wasze problemy

Rozmowy o wszystkim i o niczym. Tematyka dowolna: sztuka, kultura, rozrywka i co wam jeszcze przyjdzie do głowy, a co nie dotyczy głównej tematyki forum.

Moderator: Moderatorzy

Małgorzata M
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 07 kwie, 2008 20:52
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

dieta bez mleka, jajek i glutenu

Post autor: Małgorzata M »

Witam serdecznie. Mój problem dotyczy diety bezmlecznej, bez jajek i bez glutenu. Kiedy byłam w piątek u laryngologa z moim synkiem (4lata) (okazało się się że ma do usunięcia migdała) przyczym lekarz stwierdziła że ma alergię pokarmową i kazała odstawić mleko, jajka i pszenicę. Nie robiąc mu żadnych testów. Mały jest niejadkiem. Ogromnym niejadkiem. (Po urodzeniu stwierdzono u niego refluks żołądkowy robiłam mu testy z krwi ale nic nie wykazały. Chodziłam po lekarzach w swoim mieście ale nikt nie widział nic niepokojącego, więc mały jadł wszystko co my ale bardzo mało przybiera na wadze, jest bardzo ruchliwy). Znalazałam artykuły o diecie bezglutenowej. ale jeszcze mam odstawić mleko i jajka. Poradźcie gdzie mogę czegoś więcej się dowiedzieć na temat odstawienia tych produktów. W czwartek mam umówioną wizytę u alergologa. I czy bez konsulatacji z innym alergologiem mogę syna przestawić na taką dietę. Dodam że pani laryngolog jest także alergologiem.
Ostatnio zmieniony pn 07 kwie, 2008 21:28 przez Małgorzata M, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Jeśli masz umówioną wizytę na czwartek u alergologa, to spokojnie na nią poczekaj i porozmawiaj z lekarzem porządnie, wymagluj go.
Wprowadzenie diety, zwłaszcza tak restrykcyjnej, musi się wiązać z jakimiś podstawami do jej wprowadzenia - testy pokarmowe (choć nie wiem, u jak dużych dzieci zaczyna się robić testy, żeby to miało sens), porządny wywiad, obserwacja dziecka, notatki itp.
Dla wprowadzenia diety bezglutenowej istnieją dwie główne przesłanki: celiakia oraz alergia na gluten, przy czym alergia na gluten występuje bardzo rzadko.
Nie wiem, czy podejrzewasz u synka celiakię, jeśli tak, to warto o tym powiedzieć alergologowi. Na pewno nie można wprowadzać takiej diety bez ważnego powodu.
Obrazek
ODPOWIEDZ