whiskey has no carbohydrates (sugar or starch), gluten, fats, or cholesterol, as these are removed in the distilling process.'
Postanowiłam zaryzykować (choć nigdy tego nie robię, ponieważ wystarcza naprawdę znikoma ilość glutenu abym miała okropne objawy zatrucia glutenem). Wypiłam 2 drinki i nic - żadnych objawów! Czytałam również, że bg jest Jack Daniel's Honey.
Obrazek
Buncol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 30 lip, 2015 15:36

Re: Alkohole...

Post autor: Buncol »

Witam,
To moj pierwszy post. Od ponad roku jestem na diecie bezglutenowej, bezcukrowej i bezlaktozowej. Najbardziej brakuje mi piwa dlatego tez szukam na roznych stronach informacji o piwach z niska zawartością glutenu. Okazuje sie ze wiele piw dostępnych na pólkach jako zwykłe piwa mają bardzo niska ilość glutenu i mogły by być uznane za bezglutenowe poniewz maja poniżej 20 ppm glutenu. Problemem jest chyba jednak zapewnienie powtarzalności niskiego poziomu glutenu w tych piwach niemniej jednak niektóre z nich choć sprzedawane jako zwykłe piwa maja zawartość glutenu mniejsza niż piwa uznane za bezglutenowe.

Polecam strone: http://www.lowgluten.org/gluten-test-results/
Są tu testy różnych piw dostępnych również w Polsce. Ja testowałem na sobie piwo Corona i po wypiciu 3 butelek 0,3 nie maiłem żadnych objawów. Dodam jednak że nie mam zdiagnozowanej celiakii tylko nietolerancję glutenu która u mnie objawiała się refluksem oraz SIBO.
Czy są osoby które próbowały piw z tej listy? Mieliście jakieś objawy?
jolo72
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: ndz 15 kwie, 2012 17:14
Lokalizacja: nowy sacz

Re: Alkohole...

Post autor: jolo72 »

ostrożnie spróbóję kilku pozycji i dam znac czy mam dolegliwosci dzieki za info
Pozdrawiam
jolo72
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: ndz 15 kwie, 2012 17:14
Lokalizacja: nowy sacz

Re: Alkohole...

Post autor: jolo72 »

Witam W Biedronce pojawiło się piwo bezglutenowe browaru VAN PUR, CECHOWE 0,33 l w cenie 2,49 zł ale jest ono w fazie testów sprzedażowych,tylko w niekórych miejscowościach w całej Polsce bedzie w przyszłym roku,takie info dostalem od BOK .Także trzeba uzbroić się w cierpliwośc,albo pisać do nich dużo meili to może zareagują i przyspieszą dostawy. :564:
Celiak w podróży
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: pn 07 wrz, 2015 12:47

Re: Alkohole...

Post autor: Celiak w podróży »

Kurcze chętnie dowiedziałabym się czegoś w tym temacie, ale przebrnięcie przez 45 stron postów, jest dla mnie niewykonalne na razie. Czy jest tu ktoś, kto zna dobrze cały wątek, lub "siedzi" w temacie i podjął by się jakiegoś uporządkowania informacji i podsumowania?? Plis! może jakaś ostateczna lista co wolno na pewno, a co nie.
ania__m
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob 18 kwie, 2015 16:59
Lokalizacja: Koszalin

Re: Alkohole...

Post autor: ania__m »

Z wódek to na pewno luksusowa ( jest z ziemniaków )
Piwo bezglutenowe - Celia ( czeskie ), Cechowe ( podobno będzie dostępne we wszystkich biedronach ale po nowym roku ), BezGluteNowe ( browar kormoran, pod koniec października ma być w makro, carrefour, Intermarche i Auchan.
Cydr Lubelski.

Tyle wiem :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Alkohole...

Post autor: Leeloo »

Piwko Brok bezglutenowy z licencją :564:

http://www.celiakia.pl/brok-bezglutenowy-z-licencja/
Awatar użytkownika
salsamichal
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 352
Rejestracja: śr 04 cze, 2014 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Alkohole...

Post autor: salsamichal »

To jest niesamowite w ciagu niecałego miesiąca 3 bezglutenowe piwka chcialbym juz żeby byly dostępne w Krakowie
vita mancipio nulli datur, omnibus usu
Celiak w podróży
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: pn 07 wrz, 2015 12:47

Re: Alkohole...

Post autor: Celiak w podróży »

Jest nowa wyborowa z ziemniaków :)
ania__m
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob 18 kwie, 2015 16:59
Lokalizacja: Koszalin

Re: Alkohole...

Post autor: ania__m »

To jakaś wersja limitowana chyba :)

A ktoś z Was próbował może luksusowej o smaku wiśniowej ? Czy jest bezpieczna ?
Awatar użytkownika
helenae1
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: pn 26 sty, 2015 11:34
Lokalizacja: Bolesławiec / Wrocław

Re: Alkohole...

Post autor: helenae1 »

Chętnie podzielę się z wami moimi bezglutenowymi przygodami z alkoholem :564: .

Eksperymenty przeprowadzone na własnym organizmie, w ciągu pierwszego roku diety bezglutenowej.
Osoba z celiakią (oczywiście nie w momencie kiedy jelita są drastycznie uszkodzone), ale na diecie od przynajmniej roku,
może spożywać alkohole destylowane (gluten nie przedostaje się do destylatu, bo nie jest lotny ;) ).
Poza tym mamy niewielki, ale jednak, wybór piw. Przodują Czesi: pyszna delikatna Celia (biała etykietka), niewypróbowana jeszcze przeze mnie
Celia (zieloną etykietką) oraz (gorzki dla mnie) Bernard bezlepkovy.
Niemcy wyprodukowali piwo Estrella, którego za nic nie mogę utrafić, a podobno jest w Realu i Piotr i Paweł.
A polski browar Okocim podobno wypuścił Kormorana.
Niestety, piwa dla nas są drogie.
Jeśli chodzi o wina, to wszelkie owocowe nie powinny zaszkodzić.
Wypróbowałam również na własnym brzuchu domowe nalewki i musze powiedzieć, że ... można przeżyć bez piwa z Biedronki g:D .
Pozdrawiam! :P
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Alkohole...

Post autor: uniaczek »

Piłam ostatnio Bernarda bezlepkowego i cóż zapomniany smak prawdziwego piwa!!! Niestety 7,5 zł.
Esterella Daura jest dostępne w Piotrze i Pawle ale mniejsze chyba 0,33 l i kosztuje ok. 5 zł. Też smaczne ale łagodniejsze
Czekam na Kormorana.....
ODPOWIEDZ