Nasze ulubione książki

Rozmowy o wszystkim i o niczym. Tematyka dowolna: sztuka, kultura, rozrywka i co wam jeszcze przyjdzie do głowy, a co nie dotyczy głównej tematyki forum.

Moderator: Moderatorzy

Nasze ulubione książki

Postprzez gundi » Cz 29 cze, 2006 11:48

Ja na razie wychodze z forum
ale najpierw dla was temat: ulubiona książka?
Moja to Molly Moon, a wasza?
Cześć
odezwe sie już niedługo, chyba w poniedziałek.
Ostatnio edytowano Pt 30 cze, 2006 11:08 przez gundi, łącznie edytowano 2 razy
liwia to ja
gundi
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Postprzez Ana » Cz 29 cze, 2006 13:12

Jonathan Caroll "Kraina chichów" i "obłęd" Krzysztonia bodajże.

i milion innych, których nie wymienię :P

[ Dodano: Czw 29 Cze, 2006 13:12 ]
Jonathan Caroll "Kraina chichów" i "obłęd" Krzysztonia bodajże.

i milion innych, których nie wymienię :P
Jest miłość wariatka egoistka gapa
Ana
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez vixi » Cz 29 cze, 2006 18:52

Ana napisał(a):Jonathan Caroll "Kraina chichów"

uwielbiam wogóle Caroll`a...do tego "mąż i zona" Zeruya Shalev oraz "przedwiośnie" i "ludzie bezdomni", do tego dużo innych ale za dużo by opisać.
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz

Postprzez Anna Frączek » Pt 30 cze, 2006 11:41

O rany, Vixi!! Lubisz Żeromskiego????? Daj spokój, nie mogłam przebrnąć przez jego prozę, a akurat magisterkę z polonistyki pisałam u profesora, który uwielbia Żeroma :D No i całe seminarium musiało cytować Dzienniki, bez względu na temat pracy :lol: Ja pisałam o Zapolskiej, ale też cytowałam "Wielkiego Stefana".
A jeśli chodzi o moją ulubioną książkę, to jest nią "Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa. Chociaż lubię też inne...Ale "Mistrza..." czytałam już wiele razy i pewnie jeszcze kilka przeczytam :wink:
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez vixi » Pt 30 cze, 2006 12:39

Anna Frączek napisał(a):O rany, Vixi!! Lubisz Żeromskiego?????

uwielbiam...

Anna Frączek napisał(a):A jeśli chodzi o moją ulubioną książkę, to jest nią "Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa

tą książkę też lubię

a oprócz tego uwielbiam poezję i sama też troszke piszę. :P
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
vixi

Postprzez Ana » Pt 30 cze, 2006 13:50

Vixi, a może coś pokażesz??

Ja ostatnio zaczytuję się w wierszach księdza Twardowskiego - niedawno kupiłam książkę "czas bez pożegnań" - to jego cytat mam w opisie "jest miłość wariatka egoistka gapa"... Do tej pory "ratowałam" się jego "modlitwą na każdy dzień"...
Ana
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez vixi » Pt 30 cze, 2006 14:51

Ana napisał(a):Vixi, a może coś pokażesz??

ale dopiero jak pojawi się bezglutenowe piwko bo na trzeźwo się nie odważę :D a serio no może kiedyś się zdobędę.

Ana napisał(a):Ja ostatnio zaczytuję się w wierszach księdza Twardowskiego

Twardowskiego uwielbiałam i uwielbiam dobrze że tyle po nim zostało.
vixi

Postprzez asiar » Pt 30 cze, 2006 16:43

Tu nałogowiec słowa pisanego. czytam wszystko, włącznie z wszelkimi instrukcjami montażu i obsługi.I nie potrafię nazwać książki swojego życia :( Aktualnie czytam "Laleczkę" J. Fielding, "Narrenturm" Sapkowskiego, oczekują Secretum i Imprimatur. Bardzo polecam z ostatnich "Ptaszynę" Holeman :=D>:
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez vixi » Pt 30 cze, 2006 21:41

Asiar bardzo ciekawe pozycje muszę sięgnąć po nie jak najszybciej skoro godne polecenia.
vixi

Postprzez asiar » Pt 30 cze, 2006 22:01

I jeszcze bardzo modny ostatnio Brown - ja polecam wcale nie "Kod...", według mnie dużo lepsze są "Anioły i demony"
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez Patka » So 01 lip, 2006 13:34

Asiar już Cię lubię ;) "anioły" są o wiele lepsze 8) ale to i tak takie czytadło ...
uwielbam czytać i czesto czytam książki po kilka razy: kocham: Marqeza (nan naj sto lat samotności), Tolkiena, Sapkowskiego, le Guin, Kosińskiego(ale musze miec nastrój) oczywiście Carolla ostatnio zachwycił mnie Houellebecq a wczęsnie Cień wiatru i Gnój Kuczoka...oczywiscie kjako stary "psiarz" cenie Fishera Corena, Fennel
i polecam na dobry hum,or marka raczkowskiego przygody Stanisława z Łodzi :D
oj musże swkończyc bo mogłabym tak dlugo ...
Patka

