Wasz wykonywany lub wyuczony zawód

Rozmowy o wszystkim i o niczym. Tematyka dowolna: sztuka, kultura, rozrywka i co wam jeszcze przyjdzie do głowy, a co nie dotyczy głównej tematyki forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
moniśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr 15 lis, 2006 10:54
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: moniśka »

Ja skończyłam Technikum Ochrony Środowiska, ale moje zainteresowania całkowicie poszły w innym kierunku 8) właśnie kończę studia pedagogiczne o specjalności edukacja medialna i informatyczna, a pracuję w zupełnie innym zawodzie, a raczej pomagam mężowi w prowadzeniu firmy detektywistycznej, więc od jakiegoś roku detektywistyka oraz windykacja to mój zawód...ale mam już następne plany i być może za pół roku coś jeszcze tu dopiszę :D
Ostatnio zmieniony czw 21 gru, 2006 10:48 przez moniśka, łącznie zmieniany 1 raz.
Monika M. - Mama Damianka chorego na cukrzycę i celiakię...
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

Wyuczony i wykonywany - architekt :) I dobrze mi z tym, choć przy dwójce dzieci i pracy we własnym domu jest to równoznaczne z siedzeniem przy komputerze nocami :D

Pozdrawiam i służę poradami dla budujących, modernizujących i w ogóle chcących coś w swoim gniazdku zmienić :)
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

Gosiuuunia pisze:Ja się jeszcze ucze :D ale moim przyszłym kierunkiem jest ekonometria

a to ja tez myślałam o tym żeby studiować ekonometrie , orientujesz sie może czy na polibudzie odrazu bede mogła wybrać to sobie jak specjalność ? Bo ja słyszałam ze do 3 roku bede jechać z czysta matematyka a na 3 dopiero za specjalność mogłabym wziasc ekonometrie. No ii wogóle jeśli dopiero na 3 roku bedzie można to wybrać za specjalność to bedzie bardzo ciężko sie utrzymać , bo ta matma głównie opiera sie na dowodach i nic więcej.. Od mojej koleżanki dziadek jest matematykiem ( jest genialny z matematyki ) ii powiedział ze on nie skończyłby obecnych studiów , udziela korepetycji i wie jak to teraz jest chodziła do niego studentka matematyki ii przestał prowadzić jej lekcje bo juz nie dawał rady ,a należy wziasc pod uwagę ogromna wiedze jaka posiada .. No ii dlatego zaczynam myśleć o automatyce i robotyce :P Proponowali mi tez inżynierie środowiska , ale nie wiem co po tym mogłabym robić. Byłam na dniu otwartym politechniki śląskiej i spodobała mi sie inżynieria biomedyczna , z tym ze dowiedziałam sie potem ze mogłabym naprawiać te różne aparatury szpitalne wiec juz nie chce tego :P
Ostatnio zmieniony śr 20 gru, 2006 14:26 przez smerfetka, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Młoda_17
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: wt 23 maja, 2006 20:55
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: Młoda_17 »

Obecnie jestem w technikum Informatycznym(2 klasa)ale chyba zdam egzamin na technika i pujde na psychologie.Myślałam o weterynari ale przy mojej alergi na sierść odpada.Jesli ktoś mi może podać gdzie moge znaleść uczelnie państowe gdzie jest kierunek psychologi(gdzieś koło Wałbrzycha) to bardzo dziękuje:)
Awatar użytkownika
sniper00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn 18 gru, 2006 20:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: sniper00 »

...wyuczony zawód to: tech. mechanik precyzyjny i automatyk, tech. BHP i tech. Informatyk...
ale w żadnym z tych zawodów nie miałem okazji pracować...większość życia spędziłem w mundurze...
...ale o so chozi...?
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

<- student-Akademia Ekonomiczna Poznań-wydział:ekonomii; kierunek: finanse i bankowość; specjalność: finanse i polityka bieżąca
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
Awatar użytkownika
Joanna
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 11:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Joanna »

No to ja też się dopiszę :D
Jeszcze studentka - Zarządzanie i Marketing
Awatar użytkownika
Trillion
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 88
Rejestracja: śr 30 lis, 2005 14:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Trillion »

skonczylam japonistyke na UJ. pracowalam w turystyce i jako tlumacz (japonski, angielski) na wlasna dzialalnosc, ale teraz 'osiadlam' (zmusilo mnie zdrowie...) na stale w firmie
Awatar użytkownika
lucka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: pt 27 sie, 2004 17:29
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: lucka »

