przechowanie chleba

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

magda22102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob 25 mar, 2006 14:16
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: magda22102 »

ja nie wiem ale testuje te chleby i mi zaden nie smakuje. Nie dziwię się mojej córce, że nie chce zbytnio ich jesc.A czy po rozmrożeniu robisz go w tosterze lub mikrofali?
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

magda22102 pisze: testuje te chleby i mi zaden nie smakuje.
Polecam pieczywo z "Bezglutenu", chyba najlepsze... I tak jak Koteczek jestem fanem kołacza :D Zaś co do trwałości - zamrożone w zamrażarce (a więc w temp. minus 18 st.C) wytrzyma grubo ponad miesiąc. Zaryzykowałabym nawet trzy miesiące. Pod jednym wszakże warunkiem - chleb musi być zapakowany szczelnie w folię. Najlepsze są takie specjalne woreczki do mrożonek, ale zwykłe woreczki foliowe też mogą być. Chodzi o to, że nie zabezpieczony szczelnie chleb wyschnie na wiór i będzie niedobry (będzie się rozsypywał). Tak więc pojedynczy bochenek można poporcjować (wyjmując z opakowania firmowego), ale musi być ponownie zapakowany w jakąś folię.
A toster jest dla mnie obowiązkowy, po prostu baaardzo mi smakuje taki chlebek jeszcze ciepły.... Nawet nie koniecznie musi być rozmrożony. Ja mam prosty tosterek, ale z zamrożonymi kromkami sobie jakoś radzi. Polecam tostowanie.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Dziewczyny, a ten kołacz, o którym piszecie jest z jakiej firmy? Bezgluten? Moja córka ostatnio głównie Bezgluten jada, a ja dodam, że mi osobiście ten chlebek smakuje (chlebek odparowuję, albo np. posmaruję masełkiem z obu stron i obsmażam na patelni).
A jeśli chodzi o zamrażanie to też bardzo dużej wagi do daty ważności nie przywiązuję. Chlebek wkładam do zamrażalnika zaraz po kupieniu.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Kołacz jest z bezglutenu, zobacz tutaj:
http://www.bezgluten.pl/sklep/product_i ... ucts_id/97
Ja jeszcze lubię ten:
http://www.bezgluten.pl/sklep/product_i ... ucts_id/86
Chleb odsmażany na patelni, zwłaszcza na maśle trochę swoje właściwości "prozdrowotne" :wink: , ale jak dziecku smakuje... Ja wolę z tostera, cieplutki, jak się masełko rozpuszcza...
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

kabran pisze:Ja wolę z tostera, cieplutki, jak się masełko rozpuszcza...
o tak! :D Chleba z tostera nic nie pobije! :D Kołacz bezglutenu z tostera jest naprawdę super! Śmiało można nim, bez wstudu :D , częstować glutenowych .
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
magda22102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob 25 mar, 2006 14:16
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: magda22102 »

Dzięki bardzo za radę. mam tylko jeszcze kedno pytanie czy do tego chleba musze miec koniecznie nowy toster czy moge wymyc ten.w którym robiłam tosty z chleba pszennego?
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Tak jak Kabran uwielbiam gdy na ciepłym chlebku rozpuszcza się masło :D
Dlatego mam dwa tostery, jeden w domu drugi w pracy. Nie wyobrażam sobie życia bez tostera :P
Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

magda22102 pisze:czy moge wymyc ten.w którym robiłam tosty z chleba pszennego?
No, teoretycznie możnaby wymyć, ale... Toster to elektronika, nawet w najprostszym jest trochę kabli+prąd, no wiesz, nie wiem czy to dobry pomysł. A wcale nie musisz robić kolosalnych inwestycji, wystarczy najprostszy model. Ja mam taki za 30,00 zł, sprawuje się bardzo dobrze, ma nawet funkcję odmrażania (przydaje się, ale nie zawsze z niej korzystam, można odmrozić również opiekając). Biorąc pod uwagę częstość użytkowania, to po prostu nie warto inwestować w coś drogiego. Za jakiś czas bez żalu wyrzucisz i kupisz nowy. :D
P.S. Ja bez tostera nie ruszam się z domu na dłużej niż 2 dni. A na wakacje to obowiązkowo! :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

To muszę w końcu kupić drugi toster bo ten, który mam używany był do glutenu.
Kołacz widziałam. Dzięki. Jeszcze nigdy go nie jedliśmy- muszę zwrócić uwagę w sklepie i kupić.
Co do obsmażania chleba na patelni to w sumie robię to sporadycznie.
moniśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr 15 lis, 2006 10:54
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: moniśka »

A ja mam takie pytanka. Pierwsza sprawa to w jakis sposób odparowujecie chlebek żeby był swieższy? Ja zamówiłam teraz paczkę z Glutenexu, ale ten chleb jest dość twardawy. A druga kwestia to taka, że na stronie Glutenexu napisane jest, że opłata kurierem "Next Day" kosztuje 18 zł netto, a ja zapłaciła 28,06 zł. Chyba mnie ktoś w balona zrobił. Nie wiecie jak jest z tymi opłatami za kuriera?
Monika M. - Mama Damianka chorego na cukrzycę i celiakię...
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

My preferujemy odświeżanie w mikrofalówce - wystarczy ok. 20 sekund i chlebek jest miękki i ciepły.
Jeśli chodzi o tego kuriera to faktycznie dziwne (spojrzałam na warunki dostawy - nawet jeśli to powyżej 20 kg paczka - powinno być 24 zł...) - jeśli masz wątpliwości złóż reklamację i poproś o wyjaśnienia.
Obrazek
moniśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr 15 lis, 2006 10:54
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: moniśka »

Zadzwoniłam do firmy i okazało się, że są błędne dane na stronie. Ostrzegam wszystkich, że paczka Next Day kosztuje 23 zł netto do 10 kg. Morał z tego taki, ze następna paczka będzie zamówiona w Bezglutenie :o
Monika M. - Mama Damianka chorego na cukrzycę i celiakię...
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

moniśka pisze:Morał z tego taki, ze następna paczka będzie zamówiona w Bezglutenie
A pieczywo z Bezglutenu o NIEBO smaczniejsze! :D
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Ja odparowywuję na sitku nad małą ilością wody w garnku. Na sitko koniecznie trzeba położyć kawałek gazy żeby chlebek nie nasiąknął wodą. Po odparowaniu chlebek należy położyć na desce lub ściereczce- musi to być coś co wsiąka wodę. Nie polecam talerzyka, ponieważ na nim się woda skrapla i chlebek ją wchłonie.
moniśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr 15 lis, 2006 10:54
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: moniśka »

GosiaM pisze: Po odparowaniu chlebek należy położyć na desce lub ściereczce- musi to być coś co wsiąka wodę. Nie polecam talerzyka, ponieważ na nim się woda skrapla i chlebek ją wchłonie.
To może ręczniki papierowe, one dobrze wsiąkają wodę...
Monika M. - Mama Damianka chorego na cukrzycę i celiakię...
ODPOWIEDZ