wilczy głód

Rozmowy o wszystkim i o niczym. Tematyka dowolna: sztuka, kultura, rozrywka i co wam jeszcze przyjdzie do głowy, a co nie dotyczy głównej tematyki forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Próbuję do tego dążyć, ale patrz mój poprzedni wpis. Przy tym, jak w jednym posiłku pochłaniam 1000 kcal, gdybym jadł co 3 h, umarłbym.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

częste jedzenie mniejszych porcji nie pomaga?
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Nie, bo jak zacznę jeść, to mnie ssa i muszę już jeść do upadłego. Nie mam nad tym kontroli. A z drugiej strony zbyt rozlazły jestem, żeby po prostu zrobić głodówkę.

Przez co musiałaś przestać uprawiać sport? Przez celiakię? Dlaczego?
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

nie przez celiakię- to właśnie dzięki diagnozie i poprawie stanu zdrowia w wyniku stosowania diety bezglutenowej zajęłam się sportem. niestety życie weryfikuje wszelkie plany i marzenia.

obecnie mam niezdiagnozowane, silne bóle stawów i co za tym idzie- problemy z poruszaniem. bardzo wnikliwe badania nie wykazały odchyleń, także na razie jestem osiemnastolatką o sprawności staruszki, która dla lekarzy jest w 100% zdrowa.

planuję powtórzyć badania za rok, to może wtedy coś wyjdzie
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

alva_alva pisze:Na czczo masz w porządku czy jak? Robiłeś krzywą?Bo samo na czczo to można mieć w porządku, ja tez mam na czczo w porządku, ale potem już nie.Problem w tym, że masz pewnie za niski cukier dopiero po jedzeniu, a nie przed jedzeniem, tzw. efekt odbicia.
święta racja. czasem nawet krzywa cukrowa nie do końca wszystko powie, nieraz trzeba dorobić jeszcze krzywą insulinową (też badanie na czczo, po godzinie od wypicia glukozy i po dwóch).
ja na czczo cukier mam super, krzywa cukrowa już nieco gorzej, a dopiero krzywa insulinowa wykazała, że jest marnie i hipoglikemia szaleje.
a raz po obciążeniu glukozą o mało nie zeszłam w poczekalni i potem do końca dnia nie mogłam dojść do siebie - a powtarzam - na czczo cukier książkowy.

problem w tym, że lekarze w ogóle nie zlecają krzywej insulinowej, a też rzadko krzywą cukrową.

ja miałam szczęście trafić na dobrą panią doktór (wcale nie diabetolog - no bo przecież "cukier w porządku" :)), która postanowiła to sprawdzić. i wreszcie wiem, skąd moje "telepki" i słabnięcia.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

barbieri pisze:nie przez celiakię- to właśnie dzięki diagnozie i poprawie stanu zdrowia w wyniku stosowania diety bezglutenowej zajęłam się sportem. niestety życie weryfikuje wszelkie plany i marzenia.

obecnie mam niezdiagnozowane, silne bóle stawów i co za tym idzie- problemy z poruszaniem. bardzo wnikliwe badania nie wykazały odchyleń, także na razie jestem osiemnastolatką o sprawności staruszki, która dla lekarzy jest w 100% zdrowa.

planuję powtórzyć badania za rok, to może wtedy coś wyjdzie
Czynnik reumatoidalny rozumiem miałaś robiony? Hashimoto sprawdzone? Hasi daje objawy kostne, stawowe, wiem po sobie. Witamina D? Znasz jej poziom? Badanie na osteoporozę? ASO? OB? CRP?
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

oczywiście, że miałam. tak jako ciekawostkę wymienię co mi badano:
morfologia, badanie ogólne moczu, OB, ASO, CRP, białko całkowite, potas w surowicy, wapń całkowity w surowicy, glukoza, ALT, AST, kreatynina, kwas moczowy, AFP, CEA, CA 125, CA 15-3, CA 19-9, aCCP, czynnik reumanoidalny RF IgM, P/c anty HIV1/HIV2, mononukleoza, cytomegalia IgG oraz IgM, p/c anty HCV, antygen HBs, TSH trzeciej generacji, ATG, ATPO, RTG klatki piersiowej, usg jamy brzusznej, EKG, a/Chlamidyia, a/Yersinia, ANA2, Wit. D3, C3, C4.

