przechowanie chleba

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Paczka przyszła wczoraj, ale mam poważne zastrzeżenia do jej zawartości (napisałam wyraźne, piękne zamówienie w Excelu, taką tabelkę, wydawało mi się, jasną i przejrzystą, a i tak pomylono mi produkty - zamiast skrobii kukurydzianej dostałam chleb kukurydziany, i właśnie dzisiaj będę dzwonić, co mam z tym fantem dalej zrobić). Ech.
Ostatnio zmieniony śr 12 lip, 2006 06:48 przez kfiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

A dlaczego pisałaś zamówienie, zamiast zamówić po prostu ze strony? Może dlatego im się pomyliło? Ja zawsze korzystam z funkcji "zamów" czy "kupuję" czy też jak tam się ona nazywa... i nigdy nie miałam problemów. :-k No i szybkość transportu oszałamia (w porównaniu z konkurencją :wink: ).
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

Dziewczyny, powiedzcie mi a jak kształtują się ceny za paczki z Glutenexu i Bezglutenu, chodzi mi o przesyłkę pocztą a nie kurierem?
Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

W przypadku Bezglutenu są 2 opcje kuriera, tańsza i droższa. Nie zauważyłam (no, zbyt dokładnie nie szukałam :wink: ) opcji Poczat Polska. Ja zamówiłam ostatnio "tańszego" kuriera za pobraniem, co kosztowało:
usługa transportowa 1 sz. 16,47 zł
usługa transportowa i pobranie 1 szt. 4,88 zł.
Czyli w sumie 21,35 (z vatem). Drogo... Ale nie ma innego wyjścia, zresztą przynajmniej paczkę dostałam następnego dnia, czyli dobę po zamówieniu. W porównaniu z Glutenexem to prędkość światła... :wink:
Co do Glutenexu, to już dobrze nie pamiętam, ale chyba było jakoś podobnie, z tym że paczka zamówiona przez Pocztę Polską szła tydzień! Uwzględnij ten drobiazg...
I jeszcze szczególik mały: paczka z Bezglutenu cała jest oklejona taśmą z napisami w stylu "Żywność bezglutenowa", "Ostrożnie! Nie rzucać!" itp. zaś paczka z Glutenexu przyszła niejako incognito, ani słówka o tym, że zawiera substancje łatwopsujące się (te pierogi nieszczęsne, wiem, że jestem nudna, ale...). Skąd na Poczcie mieli wiedzieć, że trzeba się z nią spieszyć? :-k
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

kabran pisze:A dlaczego pisałaś zamówienie, zamiast zamówić po prostu ze strony?
Najwyraźniej dlatego, że lubię sobie utrudniać życie :wink: Moment zaćmienia miałam chyba z tą tabelką - niepotrzebną robotę odwaliłam. Następnym razem zamówię ze strony.

Kabran, skąd ty wzięłaś to info o tańszym i droższym kurierze? Jako żywo, na stronie Bezglutenu napisane jest, że kurier kosztuje 16,47 złotych. O, tu jest to napisane: http://www.bezgluten.pl/sklep/shipping.php. Czyżby chodziło o to, że jak zamawiasz za pobraniem, to płacisz kurierowi te cztery złote z kawałkiem i wtedy jest to droższa opcja kuriera? Bo ja zamówiłam z opłatą przelewem, znaczy że płacę 16,47 za transport chyba?

Wyjaśnię, jak się sprawa z moją paczką rozwiązała, skoro już zaczęłam. Miła pani z Bezglutenu dziś zadzwoniła do mnie w odpowiedzi na mój mail, przepraszała mnie bardzo i obiecała brakującą skrobię dosłać jutro. Odetchnęłam, przyznam, bo już miałam wizję, że chyba jednak zamawianie paczek do domu powinnam sobie wybić z głowy. Ale skoro tak, to zamówię następną - jak tylko zjem tę potworną ilość chleba, która mi właśnie wypełnia zamrażarkę, co pewnie nie nastąpi tak szybko :D Zwłaszcza, że do moich zamówionych chlebów doszły te omyłkowo wysłane 3 sztuki, które pani kazała mi potraktować jako towar do degustacji, skoro nastąpiła pomyłka z paczką...
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

Dzięki bardzo za info, chyba się skuszę na paczkę ale jednak z Bezglutenu przy tej temperaturze... Szkoda tylko że ich chleb ma datę ok 3 tygodni do spożycia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Moja przygoda z Bezdlutenem wyglądała tak: zamawiałam kiedyś mąkę i dostałam każdą zapakowaną w osobny worek i wszystko było ok. Następnym razem jak zamówiłam to po otwarciu paczki trochę się przeraziłam. Wszystko obsypane białym proszkiem. Kilka torebek z mąka było rozwalona a nie były zapakowane pojedynczo w worki foliowe, paczka wyglądała fatalnie. Napisałam e-maila ile torebek było rozerwane. Dostałam po kilku dniach nową ładniutką paczkę i wszystko było ok :D
Obrazek
Lucyna S.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt 14 lip, 2006 19:40
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: Lucyna S. »

