CIDER

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

noodle pisze:A ten Somersby, to też cyder.
przecież to regularne piwo! tyle że z sokiem jabłkowym. nic dziwnego, że bolą Cię po tym jelita.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Ola_la pisze:
noodle pisze:A ten Somersby, to też cyder.
przecież to regularne piwo! tyle że z sokiem jabłkowym. nic dziwnego, że bolą Cię po tym jelita.
Jeszcze nie jestem na diecie bezglutenowej, więc spokojnie, nie szaleję ;) Zastanawiałam się po prostu. Zaczynam znajdować wiele produktów, po których mocniej bolą mnie jelita, a które zawierają gluten. To utwierdza mnie w przekonaniu, że wyniki gastro (celiakia typ 1, naciekowy) są na 100 proc. pewne.
Kamil Balinski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt 29 cze, 2010 11:22
Lokalizacja: Glasgow-Łódź

Post autor: Kamil Balinski »

Ała, aż mnie samego skręciło w jelitach po przeczytaniu że ktoś bezglutenowy pija Somersby, brrr.
Swoją drogą markety mogłyby nie wprowadzać w błąd stawiając Somersby obok prawdziwych cydrów.

@Ola_la: próbowałaś cydru X? Bywa w Tesco (ok. 7zł) i Almie (4,99zł). Butelka 0,5l, nie dowidziałem się w składzie syropu...

Skład produktu: cydr, cukier, koncentrat owocowy, regulator kwasowości ? kwas cytrynowy. http://www.h2odrinki.pl/en/o/X-Cider-53
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

@Ola_la: próbowałaś cydru X? Bywa w Tesco (ok. 7zł) i Almie (4,99zł). Butelka 0,5l, nie dowidziałem się w składzie syropu...

Skład produktu: cydr, cukier, koncentrat owocowy, regulator kwasowości ? kwas cytrynowy. http://www.h2odrinki.pl/en/o/X-Cider-53
nie widziałam go, dzięki! muszę koniecznie spróbować, może wreszcie znajdę coś dla siebie :)
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
note4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob 16 cze, 2012 23:36
Lokalizacja: Polska

Post autor: note4 »

1 Bezglutenowy cydr
2 Bezglutenowy cydr
3 Bezglutenowy cydr
"Produkt przyjazny dla wegetarian, wegan oraz osób chorych na celiakię."
3 bezglutenowe cydry :)
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

kupiłam dziś cydr w biedronce za 2,59
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

a jaki to jest z tej biedronki?
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

nie pamiętam producenta, cena za 330ml
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Dzisiaj kupiłam w auchanie cydr X za 4 zł i cydr Jocker za jedyne 2.39 :564:
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

A ten cydr w biedronkach to we wszystkich? To jakaś taka akcja sezonowa była bo ja dzisiaj odwiedziłam moją. Przeszukałam wszystkie półki w końcu zapytałam obsługę i popatrzyli na mnie jak na wariatkę co ja szukam oni tego nigdy nie mieli. Dla pewności dwóch pracowników odpytałam :)
Aha a w Tesco to regularnie? Fanem piwa nigdy nie byłam ale tak od czasu do czasu człowieka ochota na coś najdzie ;)
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

W biedronce też nie widziałam cydru. Pytałam też obsługę ale nic nie wiedzą na ten temat. W tesco znalazłam raz bo też za często nie szukam :)
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

ja też długo nie mogłam kupić nigdzie cydru, bo pytałam w sklepie o "cydr", "cider", obsługa kiwała głową i nie wiedziała o co chodzi. później jak przejrzałam półki okazało się, że można go bez problemu kupić w wielu sklepach, pracownicy nie znają całości asortymentu.
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
nomado
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: śr 31 paź, 2012 14:28

Post autor: nomado »

Jest już w Auchan :) pod nazwa FIZZ premium nordic cider
Na diecie bezglutenowej od zawsze
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Absolutnie cudowny cydr wypuściła Warka - jednoskładnikowy, po prostu sfermentowany sok z jabłek, bez żadnych syfów ani chemii.
3,40 zł za 0,33 l.
Jest też "Perry" - czyli cydr gruszkowy - tak samo wyłącznie z soku, w tej samej cenie.
Na razie widziałam go tylko w Supersamie koło metra Wilanowska, ale liczę na to, że zaleje rynek.

Pyszny cydr normandzki (także bez dodatków - to dla mnie podstawa) kupiłam też w Leclercu w Alejach Jerozolimskich (w Warszawie) - ok. 17 zł za litr.
Trzeba go szukać w "sekcji" piwnej - kiedy szukałam w winach, nie mogłam nic znaleźć. A okazało się, że mają kilka różnych cydrów - lepszych i gorszych.

Póki co cydr pozostaje moim faworytem, nawet bardziej niż wino.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Fajnie gdyby był ogólno dostępny ja w końcu wczoraj cydr znalazłam w almie
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
ODPOWIEDZ