wilczy głód

Rozmowy o wszystkim i o niczym. Tematyka dowolna: sztuka, kultura, rozrywka i co wam jeszcze przyjdzie do głowy, a co nie dotyczy głównej tematyki forum.

Moderator: Moderatorzy

Re: wilczy głód

Postprzez violla » Wt 28 paź, 2014 22:04

To ja trochę z innej beczki.
Jestem na diecie ale nie jak większość z Was bezglutenowej. Walczę z kandydoza, to tez wiem o niej niemalże wszystko.
Też kiedyś miewałam wilcze apetyty, cyklicznie, najczęściej w połowie cyklu (niektórzy podobno przed miesiączką lub w trakcie). Chciało mi się jeść choć nie byłam głodna, stale bym podgryzała cokolwiek.... a najlepiej słodkie i czym więcej słodkiego jadłam, tym większy miałam apetyt. Dziś wiem, że to był jeden z objawów kandydozy właśnie. Grzyby candida rozwijają się cyklicznie i do rozwoju potrzebują dużo węglowodanów i cukru. Mają zdolności do produkowania apetytu na słodkie. I im więcej go dostarczamy, tym one bardziej rosną w siłę ... i tak w kółko.

Nie twierdze, że każdy z wilczym apetytem ma kandydoze, ale podobno dużo bezglutenowców ma kandydoze nie zdając sobie z tego sprawy. Podobno (tak czytałam) po wyleczeniu kandydozy wielu pacjentom bezglutenowym poprawiały się wyniki badań i podobno znane są przypadki, że po wyleczeniu kandydozy mogli jeść gluten.
Nie jestem na diecie bezglutenowej. Nie jem cukru, drożdży i pszenicy (oprócz durum i orkisz) od 15.06.2014.
violla
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez sandyy » Wt 28 paź, 2014 22:19

violla napisał(a):podobno znane są przypadki, że po wyleczeniu kandydozy mogli jeść gluten.

Hmmm jakos nie chce mi sie wierzyc w cudowne niepojawianie sie przeciwcial...
A w przypadku obecnosci wczesniej genu nagle jego znikniecia...
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)

Postprzez Leeloo » Wt 28 paź, 2014 22:21

że celiacy mogli jeść gluten?! no way.
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez titrant » Śr 29 paź, 2014 00:49

Ok 2000 r. były w recenzowanej prasie artykuły, w których pisano, że to Candida wywołuje celiakię. Można pomyśleć, że po zniknięciu Candida zniknie i reakcja na gluten, ale to chyba mało prawdopodobne?
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
titrant

Postprzez Anula80 » Śr 29 paź, 2014 08:52

Dla mnie słodycze mogą prawie nie istnieć, ale ok 2 dni przed do 2 dni w trakcie miesiączki mogę je jeść garściami i o każdej porze. Czy to znaczy, że powinnam się zbadać? Serio pytam
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Anula80

Postprzez violla » Śr 29 paź, 2014 17:07

Zbadać pytasz? Trudno coś doradzić, bo badan refundowanych na candide w Polsce chyba nie ma. Chyba, ze prywatnie dość drogo, a potem dalej leczyć się w prywatnych gabinetach, bo polscy lekarze z przychodni nie mają nawet dostatecznej wiedzy i możliwości na temat leczenia candidy. Inaczej kierowaliby na to badanie co drugiego pacjenta ;) (symbolicznie mówię).
Nie jestem na diecie bezglutenowej. Nie jem cukru, drożdży i pszenicy (oprócz durum i orkisz) od 15.06.2014.
violla
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez sandyy » Śr 29 paź, 2014 17:59

Patrzylam po labo, znalazlam wiarygodna metode rt pcr, 350zl.
Inne metody, obarczone bledem oceny wyniku - kolo 100zl

Badz co badz ciezko byloby, zeby ktos sobie ot tak wprowadzil na 2-3 lata diete na kandydoze tylko dlatego, ze wzmozona chec na slodycze przed miesiaczka
sandyy

Postprzez pleomorfa » Cz 30 paź, 2014 09:07

Przed miesiączką smaki są normalne.
Jakbyś miała kandydozę to miałabyś nieodpartą chęć na owoce, słodycze niezależnie od czasu.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
pleomorfa

Postprzez sandyy » Cz 30 paź, 2014 10:28

To ja to mam :P
Uuuups
sandyy

Postprzez Leeloo » Cz 30 paź, 2014 10:32

Ja tak samo :D i że tak powiem, w moim i tak kijowym stanie skomentuję to tak: PFFF. g:)

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez sandyy » Cz 30 paź, 2014 10:37

Ale muchomorow nie masz nie?

Kurcze mi sie tlumaczenie: chce mi sie slodkie to na pewno grzyb wydaje irracjonalne. Od malego uwielbiam slodycze, znaczyloby to, ze od kiedy pamietam to niby mam miec grzyba?!
sandyy

Postprzez Leeloo » Cz 30 paź, 2014 10:52

Czy mam to nie wiem, myślę, że wszyscy je mamy, kwestia tego jak bardzo przerosły i nami zapanowały.

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez violla » Cz 30 paź, 2014 21:04

pleomorfa napisał(a):Przed miesiączką smaki są normalne.
Jakbyś miała kandydozę to miałabyś nieodpartą chęć na owoce, słodycze niezależnie od czasu.

Sorki, ze głupio zapytam; a skąd wiesz?

Leeloo> drożdżaki mają wszyscy-to prawda. Tylko u niektórych przeradzają się w grzyby. Obecnie znanych jest ok. 196 gatunków grzybów candida, z czego chorobotwórczych jest tylko 15 ( sandyy > może wśród nich są i muchomory ;) ).
A zamiłowanie do słodyczy, to przecież nie to samo co wilczy apetyt :D . Natomiast wilczy apetyt, zwłaszcza w II fazie cyklu, faktycznie nie musi świadczyć o kandydozie, to zaledwie jeden jej objaw... z prawie 70 ;) :P .
violla
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez pleomorfa » Cz 30 paź, 2014 21:38

Sorki, ze głupio zapytam; a skąd wiesz?

Głupio odpowiem, z doświadczenia. Na szczęście układówki nie miałam, za to przewlekłą i owszem. Nie chodzi o ochotę na słodkie, ale spróbuj odstawić cukry proste i wtedy zaobserwować, co się z Tobą dzieje. Poza tym dochodzą oczywiście inne objawy, chociażby "gazy i wzdęcia" po spożyciu cukrów i inne. Wiadomo, że nie po samej chęci od razu się kandydozę diagnozuje ;)

Wszechwiedząca też nie jestem, takie jest tylko moje zdanie.
Przerost drożdżaków - grzybów to nic miłego. Dopóki są w jakiś sposób pożyteczne to super, gorzej jak przestają być sympatyczne.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
pleomorfa

Postprzez sandyy » Cz 30 paź, 2014 22:33

Cukry proste - w jakich produktach?
Bo w necie znajduje tylko definicje cukrow, a to nie o to cho :P
sandyy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nie na temat.