Ja jeszcze nie zamawiałam, ale skoro dieta ma być mam zamiar korzystać, bo do najbliższego sklepu z żywnością bezgl. mamy 50 km. Ta różnica cen może wynikać stąd, że -jak się zorientowałam- w internecie podana jest opłata za kuriera brutto, a na ulotce znalazłam kwotę bez podatku. Może KABRAN nie zwróciła na to uwagi, ja tez początkowo dałam się nabrać, ale za kolejnym razem wczytałam się uważniej. A co do chlebów, to re gotowe są niesmaczne, mój chłopak nie chce ich zbytnio, więc mu piekę. Z tego ekstraktu wychodzą świetne, nawet młodsza córka podskubuje skórki. Robi się go dość łatwo. Wiem, że są specjalne piekarniki do pieczenia chlebków- ok 150zł kosztuje, ale wygodne, wrzuca się wszystkie składniki, sam miesza i w tym samym piecze. Znajoma ma i bardzo sobie chwali. Musze zaoszcędzić i zafundować sobie to cudo.
Lucyna, mama nastolatka na diecie
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

kabran pisze:Czyli w sumie 21,35 (z vatem). Drogo... Ale nie ma innego wyjścia
matko tyle za przesyłkę - czy nie ma u was sklepów w pobliżu? no chyba że wysyłkowo kupujecie sporadycznie...
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

vixi pisze:
kabran pisze:Czyli w sumie 21,35 (z vatem). Drogo... Ale nie ma innego wyjścia
matko tyle za przesyłkę - czy nie ma u was sklepów w pobliżu? no chyba że wysyłkowo kupujecie sporadycznie...
Koszt przesyłki to jedno, a marża narzucana przez sklepy to drugie. Jeśli u producenta chleb kosztuje 3 - 4 zł, a w sklepie ok. 6 zł, inne produkty też oczywiście są odpowiednio tańsze niż w sklepie, to przy zamówieniu dużej paczki ten koszt przesyłki może się co najmniej zwrócić. Jeśli zamawia się raz na jakiś czas dużą paczkę, chleb potem wrzuca się w zamrazarkę i wyjada po trochu, to taka opcja zakupów może wyjść nawet taniej niż zakupy w sklepie. Tylko problem w tym, żeby mieć to jak przechować (ja dotychczas nie miałam, dlatego nie zamawiałam paczek, teraz wreszcie mam zamrażarkę, to i mogę zamawiać).
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

te 21 zł to są 4 chleby w moim sklepie i chyba z tym zwróceniem sie to nie za bardzo bo za koszt przesyłki mam cztery chleby - zresztą co ja się tu wywodzę każdy robi według własnych kalkulacji - pozdrawiam...
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

vixi pisze:każdy robi według własnych kalkulacji - pozdrawiam...
Dokładnie tak :D To, czy to się opłaca, czy nie, zależy od tego, kto ile i czego kupuje, i jakie ma ceny w okolicznych sklepach (na przykład w sklepach w Gdyni chleb bezglutenowy kosztuje jednak zauważalnie mniej niż w Wawie, więc i paczka opłaca się mniej w porównaniu). Każdy może sobie sam porównać ceny i policzyć, czy zamawianie paczki ma dla niego sens, czy nie.
pozdrawiam również!
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

vixi pisze:czy nie ma u was sklepów w pobliżu?
No więc widzisz Vixi - nie ma. Albo ja szukać nie umiem, ale w wojewódzkim mieście, jakim jest Lublin znalazłam tylko jeden sklep z żywnością bg. Poza tym po pierwsze, przy zamówieniu dużej paczki jednak koszta się akomodują (a mam sporą zamrażarkę... :wink: ), a po drugie jako osoba z gruntu leniwa a w dodatku po poważnej operacji (nie mogę dźwigać) wychodzę z założenia, że może fajnie byloby żeby mi ktoś chociaż część zakupów do domku przyniósł... No tylko te dodatkowe atrakcje... #-o
vixi pisze:te 21 zł to są 4 chleby w moim sklepie
a w moim trzy... :roll:
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
magda22102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob 25 mar, 2006 14:16
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: magda22102 »

Mam pytanie, jak długo można przechowywać chleb w zamrazalniku? Czy konieczne jest przestrzeganie daty ważności czy w zamrażalniku może być dłużej?
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

ja trzymam dłużej. Tzn, jak kupuję, to sprawdzam do kiedy można teoretycznie trzyamć, ale potem zapominam, a chlebe sobie leży zahibernowany :D . Dziś skończyłam kołacz razowy, który już miał ok. 1 m-ca po termnie. I był pyszny! Tak w ogóle uważam, że to jeden z lepszych gotowych chlebów bezglutenowych.
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
ODPOWIEDZ