Celiakia a ciąża 2

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Magda79
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: pn 17 cze, 2013 15:12

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: Magda79 »

Neti zdążycie kilka razy obrócić do tego szpitala ;)
ja przy pierwszym porodzie obudziłam męża po 4 godzinach skurczów, a jak wstaliśmy i zaczęliśmy się ruszać i zbierać to skurcze się skończyły :D , tyle że już było rano więc i tak pojechaliśmy zobaczyć co i jak, w szpitalu coś się zaczęło dziać po 6 godzinach i 3 oksytocynach, ale wtedy poszło piorunem.
Neti a masz jakieś wskazówki co zabrać do szpitala ? Bo ja się pakowałam zgodnie z wymogami mojego szpitala, w sumie mam 1 torbę + 1 torebkę z ciuszkami dla dziecka jak będziemy go zabierać do domu, ale to zostawiam na razie w domu. Dla siebie mam tylko 3 koszule, bieliznę, szlafrok, ręczniki, kosmetyki, mega podpaski belli i trochę suchego jedzenia + naczynia, + aparat, ładowarki, woda i masa innych drobiazgów np nożyczki do rozcinania chleba :P . A gdyby coś było potrzebne to sklepy i apteki są n a miejscu :)
Ciekawe czy jutro COŚ się wydarzy <:>>
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8116
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: Leeloo »

jaram się :pig:

Dziewczyny, jesteście niesamowite, trzymamy kciuki!
Magda79
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: pn 17 cze, 2013 15:12

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: Magda79 »

Leeloo pisze:jaram się :pig:
ja też :P
sama nie wiem czego jutro się spodziewać, dzień zagadek
, może wrócę w nienaruszonym stanie i tyle :okulary2:
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: Anula80 »

Dziewczyny pompony w górze :D
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
GOSIASIT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: wt 28 sty, 2014 02:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: GOSIASIT »

Aż dziwne,że cię tak długo trzyma,przecież to nie pierwsze.zbadają cię i odeslą do domu i po 7 dniach będziesz miała przyjechać,tak jest u nas.może źle termin masz obliczony?
Neti ja pakowalam się i przeglądałam 3 razy aż mi się z dwóch zrobiła jedna,ale tak wypchana że pękała w szwach.ale ubranie na wyjście dla mnie i dzidzi zostawiłam uszykowane w torbie w foteliku samochodowym żeby mąż nie zapomniał.
małej zaczęłam kozie mleko dawać bo po Bebilonie pepti ma wodnistą kupę!sama już nie wiem co mam dawać...
Są ludzie i ludziska,tych drugich niestety jest jakby więcej...
MaDe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 28 kwie, 2015 14:06

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: MaDe »

Cześć
Może zacznę od początku. W tym roku postanowiłam rozpocząć starania o potomstwo dlatego też wykonałam kilka badań kontrolnych. Niestety okazało się że jestem chora na celiakię co potwierdziła potem gastroskopia – stopień zaniku kosmków 3A. Dodatkowo od wielu lat choruje na łuszczycę a tak na prawdę teraz to już nie wiadomo czy problemy skórne które ciężko ustępowały nie były wynikiem spożywania glutenu.
Celiakia jest u mnie bezobjawowa.
Od trzech tygodni jestem na rygorystycznej diecie oraz próbuje zapoznać się z tym tematem. Jeśli ktoś wie z własnego doświadczenia to proszę o informację ile czasu potrzeba na odbudowanie kosmków będących w takim stanie jak u mnie aby spokojnie móc rozpocząć starania o potomstwo. Z tego co czytam to w różnych źródłach są różne informację.
Z góry dziękuję i będę bardzo wdzięczna.
M.
GOSIASIT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: wt 28 sty, 2014 02:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: GOSIASIT »

Myślę że regeneracja u każdego jest inna,to zależy id organizmu,ale to tylko moje zdanie,według mnie rok wystarczy.
ja zaszlam w ciążę równo po pół roku od rozpoznania,miałam stopień 3b.wszystko było ok,a w ciążę zaszlam już po pierwszej próbie!wcześniej rok bez efektów.
Są ludzie i ludziska,tych drugich niestety jest jakby więcej...
MaDe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 28 kwie, 2015 14:06

