Zapach zepsutej cebuli.

Rozmowy o wszystkim i o niczym. Tematyka dowolna: sztuka, kultura, rozrywka i co wam jeszcze przyjdzie do głowy, a co nie dotyczy głównej tematyki forum.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Zaopatrzyłem się w sodę oczyszczoną (nb. soda Gellwe może zawierać śladowe ilości glutenu, więc szukałem innej :)). Nie próbowałem jeszcze usuwać nią zapachu (muszę zaopatrzyć się w więcej), za to zacząłem dodawać do omletów - wydaje mi się, że omlety robią mi się teraz bardziej puszyste i może minimalnie bardziej spójne, ale to może być złudzenie.

Google'owanie pokazało, że sodzie oczyszczonej przypisuje działanie korzystne dla zdrowia (choć może niepoparte statystykami; jakieś artykuły o obiecujących abstraktach znalazłem w recenzowanych czasopismach). Ma obniżać zakwaszenie organizmu (coś, co może manifestować się tak niesłychanymi objawami jak nietolerancja glutenu czy kandydoza ;)). Dzięki temu, oprócz wzmacniania organizmu przez się, może utrudniać rozwój Candida czy zwiększać wytrzymałość czy możliwość wysiłku. Pewnie to nie stanowi problemu u ludzi, którzy jadają rzeczy pieczone, ale ja sody nie biorę w niczym, więc spróbuję ją brać oddzielnie. A dieta odkwaszająca, z tego co znalazłem, nie jest dietą niskowęglowodanową (bodaj zaleca się ograniczenie miąs i jaj itp).

Post do usunięcia :/
Ostatnio zmieniony ndz 18 lip, 2010 11:45 przez titrant, łącznie zmieniany 2 razy.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
ODPOWIEDZ