Dobre rady na wyjście z "DOŁA"

Rozmowy o wszystkim i o niczym. Tematyka dowolna: sztuka, kultura, rozrywka i co wam jeszcze przyjdzie do głowy, a co nie dotyczy głównej tematyki forum.

Moderator: Moderatorzy

Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

Spacer po świeżym powietrzu, z dala od wszystkich i wszystkiego
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
LumiBo
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pn 02 kwie, 2012 21:42
Lokalizacja: Warszawa / Maków

Post autor: LumiBo »

Joga i jogging ;)
natty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 21 paź, 2013 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: natty »

Kakao i drzemka :)
Awatar użytkownika
rrafał
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw 17 paź, 2013 09:21
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: rrafał »

Bierzesz dobre słuchawki, kocyk i coś dobrego do picia (jakaś herbatka oczywiście) i idziesz na polankę rozwalasz kocyk puszczasz muzyczkę i wszystko przechodzi.
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: uniaczek »

Zgadzam się - dobra muzyka na uszy i zdecydowanie dla mnie marsz szybkim krokiem. Szybki spacer rozładowuje stres
Daria82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr 09 wrz, 2015 21:31

Re: Dobre rady na wyjście z "DOŁA"

Post autor: Daria82 »

Czasem mam ciężkie dni, ale są one zazwyczaj spowodowane złą pogodą, kiedy czuję się źle nic mi się nie chce i nie mam na nic ochoty. Lubię sobie w takich chwilach posłuchać muzyki, albo po prostu pójść na dwór i zacząć biegać, jeździć na rowerze. Aktywności fizyczna na prawdę pomaga pozbyć się depresji. Do tego odpowiednia muzyka, ulubiona najlepiej i życie od razu staje się piękniejsze. Taki jest mój sposób.
ksenia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr 02 gru, 2015 20:46

Re: Dobre rady na wyjście z "DOŁA"

Post autor: ksenia »

Teraz kiedy jest zima taki humor często mnie dopada i wtedy albo staram się po prostu nie hamować emocji i popłakać sobie jesli tego potrzebuje albo biorę kubek herbaty i rozmyślam nad tym co znó zrobilam nie tak..żeby nie miec takich humorów zaczęłam chodzić na siłownie i zajmować sobie czas jak tylko mogę żeby nie myslec :D
Awatar użytkownika
Skiper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr 02 mar, 2016 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobre rady na wyjście z "DOŁA"

Post autor: Skiper »

[post usunięty]
Ostatnio zmieniony ndz 27 mar, 2016 16:55 przez Skiper, łącznie zmieniany 1 raz.
W moich snach znalazłem trochę piękna, którego na darmo szukałem w życiu, i wędrowałem przez stare ogrody i zaczarowane lasy.
(H.P. Lovecraft)
reksio76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr 20 sty, 2016 15:52

Re: Dobre rady na wyjście z "DOŁA"

Post autor: reksio76 »

ja dziś w padłam w doła, nie wiem co robić. Może jak się wyśpię to nabiorę energii i motywacja przyjdzie sama. Jestem sama i czuje że potrzeba osoby która by była aktywna . Bo niestety dookoła dużo osób potrzebującej tylko ode mnie porad. Przepraszam że marudzę. Najważniejsze żeby choć stanąć w miejscu ale napewno nie cofać do tyłu.
Awatar użytkownika
Skiper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr 02 mar, 2016 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobre rady na wyjście z "DOŁA"

Post autor: Skiper »

Reksio, ja ostatnio ciągle jestem w mniejszym lub większym dołku, zwłaszcza jak poczuję się trochę gorzej.
Ostatnio zauważyłam, że bardzo mi pomagają takie drobne przyjemności typu ulubiona kawa, która okazała się bezpieczna, słodycze (sorbet lub łyżka nutelli), a ostatnio bezglutenowa pizza z normalnej mąki tylko "odglutenionej", a nie z jakiejś paskudnej mieszanki. Taki drobiazgi, ale bardzo mi na psychikę pomagają, bo się nie czuję chociaż jak dietetyczny skazaniec.
W moich snach znalazłem trochę piękna, którego na darmo szukałem w życiu, i wędrowałem przez stare ogrody i zaczarowane lasy.
(H.P. Lovecraft)
Joasssia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr 31 sie, 2016 11:31

Re: Dobre rady na wyjście z "DOŁA"

Post autor: Joasssia »

Wiesz co ja przede wszystkim próbuje sama siebie przekonać, że przecież to nie koniec świata, nic wielkiego się nie stało i nie ma co się smucić. Postaram sobie kilka razy dziennie po kilkanaście razy że wszystko jest w porządku i osiągnę to co chcę. ;) A dodatkowo staram się wypocząć i robić to co sprawia mi przyjemność. ;) Spaceruje, oglądam zabawne seriale, a przede wszystkim słucham ulubionej muzyki. I gotowe. ;) Dobry humor przywrócony :D
Stitch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt 23 wrz, 2016 14:00

Re: Dobre rady na wyjście z "DOŁA"

Post autor: Stitch »

Ja zazwyczaj działam już w momencie, w którym zaczynam zauważać pierwsze oznaki złego nastroju: spadek formy i apetytu. Jem wtedy coś wysokokalorycznego, ćwiczę częściej... i wrzucam na luz. Nie przepracowuję się, dłużej śpię... Nie miałam takiego dużego doła od bardzo dawna, właśnie dzięki tym metodom.
ODPOWIEDZ