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: MaDe »

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź.
Właśnie chciałam usłyszeć nie "książkowe" podejście tylko z waszych prawdziwych doświadczeń.
Czytałam już wiele są różne informacje raz piszą rok innym razem pół ale mam takie samo zdanie jak Ty że wszystko zależy od organizmu i tego w jakim stopniu udaje się przestrzegać diety. Chciałam jednak poznać jak to było w Waszych przypadkach.
Jak widać pół roku też potrafi zrobić swoje.
Jeśli mogę wiedzieć to czy ciąża przebiegała dobrze czy były jakieś problemy.
Pozdrawiam.
M.
Neti_77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz 02 lis, 2014 21:16

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: Neti_77 »

...a u mnie, na ten przykład, nie było jakiejś tragedii z kosmkami, o dziwo - miałam za to wszystkie 3 przeciwciała i objawy :/ od zawsze... które skojarzył dopiero hematolog, który postanowił powalczyć z moją anemią... o potomstwo starałam się, z marnymi skutkami ok. 10 lat :( a Ta Ciąża 'wydarzyła się', jak byłam około roku na diecie... bardzo boleję że ginekolodzy, szczególnie ci od niepłodności, tak mało wiedzą o celiakii i o jej niewątpliwym wpływie na powodzenie w dzietności :029:

...kciuki niezmiennie zaciskam w temacie Magdy, ciekawe jaki etap, pewnie Małe się wykluło :053: i pomyśleć, że jestem następna do golenia g:D
jeśli nie możesz mówić co myślisz, to po co myśleć?
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8116
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: Leeloo »

Haha Neti, ale mnie rozbawiłaś :D

Tak, tez myślę, że Magda już się rozpakowała. Czekamy na wieści. Pompony w górze do odwołania :okulary:
GOSIASIT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: wt 28 sty, 2014 02:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: GOSIASIT »

MaDe wszystko związanego z celiakia w ciąży było ok.
tez myślę że Magda już się wysypała :-)
Neti teraz będzie twoja kolej na rozkładanie nóg hehe.
jadę jutro do Czech,ile piwa mogę przewieźć,orientujecie się?
Są ludzie i ludziska,tych drugich niestety jest jakby więcej...
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: pleomorfa »

W UE można przewieźć 110l piwa na głowę (dorosłą :D) ;)
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8116
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: Leeloo »

pleomorfa pisze:W UE można przewieźć 110l piwa na głowę (dorosłą :D) ;)

:hahaha:
Wątek ciążowy :564:
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: pleomorfa »

Oj tam, tatuś musi mieć czym oblewać :evil:
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Madzialenka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr 29 kwie, 2015 22:38

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: Madzialenka »

MaDe przytoczę Ci moją historię. Jak miałam rok miałam zdiagnozowaną celiakię, na diecie byłam ok 13 lat, po czym, wróciłam do normalnego jedzenia myśląc, że się "wyleczyłam". Tak bowiem, kiedyś była postrzegana celiakia: choroba wieku dziecięcego. 8 miesięcy temu urodziłam synka i będąc na wizycie u lekarza rodzinnego zostałam uświadomiona, że celiakię się ma całe życie. Mimo, że nie miałam żadnych objawów (bynajmniej jakiś mocno dokuczających) zrobiłam gastroskopię i dostałam czarno na białym: celiakia, stopień 3b. |Tydzień temu powróciłam na dietę. O dzidziusia staraliśmy się ok pół roku i z tego co czytam na forum widzę, że byłam mega szczęściaro, że się udało, nie będąc na diecie. Wszystko szczęśliwie przebiegło, aczkolwiek już teraz wiem skąd niska masa urodzeniowa mojego brzdąca: 2660 g. a żaden lekarz nie potrafił tego wyjaśnić.... pozdrawiam i życzę powodzenia!
ODPOWIEDZ