Postprzez little-angel » So 01 lip, 2006 18:56

a co myślicie o "s@motności w sieci" ? osobiście uwielbiam.
Welcome to Broken Hearted Airways. Thank you for crashing and burning with us today.
little-angel
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez asiar » So 01 lip, 2006 21:16

też mi się podoba
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez kfiatek » N 02 lip, 2006 10:16

Dołączam do grona nałogowych czytaczy :D Potrafię doskonale żyć sobie bez telewizji, ale nie umiem się obyć bez książek (no i bez Internetu :D ) Nie potrafię chyba wybrać jednej ulubionej książki. Kiedyś miałam taką fazę, że kupowałam sobie książki, które chciałam przeczytać, ale szybko przestałam, bo zaczęło mi brakować miejsca na półkach :) Wypracowałam sobie lepszą metodę - książki wypożyczam z biblioteki albo od znajomych, a kupuję tylko te, które mi się spodobają (mam straszny nałóg czytania ulubionych książek po n razy, do bólu...)

W ten sposób na moich półkach z ulubionymi książkami mam trochę taki misz-masz: Coelho (uwielbiam "Alchemika"!) Carroll (zaczęło się od fascynacji "Krainą Chichów", a potem poszło dalej :), prewie cała Isabel Allende, "Miłość w czasach zarazy" Marqueza, Kapuściński (zwłaszcza "Imperium" i "Heban"), "Władca pierścieni" Tolkiena (w przeciwieństwie do "Hobbita" do którego miałam parę podejść i zawsze rzucałam nim gdzieś w połowie - nie wiem, to chyba kwestia języka opowieści, ale jest niesamowity przeskok między "Hobbitem" a "Władcą pierścieni"). Poezję też lubię, zwłaszcza Twardowskiego (Ana, twój podpis wpadł mi w oko od razu i wywołał wielki szeroki uśmiech :D) i Herberta. I tak dalej, i tak dalej... :D
A z weselszych rzeczy - nałogowo czytam serię "Świata Dysku" Pratchetta, znam ją chyba już wzdłuż, wszerz, w poprzek i na wyrywki :wink: Uwielbiam jego poczucie humoru :D Polecam wszystkim, zwłaszcza że polskie tłumaczenie jest naprawdę świetne, chylę czoła przed tłumaczem, tym bardziej że jest tam mnóstwo trudnych do przełożenia dowcipów opartych na grach słów - wiem, bo zaczęłam to czytać w polskim przekładzie, potem z ciekawości porównałam z angielskim oryginałem i teraz już z przyzwyczajenia jakoś lecę dalej po angielsku... Podobno nałóg czytania Pratchetta rzutuje na moje słownictwo :D
Kiedyś dla rozrywki czytywałam jeszcze Chmielewską, ale ostatnio popsuła się tak, że od jakiegoś czasu nie kupuję już jej nowości, bo tego nie da się czytać :(
Co do Dana Browna, to na ostatnie urodziny dostałam "czteropak", czyli takie zmyślne wydanie "Kodu da Vinci", "Aniołów i demonów", "Cyfrowej twierdzy" i "Znikającego punktu" we wspólnym kartonowym opakowaniu, i stwierdzam, że dwie pierwsze czytało się świetnie, ale czytania wszystkich 4 po kolei nie polecam, bo gdzieś przy trzeciej człowiek zaczyna zgadywać na początku książki, kto będzie "tym złym" :wink: - mam wrażenie, że pan Brown pisze tak trochę według jednego schematu... Przy czwartej książce czułam się już trochę jak na tych amerykańskich filmach, w których od początku wiadomo, co będzie dalej...
A "S@motność w sieci" czytałam niedawno i też mi się bardzo podobała :)
Ostatnio edytowano N 02 lip, 2006 10:23 przez kfiatek, łącznie edytowano 1 raz
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Ana » Pn 03 lip, 2006 07:33

Ja też "zaliczam" Browna - do tej pory najlepsze były Anioły i Demony - w kolejce czeka "znikający punkt", a "cyfrowa twierdza" pożyczona...
Też czekam na pozostałe dwie ksiązki z serii Świata Ksiązki - mam już Imprimatur i Secretum...

W tej chwili pochłaniam "adieu, przypadki księdza Grosera" i drugą część "Trufle, czyli nowe przypadki księdza Grosera" - książki tak prawdziwe, że aż niewiarygodne :D
Ana
Forumowicz
Forumowicz

Następna strona

Powrót do Nie na temat.