Osteoporoza w wieku 21 lat?

Rozmowy o wszystkim i o niczym. Tematyka dowolna: sztuka, kultura, rozrywka i co wam jeszcze przyjdzie do głowy, a co nie dotyczy głównej tematyki forum.

Moderator: Moderatorzy

Osteoporoza w wieku 21 lat?

Postprzez manu666 » Wt 19 maja, 2009 13:18

Witam!

Otóż, gdy byłem na IV MDC była możliwosć zbadania sobie stanu kosci i jak sie okazało mam osteoporoze i to zaawansowana. Lekarz ktory mnie badal zdzwil sie i powtorzyl badanie, lecz pokazalo to samo, moj stan kosci jest jak u starego dziadka. Czuje sie swietnie, 3x w tyg gram w pilke i nigdy w zyciu nic nie zlamalem. Czy moze byc to spowodowane stosowaniem diety?I czy moglibyscie mi polecic jakiegos dobrego, ale naprawde dobrego ortopede, gdziekolwiek, najlepiej gdzies na slasku. Z gory dziekuje:)
Dlaczego widzimy tylko źdźbło w naszym oku, a nie dostrzegamy gór, pól i gaju oliwnego??

Obrazek
manu666
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez darciak90 » Wt 19 maja, 2009 19:09

manu666, ja się również przebadałam i też mi wszyła osteoporoza. A mam dopiero 19 lat rocznikowo... I nigdy nie byłam połamana. Jak będę miała namiary do prof. ze Śląska, to podeśle Ci (niestety nie wiem ile to potrwa).

Pozdrawiam :)
Ostatnio edytowano Wt 19 maja, 2009 19:10 przez darciak90, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
darciak90
Bardzo Aktywny Forumowicz

Postprzez dorota krypa » Śr 20 maja, 2009 11:06

Nawet w wieku 21 lat można mieć osteoporozę. Moja córka ma 12 lat. Jest też na diecie bezmlecznej. Pije mleko sojowe z witaminami i z wapnem. Jeżeli jesteście tylko na diecie bezglutenowej to dietę trzeba ustalić z lekarzem
dorota krypa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez Kasinka » Śr 20 maja, 2009 22:35

Na badaniu na MDC wyszła mi osteopenia już dość poważna, tak samo jak kiedyś na badaniu również z kości ręki.
Ale np w ubiegłym roku robiłam badanie w Krajowym Centrum Osteoporozy z kręgosłupa i wyszło w normie (co prawda niski wynik ale ok).
Także przy tak poważnej diagnozie warto powtórzyć badanie, słyszałam że z kręgosłupa jest bardziej miarodajne. No i jeszcze poradnia dietetyczna... Mi też do niej strasznie daleko ;)
Obrazek
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez Cecylia » Śr 20 maja, 2009 23:01

Na MDC prof. mówił bynajmniej mi, że konieczna jest wizyta u ortopedy i badanie z kręgosłupa aby potwierdzić lub być może wykluczyć osteoporozę ;)
Obrazek
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez manu666 » Wt 26 maja, 2009 21:55

Wiec tak, bylem u ortopedy i pokazalem mu wyniki z Warszawy, po czym pan dr stwierdzil ze albo mam zaawansowa osteoporoze (przy czym kopniecie pilki potrafi zlamac kosc, a gram reguialrnie w pilke) albo ten aparat ktorym badalem kosci byl zepsuty lub zle ustawiony. Wyslal mnie na przeswietlenie kregoslupa po czym okazalo sie ze nie mam zadnej osteoporozy i moje kosci sa w jak najlepszym porzadku:) wiec tym ktorzy sie zbadali na IV MDC niech nie biora tych wynikow na powaznie:-) szczerze mowiac bylem wystraszony po tym przeswietleniu w Warszawie;)
Dlaczego widzimy tylko źdźbło w naszym oku, a nie dostrzegamy gór, pól i gaju oliwnego??

Obrazek
manu666
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez dorciap1975 » Śr 07 lip, 2010 11:52

Dla syna robiono w Lublinie,badanie kości z kręgosłupa,to wyszedł minimalny ubytek.
nic nie przepisano.
Co myślicie na ten temat?
Syn Mateusz na diecie od lutego 2010
dorciap1975
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez Madzia295 » Cz 25 lis, 2010 15:31

A u mnie stwierdzono osteomalację w wieku 23 lat(miałam silne bóle kostne, bardzo niski poziom wapnia i objawy tężyczkopodobne), wtedy nikt tego nie wiązał z celiakią. Uznano, że jest to osteomalacja o niaznanej etiologii. Oczywiście jak w tym roku zdiagnozowano mi celiakę to okazało się, że demineralizacja kości to jeden z częstszych objawów tej choroby.
Po zastosowaniu diety poprawiły się wyniki poziomu wapnia we krwi(mogłam wyeliminować leki) oraz gęstość kości(densytometria , badanie z kręgosłupa)!
A nałykałam się tych tabletek niemało...
Madzia295
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Postprzez martini » Cz 25 lis, 2010 16:00

Madzia295 napisał(a):A u mnie stwierdzono osteomalację w wieku 23 lat(miałam silne bóle kostne, bardzo niski poziom wapnia i objawy tężyczkopodobne), wtedy nikt tego nie wiązał z celiakią. Uznano, że jest to osteomalacja o niaznanej etiologii. Oczywiście jak w tym roku zdiagnozowano mi celiakę to okazało się, że demineralizacja kości to jeden z częstszych objawów tej choroby.
Po zastosowaniu diety poprawiły się wyniki poziomu wapnia we krwi(mogłam wyeliminować leki) oraz gęstość kości(densytometria , badanie z kręgosłupa)!
A nałykałam się tych tabletek niemało...