jak powiedziałam bardzo wnikliwe badania, to serio miałam na myśli bardzo wnikliwe badania :D.
Ostatnio zmieniony ndz 23 wrz, 2012 11:17 przez barbieri, łącznie zmieniany 1 raz.
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Ale widzę tylko TSH, a Ft4 i Ft3? Można mieć niedoczynność tarczycy nie tylko od Hasi, ale także wtórną od niedoczynności przysadki, a wtedy mimo, że jest niedoczynność tarczycy, to TSH wcale nie idzie w górę i po samym TSH nie widać teoretycznie problemu.Zaznaczam też na wstępie, że mimo niedoczynności można być szczupłym, co często lekarzy myli, tak jak u mnie.

Wszystkie przeciwciała w kierunku chorób autoimuno., które tu podałaś były ujemne? ANA? aTG, aTPO? Rozumiem, że w podanych przez ciebie badaniach, nie ma żadnych odchyleń od norm czy jak?
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

A osteoporoza? Była densytometria robiona? Osteoporoza bywa częsta przy celiakii, od niej kości i stawy także bolą. Przy czym wapń w surowicy jest w normie, bo jest zabierany własnie z kości do krwi, aby utrzymać odpowiedni poziom wapnia we krwi, a kości zjada w tym czasie.
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

wszystkie badania które wymieniłam były w normie. ANA2 było na 1:80, ale panel był ujemny.

sama mam taką teorię na siebie, że pewnie mam jakieś ubytki w stawach, bo mogłam mieć niedobory w okresie rozwojowym (wtedy nikt mi nie robił na to badań). póki co czekam na kolejny pobyt w szpitalu w październiku i zobaczę co ciekawego jeszcze zlecą.
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Nie sądzę, aby to było od ubytków sprzed lat, raczej od ubytków typu osteoporoza na przykład, to tak. Generalnie myślę,że to objaw jakiejś innej choroby z worka autoimuno., która pewnie się wysypie wcześniej czy później, a bóle stawów i kości są w tych chorobach dosyć charakterystyczne i to w wielu z nich.
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

wiem, żałuję trochę, ze za szybko zgłosiłam się do lekarza, bo nie było wtedy szans na to by coś wyszło w badaniach. zanim autoimmunizacja się na dobre rozwinie to mogą być objawy nie dające o sobie znać w badaniach... pozostaje czekać i jakoś żyć z tym bólem.
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

barbieri, które stawy Cię bolą? Mnie przez jakiś czas bardzo bolało kolano, które miałem zdiagnozowane jako chondromalację rzepki. Lekarze i rehabilitanci mówili różne rzeczy, ale ja posłuchałem tego, którego wypowiedź najbardziej mi pasowała: ruszać się jak najwięcej, nawet mimo bólu. I po jakimś czasie przestało boleć. Choć muszę przyznać, że nigdy to nie był ból obezwładniający. Denerwujący był, bo ciągły.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Myślę, że życie z bólem jest bez sensu, bo coś się rozwija i nie za bardzo rozumiem po co czekać, aż się całkiem wysypie i będzie trudniej leczyć potem.
Robili ci to badanie na osteoporozę?

Generalnie to jest raczej odwrotnie. Najpierw sa przeciwciała, często latami, bez objawów i nawet bez zniszczenia konkretnego gruczołu. Np. przy cukrzycy typ 1 bardzo często sa u osób chorych przeciwciała celiacze, ale nie u każdego są zmiany w jelicie.Pojawienie się przeciwciał wyprzedza na lata zmiany w jelitach. Podobnie jest z przeciwciałami trzustkowymi, także w Hashimoto. Niektórzy mają przeciwciała, a wyniki Ft4 trzymają się w miarę w normie, tarczyca nie jest "zjadana" natychmiast.

Te bóle to raczej na bank objaw jakiejś innej choroby autoimuno, a lista przeciwciał, które są do zrobienia jeszcze, jest dosyć długa, jest w czym szukać.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Alva_alva, wysnuwasz wnioski z niedostatecznej liczby przesłanek. Jakie dokładnie to są bóle? Mogą np. pochodzić od chondromalacji wywołanej przeciążeniami lub uszkodzeniem mechanicznym (np. wypadkiem). Może np. być ucisk na nerw itp, niekoniecznie od razu powód musi być autoimmunologiczny...
Ostatnio zmieniony ndz 23 wrz, 2012 23:41 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
ODPOWIEDZ