Natanielek

Rozmowy o wszystkim i o niczym. Tematyka dowolna: sztuka, kultura, rozrywka i co wam jeszcze przyjdzie do głowy, a co nie dotyczy głównej tematyki forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Madzia0922
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 13 maja, 2009 21:52
Lokalizacja: bydgoszcz

Natanielek

Post autor: Madzia0922 »

sama nie wiem od czego zacząc jestem mama 4 letniej Natalki i 16mcznego Natanielka, szukam porady i wsparcia. Mój synuś jest fajnym rozbrykanym chłopaczkiem, razem z córeczka rozrabiają na całego, od jakiegos czasu Nataniel nie przybiera na wadze i mało rośnie na wydęty brzuszek, luźne kupki i niema nawet 10 kilo dostałam skierowanie na szereg badań i do gastroentymologa?? (mam nadzieje że sie nie pomyliłam) i kazano mi przejśc na dietę bezglutenową - szczerze mówiąc czytam wszystko co tylko mogę na ten temat ale czuje sie potwornie zagubiona liczę na porady i duchowe wsparcie
całuję serdecznie :)
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

Witaj Madziu, napewno są tu bardziej doświadczeni w tym temacie, szczególnie jezeli chodzi o dzieci, i wiem że to może zabrzmi banalnie , ale przedewszystkim UZBROIĆ się w CIERPLIWOŚĆ , poczekać na wyniki badań , a diete bezglutenową jak najbardziej zastosować ale bez popadania w panikę. Wiem że to trudne, ale zachowanie spokoju pozwoli realniej ocenic sytuację i podejmować lepsze decyzje.
Trzymaj się :)
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Przed zrobieniem dziecku badań nie wolno przechodzić na dietę bezglutenową, bo wyniki mogą być zafałszowane, to bardzo typowy błąd.

Trzeba udać się jak najszybciej do GASTROENTEROLOGA.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Madzia0922 pisze:Nataniel nie przybiera na wadze i mało rośnie na wydęty brzuszek, luźne kupki i niema nawet 10 kilo
Witamy na Forum. Czy synek je zwykły chleb i inne produkty zawierające mąkę i gluten? Te objawy mogą (ale nie muszą) być wynikiem celiakii. Trzeba zrobić tak, jak powyżej pisze Małgorzata. Na diecie bezglutenowej organizm zachowuje się jakby był całkowicie zdrowy, więc badania wtedy są bez sensu. Wszystko przeprowadza się podczas regularnych objawów.
Ostatnio zmieniony pt 15 maja, 2009 00:18 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Witaj Madziu, Zobaczyłam,że jesteś z Bydgoszczy, więc masz tam gastroenterologa dr.Annę Szaflarską -Popławską z Katedry i Kliniki Pediatrii, Alergologii i Gastroeneterologii Szpital im. A.Jurasza. tel. 052 585-48-88-specjalistę od celiakii. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania pisz na pw. A teraz zacznij działać i głowa do góry :)
ODPOWIEDZ