Wrrrr, szlag mnie trafia, jak czytam takie posty! Kiedy wreszcie do polskich lekarzy dotrze, że wszelkie problemy z wapniem nie biorą się znikąd, tylko mają podłoże albo podłoże hormonalne, albo kosmkowe, albo jeszcze jakieś... Akurat wapnia organizm wychwyci każdą ilość, o ile dobrze funkcjonuje, a jeśli funkcjonuje źle, to można jechać w Dolomity i obgryzać skałki, i nic z tego nie będzie.
Cieszę się, że u Ciebie udało się znaleźć przyczynę:) Twoje zdrowie :564:
Ostatnio edytowano Cz 25 lis, 2010 16:00 przez martini, łącznie edytowano 1 raz
martini

Postprzez Madzia295 » Pt 03 gru, 2010 10:58

Dzięki :) i wzajemnie :564:dużo zdrówka!!! A jak sobie przypomnę jakimi lekami mnie"truli" : najpierw tabletki na osteoporozę, a później żeby zwiększyc wychwyt wapnia leki na nadciśnienie(jako efekt uboczny zwiększały stężenie wapnia) pomimo moich protestów, że mam bardzo niskie ciśnienie( wzięłam ich tylko kilka bo nie wytzymałam tych"odlotów" na uczelni)!! A poziom wapnia tylko nieznacznie wzrastał(czasem się obniżał). A po zastosowaniu diety już po trzech miesiącach mogłam odstawić wszelkie tabletki, a poziom wapnia przekroczył znacznie normę
:) Pozdrawiam:-)
Madzia295
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Postprzez Madzia295 » Cz 16 gru, 2010 12:08

Ja chciałam się odnieść jeszcze do tematu osteoporozy(pojowił się przy nietolerancji laktozy). Jak wynika z najnowszych badań to osteoporoza u osób chorych na celiakię nie wynika tylko z zaburzenia wchłaniania wapnia(przez uszkodzone kosmki jelitowe)ale przede wszystkim z bezpośredniego"ataku" przeciwciał(charakterystycznych dla celiaki)na strukturę(komórki kości). Stąd, tak jak pisała Martini można obgryźć wszyskie skałki w Dolomitach :D , a i tak nie będzie poprawy jeśli chodzi o gęstość kości!
Madzia295
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Postprzez chypre » Pt 09 lis, 2012 22:53

Stary temat ale się wypowiem bo też się badałam w 2009 na MDC i wyszła mi osteopenia. Zapisałam się do Mokotowskiego Centrum Osteoporozy i zaczęłam robić badania. Okazało się, że mam już nie osteopenię a osteoporozę. Najbardziej miarodajne było badanie szyjki kości udowej bo w kręgosłupie miałam zwapnienia i one zawyżały średnią. Przyjęcie Bonvivy doustnie kompletnie zdemolowało mnie jelitowo - a mówiłam lekarce, że może się tak skończyć - "nie, nie, to są rzadkie skutki uboczne". Skończyło się skierowaniem na leczenie szpitalne. Jestem po pierwszym przyjęciu Bonvivy dożylnie i obyło się bez zakrzepicy czy jakichkolwiek innych atrakcji.
Więc niech ci, którzy się badali na IV MDC biorą jednak wyniki poważnie. Wszystko trzeba sprawdzić, żeby mieć pewność.
chypre
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez alva_alva » So 10 lis, 2012 18:30

Chce dodać, że często sprzyja osteoporozie brak wit. D. Ja mam jej brak, podwyższony parathormon.
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)

Postprzez Leeloo » Wt 09 kwi, 2013 22:50

chypre napisał(a):Stary temat ale się wypowiem bo też się badałam w 2009 na MDC i wyszła mi osteopenia. Zapisałam się do Mokotowskiego Centrum Osteoporozy i zaczęłam robić badania. Okazało się, że mam już nie osteopenię a osteoporozę. Najbardziej miarodajne było badanie szyjki kości udowej bo w kręgosłupie miałam zwapnienia i one zawyżały średnią. Przyjęcie Bonvivy doustnie kompletnie zdemolowało mnie jelitowo - a mówiłam lekarce, że może się tak skończyć - "nie, nie, to są rzadkie skutki uboczne". Skończyło się skierowaniem na leczenie szpitalne. Jestem po pierwszym przyjęciu Bonvivy dożylnie i obyło się bez zakrzepicy czy jakichkolwiek innych atrakcji.
Więc niech ci, którzy się badali na IV MDC biorą jednak wyniki poważnie. Wszystko trzeba sprawdzić, żeby mieć pewność.

chypre,
ja własnie dziś w tym samym centrum zostalam zaszufladkowana do osteopenii:)
witD , zacytuję lekarkę, "tragedia".
dostałam krople i wapń + skierowanie na kontrolne badania za kilka miesięcy.

Celiakii oficjalnie nie mam, na razie nadwrażliwość, przeszłam na diete 4 tyg temu i zostaję!.
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Re: Osteoporoza w wieku 21 lat?

Postprzez Daria82 » Pn 21 wrz, 2015 15:43

Osteoporoza niestety z tego co wiem to może dotknąć każdego w każdym wieku. No ale takie życie i kiedyś ktoś mi powiedział, że nie ma choroby z którą nie dało by się żyć - zapewne jest w tym dużo racji. Gorzej kiedy już wszystkie choroby nas dopadną, nie mamy wówczas szans na wygrzebanie się z tego. Na szczęście nie mam osteoporozy, ale wszystkim tym co mają to bardzo współczuję i mam nadzieję, że wyjdziecie z tego cali, a ja będę trzymać kciuki.
Daria82
Nowicjusz
Nowicjusz

Powrót do Nie na temat.