Ja skończyłam handel zagraniczny na AE Kraków. Po studiach pracowałam trochę w zawodzie, dopóki nerwowo nie wykończył mnie szef :P . Potem nadszedł czas na banki i udzielanie kredytów gospodarczych firmom. A od kiedy urodziłam mojego celiaczka tj. 7 lat temu to utknęłam w domu i nie mogę się z niego wyrwać, choć ostatnio baaardzo bym tego chciała.
Aha, w międzyczasie były jeszcze studia podyplomowe - fundusze unijne i pisanie biznes planów.
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

Skończyłam pedagogikę Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu dodatkowo specjalizację edukacja medialna potem jeszcze bylo mi mało i zrobiłam studia podyplomowe nauczanie informatyki - profil sieci
Pracuję jako grafik komputerowy DTP :D
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Pracuję jako grafik komputerowy DTP
to tak jak ja :)

co oznacza skrót DTP:
Dlaczego Tak Powoli
Duzo Tanich Projektow...

albo czym zajmuje się operator DTP:

Operator DTP...
1. większość jego pracy polega na oczekiwaniu, aż pasek postępu osiągnie 100%.
2. gdy mówi "klient", myśli "idiota"; jest to zjawisko wprost proporcjonalne do ilości poprawek modyfikujących jego pierwotny pomysł
3. gdy skończy pracę - świeci
4. nie umie skupić się na merytorycznej treści ulotki, której sam nie zrobił, dopóki nie znajdzie na niej wszystkich błędów dtp; w przypadkach skrajnych nie potrafi się skupić na treści artykułów prasowych
5. patrząc na prawdziwą tęczę zastanawia się, co mógłby zrobić, żeby była lepiej widoczna
6. ma odruch "jabłko-S", gdy odkłada długopis po robieniu odręcznych notatek
:D
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

EEE ja mam łatwiej ;) pracuje w pracowni graficznej najczęściej składam podręczniki dla molocha wydawnictwa dla dzieci zdrowych i upośledzonych ...
Siłaczka200
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt 27 kwie, 2007 12:02
Lokalizacja: POMORZE

Post autor: Siłaczka200 »

Szkoda, że tak mało forumowiczów pisze tu o swojej pracy! ;(
To przecież takie ciekawe, czym się na co dzień zajmujemy.
Od 9 roku życia wiedziałam co chcę robić w życiu i to nie że miałam potrzebę kontynuowania jakieś zawodowej tradycji rodzinnej (nikt w rodzinie nie miał wykształcenia medycznego), tylko jakiś wewnętrzny głos mną kierował (to się nazywa powołanie :?: )
Pragnęłam zostać lekarzem, ale nie chciałam iść do ogólniaka, bo uważałam, że to strata czasu skoro wiem czego chcę. Dlatego poszłam do Liceum Medycznego, a pźniej chciałam iść na medycynę, ale...........pokrzyżowała mi plany strzała amora, miłość była silniejsza.... :oops:
Pracując później w zawodzie pielęgniarki, poznałam dokładnie pracę lekarza od "kuchni", z czasem nawet się cieszyłam, że nie poszłam na medycynę. Zainteresowały mnie wówczas inne kierunki: psychologia, pedagogika, resocjalizacja. Skończyłam zatem studia licencjackie z resocjalizacji i magisterskie z pedagogiki. Pracuję jednak nadal jako pielęgniarka, ale nie w szpitalu lecz w szkole. Lubię swoją pracę z młodzieżą, jednak irytuje mnie ograniczone pole działania i brak możliwości awansu zawodowego. Szukałam pracy jako pedagog, ale nie udało mi się do tej pory. ;(
CO CIĘ NIE ZABIJE, TO CIĘ WZMOCNI!
radek1215
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 14 lut, 2006 18:54
Lokalizacja: Rynarcice

Post autor: radek1215 »

Zawód wyuczony to ,, elektromonter urządzeń górnictwa podziemnego ,, wykonywany elektromonter pod ziemią / ale większość czasu pracowałem na powierzchni / no i tak 27 lat, praca prosta jak kable które wpinam.Po piędziesiątce zobaczę może jakieś studia np. w Ułan-Bator.
huilisti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: śr 06 cze, 2007 19:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: huilisti »

Ja w tym roku otrzymałam zawód muzyka, specjalność- flet :D:D:D
A w środę mam wstępne, 3majcie kciuki!!!
ODPOWIEDZ