Nasze ulubione książki

Rozmowy o wszystkim i o niczym. Tematyka dowolna: sztuka, kultura, rozrywka i co wam jeszcze przyjdzie do głowy, a co nie dotyczy głównej tematyki forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
little-angel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: pn 26 gru, 2005 22:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: little-angel »

Ja w te wakacje pochłaniam jeszcze raz lektory z LO... Maturlana klasa zobowiązuje... Ale oprocz tego czytam opowiadania Grocholi :)
Welcome to Broken Hearted Airways. Thank you for crashing and burning with us today.
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

Moją ulubioną książką była, jest i będzie Ania z Zielonego Wzgórza, czytam ją zawsze gdy jest mi źle, a poza tym uwielbiam Hemingway`a, Marqueza i wielu, wielu innych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: czw 18 maja, 2006 14:25
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Ana »

Asia S. pisze:Moją ulubioną książką była, jest i będzie Ania z Zielonego Wzgórza
Cała seria Ani stoi na moim regale - ja uwielbiam "wymarzony dom Ani":))))))
Jest miłość wariatka egoistka gapa
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

U mnie też wszystkie części! Pozdrawiam Anę - musisz należeć do "osób, które znają Józefa" :wink: Pozdrawiam!
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: czw 18 maja, 2006 14:25
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Ana »

Asia S. pisze:U mnie też wszystkie części! Pozdrawiam Anę - musisz należeć do "osób, które znają Józefa" :wink: Pozdrawiam!
Ech, panna Kornelia...

[ Dodano: Pon 03 Lip, 2006 14:56 ]
Sama z niecierpliwością czekam na dziecionka mojego, aż będę mogła czytać mu wieczorem Anię:)
Jest miłość wariatka egoistka gapa
Awatar użytkownika
gundi
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: czw 29 cze, 2006 09:28
Lokalizacja: nidom

Post autor: gundi »

ja to kocham harrego pottera ,molly moon no i artemisa fowla :wink:
liwia to ja
Awatar użytkownika
JoannaW
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: ndz 18 sty, 2004 18:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JoannaW »

ja przeczytałam cały "czteropak" Browna- nie powiem, dobrze się czyta takie lekkostrawne książki, ale cały czas szukam jakichś książek o których mogłabym powiedzieć super! extra uwielbiam!!!!!

czytałam tez "sagę o ludzich lodu" też dobrze się czytało, oraz inne temu podobne, sapkowski też jest dobrze przyswajalny ale nadal szukam....
Pozdrawiamy
Joanna i Natasza

Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

JoannaW pisze:cały czas szukam jakichś książek o których mogłabym powiedzieć super! extra uwielbiam!!!!!
A czytałaś "Nianię w Nowym Jorku"? Tytuł głupawy, ale książka super. Pod koniec ryczałam jak bóbr... Z "czytadeł" na trudne dni niezastąpiony dla mnie jest Pratchett i cały cykl o Świecie Dysku... Zawsze się śmieję... A kto lubi kryminały, to koniecznie wszystko autorstwa Harlana Cobena. A z ambitniejszych autorów: Wiliam Gibbson i Philip K. Dick. No i jeszez J. Caroll...
A teraz coś z zupełnie innej beczki: zna ktoś cykl o Panu Kuleczce? Dla dzieci ale i dla rodziców, czyta się bez znudzenia (nawet dwudziesty raz :wink: ), no i jeszcze przygody Mikołajka... może nawet bardziej dla dorosłych, ale moje dziecko to uwieeelbia... :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
JoannaW
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: ndz 18 sty, 2004 18:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JoannaW »

kabran Ty jesteś po prostu boska zaraz sobie coś chyba przełknę z Twoich /Waszych/ polecaczek

tylko najpierw nabędę drogą kupna

serdeczne dzięki

pochwalę się, jak juz coś połknę
Pozdrawiamy
Joanna i Natasza

Obrazek
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

kabran pisze:Z "czytadeł" na trudne dni niezastąpiony dla mnie jest Pratchett i cały cykl o Świecie Dysku...
Kabran, i znów u mnie zapunktowałaś :) Ja sobie stworzę może jakiś taki tekst standardowy typu "zgadzam się z Kabran" i potem będzie tylko Ctrl + C Ctrl + V - co się będę męczyć i klepać w klawiaturę :wink: :lol:
Ostatnio zmieniony pt 07 lip, 2006 18:07 przez kfiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

JoannaW pisze:kabran Ty jesteś po prostu boska
kfiatek pisze:Kabran, i znów u mnie zapunktowałaś :)
Taaa... No i po moim świetlanym charakterze... I jak tu żyć... :D
To jeszcze dodam z ostatniej chwili odkrycie (no moje, bo książki raczej nie-nowe) wszystko dr Seussa... I jeszcze zapomniałam (wstyd!) o Neilu Gaimanie... Zwłaszcza "Nigdziebąź"... Ja tak mogę długo, nie wiem czy jest jakiś limit postów na jeden temat :wink:
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Kabran, ależ pisz długo i nieograniczenie na ten temat, bo ja chętnie poczytam sobie fajne książki, zwłaszcza takie z polecenia kogoś, z kim widzę spore podobieństwa upodobań :D
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

kabran pisze: I jeszcze zapomniałam (wstyd!) o Neilu Gaimanie... Zwłaszcza "Nigdziebąź"... Ja tak mogę długo, nie wiem czy jest jakiś limit postów na jeden temat :wink:
aaa... właśnie wczoraj dorwałam Gaimana "Amerykańscy bogowie". To pierwsza książka tego autora, którą mam w ręku. A już wpadłam po uszy i chcę więcej.
Swoją drogą - ostnio kiepsko było u mnie z literaturą - a teraz wreszcie mam czas, żeby czytać jupi
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

A znacie serię Donny Leon?
wprost uwielbiam jej kryminały, dzieją się zawsze w Wenecji, są bardzo dobrze napisane zazwyczaj (aczkolwiek ostatnia powieść lekko mnie rozczarowała).
Śmiało polecam! :)

Teraz kończę czytać Dziennik 1954 Tyrmanda, ale jest to lektura miejscami ciężka, jak to przy pamiętnikach bywa.
Obrazek
Awatar użytkownika
gundi
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: czw 29 cze, 2006 09:28
Lokalizacja: nidom

Post autor: gundi »

ja nie znam.
liwia to ja
ODPOWIEDZ