przechowanie chleba

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

AnnaR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 16:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AnnaR »

ja znalazałam jedne jak narazie chlebek ktory smkuje bez tostera i nie jest taki suchy firmy gluten chleb powszedni bezglutenowy zółto niebieskie opakowanie on jest z sezamem...pychota
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

Ja najczęściej kupuje z bezglutenu : chleb powszedni , z amarantusem i kołacz razowy i te smakuja mi bez żadnej "obrobki" :043: , oraz są we w miarę przystępnej cenie.
Zapas trzymam w spożywczej piwnicy, gdzie jest chłodno, a ten na bieżąco po otwarciu w foliowym woreczku dodatkowo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Angy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 17:40
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: Angy »

ja chleb przechowuję w zamrażarce, i jak jest potrzeba (tzn. mój bezglutek w domu) to mu rozmrażam kilka sznytek. a mój kochany trzyma w szafce i też otwarte opakowanie owija dodatkowo woreczkiem foliowym.
dobry jest gruboziarnisty tylko nie pamiętam czy z bezglutenu czy balvitenu... (nawet mi smakuje ;) )
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną- jedynie dawka decyduje o tym. - Paracelsus
glodomorek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 58
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 19:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: glodomorek »

Mogę prosić o instrukcję jak najlepiej przechowywać chleb? Córka je bardzo mało i na raz zje może pół kromki. Myślę na zamrażaniem, tylko jak? Każdą kromkę osobno mam w coś zawinąć? Jak rozmrozić, jak długo? Nie mam mikrofalówki ani tostera- tylko piekarnik z funkcją grill. Coś doradzicie? :)
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

ja na co dzień chleb trzymam w lodówce, ten glutenowy- dawniej też,
mam parowar elektryczny kupiony w biedronce za ok. 70 zł - jest geniialny i czasem wrzucam na niego chleb, po takim zabiegu jest moim zdaniem smaczniejszy niż ciepły chleb glutenowy
Obrazek
glodomorek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 58
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 19:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: glodomorek »

Tyle, że ona jeden chleb będzie jeść z miesiąc? Nie wytrzyma tyle w lodówce?
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

o rany, no to ciężka sprawa- nie mam pomysłu
Obrazek
Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

glodomorek,

pieczony w domu to nie ma problemu - kazda kromeczke zamrozic osobno lub ; na desce ukladam kromki i do zamrazalniki , gdy sie zamroza pakuje w pionie do pudełka i znowu do zamrazalnika , wytrzyma domowe chleb spokojnie miesic . Sklepowy tez w zamrazalniku , tylko znacznie krócej przechowywac , . A po wyjęciu można na pare , potem na chwile na patelnke i grzanki ze hej ;)
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Ja zwykle podgrzewam na patelni po prostu, nawet bez wody albo skropic jedynie, zalezy od rodzaju chleba (trzea eksperymentowac). A moze jak corka nie chce jesc chleba, to jej go po prostu nie dawac? pojsc w warzywa, kasze?
Obrazek
glodomorek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 58
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 19:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: glodomorek »

Sheep pisze:A moze jak corka nie chce jesc chleba, to jej go po prostu nie dawac? pojsc w warzywa, kasze?
Jeszcze nie próbowała to nie wiem czy zje :) Je kasze gryczaną białą, jaglaną, ryż biały i brązowy. Wszystkiego takie małe porcje.
Kupiłam chleb zapakowany z folię, zanim zdecydowałam się jak go zamrozić to spleśniał :/ Termin miał jeszcze na tydzień. Paragon zgubiłam. Spróbuję jakiś sama upiec. A o patelni nie pomyślałam, dobre.
Jeli, dzięki za podpowiedź, tak zrobię. :)
elzak3
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: ndz 02 gru, 2012 09:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: elzak3 »

Ja kupuje świezy z bezglutena, kroje na kromki i mrożę. Potem wyjmuje i nic juz nie robię tylko zjadam. Te pakowane w atmosferze ochronnej po otwarciu zamrażam i wyciągam odpowiednia iloś. Nie odświeżam ani nie opieka.
EdwardV
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: pt 11 sty, 2013 19:06
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: EdwardV »

glodomorek pisze:
Sheep pisze:A moze jak corka nie chce jesc chleba, to jej go po prostu nie dawac? pojsc w warzywa, kasze?
Jeszcze nie próbowała to nie wiem czy zje :) Je kasze gryczaną białą, jaglaną, ryż biały i brązowy. Wszystkiego takie małe porcje.
Kupiłam chleb zapakowany z folię, zanim zdecydowałam się jak go zamrozić to spleśniał :/ Termin miał jeszcze na tydzień. Paragon zgubiłam. Spróbuję jakiś sama upiec. A o patelni nie pomyślałam, dobre.
Jeli, dzięki za podpowiedź, tak zrobię. :)
Jeżeli nie był szczelnie zamknięty to spleśnieje nawet przed terminem ważności. Najpewniejsze przechowanie to razem zamrozić pozostałe kromki i później w garnku na parze odświeżyć 1 lub 2 kromki; będzie super smaczny miękki chlebek. Niech córka spróbuje różne gatunki chleba: biały, ciemny, razowy, każdy smakuje inaczej.
ODPOWIEDZ