Ogórki kiszone

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

mJULKA, nie ma potrzeby dodawania chleba, ale tak jest szybciej i niektórzy tę metodę stosują. Jeszcze raz przypominam wątek: viewtopic.php?t=2759
Awatar użytkownika
kuyt
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 17:22
Lokalizacja: LODZ

Post autor: kuyt »

jeśli chodzi o mnie to ja kupuję ze sklepu z beczki kiszone i jest wszystko w porządku z moim żołądkiem po skonsumowaniu owych ogórków :)
Chrys­tus wypędził han­dlarzy ze świąty­ni. Potem han­dlarze zmądrze­li: przyw­dziali sza­ty kapłańskie.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Właściwie to może dotyczyć wielu produktów, ale zwróciło moją uwagę przy ogórkach kiszonych. Czytam sobie w sklepie skład: ogórki kiszone, [naturalna] zalewa. Jeśli ogórki kiszone i zalewa do nich są produktami jednoskładnikowymi wg prawa o znakowaniu żywności, całe to prawo można wyrzucić.

Nie wierzę, że firma produkująca ogórki (bynajmniej nie międzynarodowy koncern) opracowała technikę kiszenia ogórków bez dodawania czegokolwiek i ją wykorzystuje :P.
Ostatnio zmieniony sob 21 sty, 2012 23:59 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
ODPOWIEDZ