film w TVP 2

Rozmowy o wszystkim i o niczym. Tematyka dowolna: sztuka, kultura, rozrywka i co wam jeszcze przyjdzie do głowy, a co nie dotyczy głównej tematyki forum.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
mama Krzysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: pn 14 maja, 2007 16:32
Lokalizacja: Wschowa

film w TVP 2

Post autor: mama Krzysia »

Chciałam sie podzielić informacją,tyle co rozmawialiśmy na walnym ,że wrto by było gdyby ukazał się odcinek o celiakii ,tym czasem wczoraj na dwójce był film ''Dr House'' jest to film w którym każdy odcinek poświęcony jest jakiejś chorobie.Właśnie wczoraj był odcinek o celiakii.Matka z niemowlęciem trafiła do szpitala,mimo wszelkich starań dziecko zmarło po wykonaniu sekcji jelit okazało się ,że miało celiakię dlatego też podawane leki nie pomagały,wręcz pogarszały stan zdrowia.Szkoda tylko, że była o tym mowa pod koniec filmu,ale myślę że to już coś <brawo> .Pozdrawiam
Obrazek;
Nadzieja jest nieodłącznym elementem życia
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Uwielbiam ten serial i ogladam go od dawna.
A ten odcienek widziałam jakieś 2 miesiące temu na innej stacji...

Marzy mi się aby tacy dociekliwi lekarze jak dr.House byli obecniw naszych szpitalach
anilka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: sob 26 kwie, 2008 08:33
Lokalizacja: Kutno

Post autor: anilka »

uściślając-mama tez miała celiakię, co stwierdzono przy okazji śmierci dziecka. A śmierć nie była wynikiem celiakii tylko po epizodzie próby zabójstwa niemowlęcia przez matkę. Tylko próby utrzymania dziecka przy życiu nie powiodły się przez słabe wchłanianie leków. Lubię ten serial, ale wszystkie choroby są tam mocno przerysowane. W każdym razie ja głosów w głowie nie słyszałam :D
na diecie od 25 kwietnia 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Ja głosów też nie słyszałam, ale przed przejściem na dietę schizy miałam i to ostre.. W ogóle jak zjem coś glutenowego, to mi się też tak robi :(
A serial uwielbiam, Hugh Laurie jest fantastyczny :) czytałam że dostaje 220 tys dol. za odcinek... Stany zwariowały na punkcie serialu i w zw z tym aktor z rodziną przenosi się z Anglii do Stanów. Szkoda, że u nas tak mało odcinków , jest jeszcze w stacji AXN, ale ja akurat nie posiadam :(
Ale co najważniejsze że akcent był :D
Obrazek
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

A swoją drogą przydałby się taki akcent w polskiej TV, np: "na dobre i na złe".
Tylko niestety trzeba było mieć tam dojście-do reżysera czy scenarzysty :(
Awatar użytkownika
mama Krzysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: pn 14 maja, 2007 16:32
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: mama Krzysia »

Z tego co wiem to próby u reżysera ''Na dobre i na złe '' już były,niestety nie udało sie.
Obrazek;
Nadzieja jest nieodłącznym elementem życia
dorota krypa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 paź, 2005 12:15

Post autor: dorota krypa »

Ciekawa jestem co było powodem , że reżyser uznał tą sprawę za nie wartą żeby pokazać w serialu ? :?:
Awatar użytkownika
mama Krzysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: pn 14 maja, 2007 16:32
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: mama Krzysia »

Myśle, że na to pytanie najlepiej mogłaby odpowiedzieć Małgorzata jak się nie mylę to właśnie ona wlczyła o odcinek w tym filmie
Obrazek;
Nadzieja jest nieodłącznym elementem życia
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Też jestem fanką serialu, ale odcinek z celiakią nie za bardzo mi się podobał. Tj. przy hiperkalcemii coś mnie tknęło, a jak mówili o kosmkach to już wiedziałam, ale ta choroba psychiczna ....

Wydaje mi się to jakieś takie nieprawdopodobne - tj. tak wysoki poziom zaburzeń i natychmiastowe ustąpienie objawów po odstawieniu glutenu. Raczej jak przy alergii. IMHO jeśli ktoś ma omamy to problem leży już w układzie neurologicznym. A nawet układ pokarmowy nie regeneruje się z dnia na dzień tylko wymaga tygodni.
Nie bardzo też rozumiałam, jakiego leczenia odmawiała ta kobieta na końcu - przecież celiakii w zasadzie się nie leczy - wystarczy przejść na dietę, żeby z czasem usunąć objawy ale do tego szpital nie jest potrzebny.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
anilka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: sob 26 kwie, 2008 08:33
Lokalizacja: Kutno

Post autor: anilka »

bo ona w wyniku długiej i nieleczonej choroby, również wcześniejszego alkoholizmu (z mężem poznali się w klubie AA) miała raka żołądka. Stąd te krwiste wymioty. Chcieli jej leczyć tego raka a ona nie wyraziła zgody.
A co do jazdy psychicznej....schizów nie miałam, ale byłam potwornie rozdrażniona, wybuchowa i depresyjna...
na diecie od 25 kwietnia 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Nie oglądam niestety serialu, o którym piszecie, nie widziałam odcinka z celiakią. Jak piszecie był tam mocno kontrowersyjny obraz choroby...No cóż. Właśnie w tym jest problem, że prawdopodobnie celiakia wydaje się scenarzystom sama w sobie tak mało "wdzięcznym" tematem, że na siłę próbują dokładać do niej jakieś ideologie i jak się potem okazuje przekombinowują....

A wystarczy poczytać Wasze historie z forum i gotowy materiał na scenariusz... :D

Już próbowaliśmy ze scenarzystką "Na dobre i na złe", nie udało się, ale widać trzeba spróbować jeszcze raz ;)
Obrazek
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Małgosiu, w tym serialu każda choroba pokazana jest w podobny sposób bardzo dramatyczny.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Czy w naszych przypadkach brak takiej dramaturgii? Każdy z nas zna najlepiej swoje przejścia związane z tą chorobą, zwłaszcza gdy diagnozę postawiono dopiero w wieku dorosłym.
Obrazek
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Jeśli ktoś pragnie szczegółów to był to 22 odcinek drugiego sezonu serialu "Doktor House" (House M. D.) zatytułowany " Forever" Tu jest streszczenie odcinka po angielsku http://www.fox.com/house/recaps/s2_e22.htm

a tu dyskusja o medycznej stronie tego odcinka
http://politedissent.com/archives/1228

i jakby potwierdzają część moich wątpliwości i dodają nowe
- dlaczego dziecko miało zanik kosmków, skoro było takie malutkie i pewne matka karmiła je piersią ?
- dlaczego matce poprawiło się zaraz po odstawieniu glutenu ?
- dlaczego matka nie była leczona na depresję a odmowa leczenia nie była uznana za objaw tej choroby ?
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Gdyby ktoś był zainteresowany, ten odcinek powtarzają dziś w TVP2
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
ODPOWIEDZ