Oddawanie krwi:)

Rozmowy o wszystkim i o niczym. Tematyka dowolna: sztuka, kultura, rozrywka i co wam jeszcze przyjdzie do głowy, a co nie dotyczy głównej tematyki forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pentlik
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: pt 01 mar, 2013 21:13
Lokalizacja: Parchowo

Oddawanie krwi:)

Post autor: pentlik »

Ostatnio zastanawiałem się czy z celiakia możemy oddawać honorowo krew. Jest ktoś z was kto oddaje krew bez problemu??
Chciałem dzisiaj się wybrać na krew ale odłożyłem tą decyzję na później, ponieważ chce się dowiedzieć czy nie ma żadnych przeciwwskazań:)
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Oddawanie krwi:)

Post autor: basiag »

pentlik pisze:Ostatnio zastanawiałem się czy z celiakia możemy oddawać honorowo krew. Jest ktoś z was kto oddaje krew bez problemu??
Chciałem dzisiaj się wybrać na krew ale odłożyłem tą decyzję na później, ponieważ chce się dowiedzieć czy nie ma żadnych przeciwwskazań:)
Ja myślę, że jeśli jest się chorym na celiakię a niektóre osoby mają anemię, to przy oddawaniu krwi to już całkiem amen kaplica :/
Zeby oddać krew trzeba być zdrowym jak ryba, bo wiadomo że to osłabia jednak organizm a przy chorobach to nie ma co myśleć o oddawaniu. Takie jest moje zdanie. Nawet gdybyś poszedł i chiał oddać to nie jest tak szybko, oni pobierają krew i daja do badania, tam różne badania z tej krwi robia nawet na hiv, na żółtaczkę i Bóg wie jakie jeszcze, ta krew musi być czysta jak łza a mając obciążenia organizmu chorobami np. takimi jak celiakia to jeszcze bardziej osłabia.
Zwróć sie o rade do lekarza on rozwieje Twoje wątpliwości.

p.s. wracając jeszcze do oddawania krwi to mój znajomy właśnie przez to dowiedział się ,że ma żółtaczkę typu C a to juz jest poważna sprawa, zachęcam do robienia badań na przeciwciała HCV badanie kosztuje ok.40 zl , fundusz niestety nie robi tych badań w ramach badań
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Reah
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: wt 04 sty, 2011 10:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Oddawanie krwi:)

Post autor: Reah »

Wątek był poruszany na tym forum. Trzeba poszukać.
Streszczając - mnie osobiście wykluczono jako dawcę krwi, rzekomo obawiając się o moje zdrowie.
Jednak decyzja taka według mnie nie jest zrozumiała. Osoba przestrzegająca diety jest w zasadzie zdrowa :)
Poza tym nie wiadomo ile osób niezdiagnozowanych oddaje z powodzeniem krew i nie ma z tego powodu problemów.
Anemia to inna kwestia - czy wynikająca z celiakii czy innych problemów zdrowotnych zawsze jest przeszkodą do oddania krwi - ale to wykazują wstępne badania robione przed dopuszczeniem do możliwości oddania krwi. Stwierdzając niski poziom hemoglobiny w Centrum Krwiodawstwa ładnie podziękują i w tym dniu nie zostanie się dopuszczonym jako dawca.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Oddawanie krwi:)

Post autor: Leeloo »

ODPOWIEDZ