Jesień, katar, przeziębienie...

Rozmowy o wszystkim i o niczym. Tematyka dowolna: sztuka, kultura, rozrywka i co wam jeszcze przyjdzie do głowy, a co nie dotyczy głównej tematyki forum.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Damian pisze:wy tez jestescie takimi zmarzluchami jak ja?
Oj, tak... Straszliwie. Może dlatego, że brakuje mi "izolacji" w postaci tkanki tłuszczowej? Może z powodu ogóólnego osłabienia organizmu? Nie wiem.Ale od zawsze taka byłam, zimy po prostu nienawidzę. Zwłaszcze, że jak się zimno robi, to od razu stawy mi wysiadają, zesp. Reynauda o sobie przypomina, astma też... Urodziłam się pod niewłaściwą szerokością geograficzną, po prostu. Aby do wiosny! :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Nie wiem czy Was to pocieszy w jakis sposób, ale ja jestem glutenowa i też jestem okropny zmarźluch, np. ręce mam przeważnie zimne, a córka cieplutkie i to ja grzeję swoje ręce od niej, a nie na odwrót O:)
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

kabran pisze:Urodziłam się pod niewłaściwą szerokością geograficzną, po prostu
To tak ja! Jak jest zimno to mi też zimno, nawet jak się ciepło ubiorę, brrr, nie lubię zimna, bo jestem ciepłoluba :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

ze mnie też straszny zmarzluch. Ale wreszcie jestem szczęśliwa, bo od roku mieszkam w ciepłym mieszkaniu. Wcześniej zadarzało mi się rękawiczki w domu zakładać :? A teraz mam takie ciepłeko, że często zimą po domu chodzę w krótkim rękawku. Gorzej jak trzeba wyjść na dwór w zimie, nie znoszę tego (chyba że wychodzę na stok narciarski :wink:), w innym przypadku zawsze przeżywam coś w rodzaju szoku. Zdecydowanie jestem ciepłolubna :D :D
Egipt czeka.... kiedyś... gdzieś...
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

A ja niby łatwo marznę (zwłaszcza, że okna w mieszkaniu już dawno straciły przymiotnik "szczelne"), ale nie znoszę organicznie, jak jest gorąco.
Tropiki to zdecydowanie nie dla mnie miejsce!
Obrazek
Awatar użytkownika
ania
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: czw 13 paź, 2005 14:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ania »

Dołączam się do grona zmarzluchów. Od paru dni już mnie bolą stawy a jak zobaczyłam dzisiaj śnieg za oknem to mnie na nowo połamało :( Zdecydowanie powinnam mieszkać w ciepłych krajach. 8)
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Sheep - to dlatego ta Islandia.... :D

Ja tam wolę Grecję na przykład :) W tym roku wygrzałam tam sobie porządnie kości i teraz patrząc na ten śnieg za oknem stanowczo odczuwam smutek i nostalgię....
Nie cierpię naszego klimatu :evil: i uciekam w ciepło kiedy tylko mogę...
Obrazek
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

ja mam poprostu niske ciśnienie, ale bardzo niskie, zimne ręce to norma... a jak w szkole kiedyś pielęgniarka mi cieśnienie zmierzyła... spojrzała na mnie takim zdziwionym wzrokiem i zapytała "Ciebie głowa nie boli?"... ale wiedomo jaki jest najlepszy sposób na podwyższenie ciśnienia ;)
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Gosiuuunia pisze:ja mam poprostu niske ciśnienie, ale bardzo niskie, zimne ręce to norma...
Ja też :) I też jestem zmarźlak straszliwy - standardowo chodzę cieplej ubrana niż większość otoczenia. A teraz jeszcze przeprowadziłam się do 3city, gdzie, jak żartujemy z mężem, od razu widać, kto autochton, a kto nie. Autochtonów łatwo rozpoznać po tym, że jak my się trzęsiemy w swetrze, to oni w krótkim rękawku, jak my w swetrze i kurtce, to oni w sweterku, itd, itp. :D Może i ja się kiedyś zahartuję, ale na razie wskoczyłam w zimową kurtkę i buty. Cieplejszej nie mam :roll: A to dopiero listopad...
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Gosiuuunia pisze:ja mam poprostu niske ciśnienie, ale bardzo niskie, zimne ręce to norma...
Ja też... Ile razy mierzą mi ciśnienie w przychodni na przykład, to potem patrzą tak dziwnie i pytają podejżliwie: a pani tu sama przyszła? :D (ale nie będę się licytowała rekordami :wink: ). Dlatego nie ma dla mnie życia bez kawy. W ogóle kiepskie krążenie u mnie to norma.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

kabran pisze:Gosiuuunia napisał/a:
ja mam poprostu niske ciśnienie, ale bardzo niskie, zimne ręce to norma...
he, chyba można by założyć wątek o niskim ciśnieniu i zimych dłoniach :D
ja też - ciśnienie takie, że lekarz twierdzi, ze jestem peramnentnie w stanie 5 min przed śmiercią :wink: rękawiczki - tak od września do maja :D przychodzi zima - i ja nieżyję
. aby do wiosny, aby!
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
ania
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: czw 13 paź, 2005 14:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ania »

Podsumowując kilka postów wywnioskowaliśmy już, że delikatna, jasna cera oraz zimne dłonie i niskie ciśnienie to nasz znak rozpoznawczy. Normalnie arystokracja :D
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Wygląda na to, że to kolejna nasza cecha wspólna bo ja też mam zimne dłonie i stopy oraz niskie ciśnienie (o bladości to już wiecie) :D

Do tych rękawiczek dochodzą jeszcze skarpetki do spania, bo nie można zasnąć kiedy stopy zimne jak lodowce :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Kurczę, to ja chyba też mam celiakię, bo u mnie to samo - bladość, ciśnienie jak tuż przed zapaścią no i marznięcie, nogi i ręce nieboszczyka....
A robiłam przeciwciała :?
Kiedyś zawsze dawano mi mniej lat niż mam w metryce...
Oj... :?
Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Agniesia pisze:Do tych rękawiczek dochodzą jeszcze skarpetki do spania
Tak, tak! Ja nawet w lecie śpię w skarpetkach! (Pomijając naprawdę ekstremalne upały - ale takie upały znoszę dla odmiany duuużo lepiej niż tzw. statystyczna większość). A na co dzień na zimowe dni polecam skarpety narciarskie, są naprawdę dobre, cieplejsze i lepiej się "noszą" niż zwykłe np. wełniane. Poza tym wełna często uczula. I w ogóle różności narciarskie (takie fajne podkoszulki nie wiem z czego, ale suuper ciepłe). Gorrrrąco pozdrawiam.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
ODPOWIEDZ