lans

Rozmowy o wszystkim i o niczym. Tematyka dowolna: sztuka, kultura, rozrywka i co wam jeszcze przyjdzie do głowy, a co nie dotyczy głównej tematyki forum.

Moderator: Moderatorzy

lans

Postprzez titrant » Cz 15 lip, 2010 13:38

Kilka razy spotykałem się z tym, że ludzie, słysząc o mojej diecie bezglutenowej, mówili: A dlaczego tego nie jesz? Jesteś uczulony? No to trudno; podziwiam ludzi, którzy utrzymują jakąś dietę ze względów ideologicznych, jak np. weganie. Ale jak ktoś nie może czegoś jeść, to już nie bardzo, bo im łatwiej itp.

Nieważne, że dyskutowałbym z tym i że skutki złamania diety są nieraz opłakane, czego nie można powiedzieć o np. weganach.

Może w ramach lansu wymyślić jakąś ideologiczną podstawę do niejedzenia glutenu? Antyglobalizm? Ktoś ma jakieś pomysły?
Ostatnio edytowano Cz 15 lip, 2010 13:39 przez titrant, łącznie edytowano 1 raz
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)

Postprzez Malia » Cz 15 lip, 2010 14:39

Mi się najbardziej podobało o tych opioidach - nie jem, bo jestem przeciwny narkotykom. :053:

A na poważnie - dobry pomysł. ;)
"Lekarze ignorują fakt, że różne osoby różnią się między sobą molekularną strukturą
i stosują schematyczne leczenie, nie uwzględniając tych różnic.
"
Linus Pauling
Malia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez Tomkus » Pt 16 lip, 2010 18:07

Myślę i zupełnie nic mi przychodzi takiego do głowy.

Nie wiem, czy to by się podciągnęło na miano ideologi.

Trzeba by było wyszukać w odpowiednich traktatach filozoficznych, poddać jakieś weryfikacji, dogłębnej analizie, tak, aby stworzyć takową ideę; ale to wydaje mi się zbyt sztuczne, z zabarwieniem sekciarskim.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz

Postprzez titrant » Pt 16 lip, 2010 20:05

Tomaszu, a jakaż to idea?

Malio, opioidy niestety nie są wyłącznie ideologiczne, bo działają tylko na wybranych podatnych, czyli chorych :).
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
titrant

Postprzez Tomkus » Pt 16 lip, 2010 22:12

Weganie i inni opierają swoje idee na jakiś tam zapisach i bazując na tych historycznych zapisach, teraz stawiają argumenty, pokazujące wartości tej diety, nie ukrywając zbytnio pewnych minusów.

A teraz nawracając do naszej diety bezglutenowej, nie widzę na chwilę obecną sensu stricte podbudowy ideologicznej. Przypomniał mi się wątek gdzieś na Forum o pozytywnych stronach d. bezglut. No, ale tamto, to tamto - trochę inny sens dyskusji...

a jakaż to idea?
He, nie wiem, jaka mogłaby być to idea... ;)
Jakby kiedy przyszło mi coś do głowy, to napiszę gdzieś tutaj :D
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Tomkus

Postprzez Malia » Pt 16 lip, 2010 22:22

titrant napisał(a):Malio, opioidy niestety nie są wyłącznie ideologiczne, bo działają tylko na wybranych podatnych, czyli chorych :) .

Wiesz, co to są przekłamania?
To jak z reklamami leków: nasz lek jest najlepszy! A później się okazuje, że pacjent wybiera lek od producenta, który nie reklamuje i nie dodaje do swojego leku laktozy, bo akurat ona pacjentowi szkodzi. Na mniejszych niewiadomych prano ludziom mózgi, więc o zgodność z faktami akurat bym się nie martwiła. :053:
"Lekarze ignorują fakt, że różne osoby różnią się między sobą molekularną strukturą
i stosują schematyczne leczenie, nie uwzględniając tych różnic.
"
Linus Pauling
Malia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez martini » So 17 lip, 2010 23:22

Malia napisał(a):
titrant napisał(a):To jak z reklamami leków: nasz lek jest najlepszy!

Leków nie wolno reklamować:)
martini

Re: lans

Postprzez martini » So 17 lip, 2010 23:24

titrant napisał(a):Może w ramach lansu wymyślić jakąś ideologiczną podstawę do niejedzenia glutenu? Antyglobalizm? Ktoś ma jakieś pomysły?

Wiesz co, ale dla mnie to tak, jak gdyby ludzie z połamanymi nogami wymyślali ideologiczne podstawy chodzenia w gipsie...
martini

Postprzez titrant » So 17 lip, 2010 23:46

martini napisał(a):Leków nie wolno reklamować:)

To coś nowego? Przecież nieraz widziałem w tivi reklamy proszków przeciwbólowych?

martini napisał(a):Wiesz co, ale dla mnie to tak, jak gdyby ludzie z połamanymi nogami wymyślali ideologiczne podstawy chodzenia w gipsie...

Jeśli jakiś wymyślą, bardzo fajnie :).
titrant

Postprzez baDboY » Wt 11 mar, 2014 13:06

Jak to nie wolno???? Leki przecibólowe to jedno, a ile innych leków reklamują? Syropki dla dzieci, suplemety dla starszych...całe mnóstwo reklam..
baDboY
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Anula80 » Wt 11 mar, 2014 14:08

Co najmniej co druga reklama, a nawet i częściej, to reklama jakiegoś leku lub suplementu. Zarówno w TV, jak i w radiu. Sprawdzone przeze mnie osobiście
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Anula80

Postprzez Leeloo » Wt 11 mar, 2014 15:34

DOKLADNIE. Ostatnio wlaczylam TV po polnocy. Na dwoch programach lecialy TYLKO takie reklamy, cale bloki sposorowane przez konkretne koncerny- kilka lekow jednego producenta w 1,5 minuty..
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Powrót do Nie na temat.