Jaki chlebek kupujecie/polecacie

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

oj nostalgia mnie także ogarnęła :D stare czasy pieczonego chlebka i historie zaklcowe ;)
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Najlepszy jest chleb pieczony w domu. (I najtanszy)
Moj 9-letni syn lubi z dodatkiem maki gryczanej. A z kupowanych - chleb powszedni z Bezglutenu. Chleby z dodatkiem ziaren soii lub maki sojowej nie sa dobre.
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

thh-polka, czy najtaniej, tego nie jestem taka pewna. Po miesiącu pieczenia bardzo wzrósł mi rachunek za prąd.
Obrazek
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Pieke chleby 2-3 razy w miesiacu,wiec w moim przypadku jest to malo. Moje dziecko nie je duzo.Nie pomyslalam, ze dorosle osoby jedza wiecej.
Moze warto by bylo piec od razu podwojna porcje ?
Ja pieke male chlebki, czas pieczenia jest krotki. tylko ok. 30 min./ 200*C.
Nadrabiam tez goframi bez cukru, swietnie zastepuja chleb.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

thh-polka pisze:Nadrabiam tez goframi bez cukru, swietnie zastepuja chleb.
To ja poproszę przepis na gofry bez cukru, chodzi mi zwłaszcza o proporcje. Czy takie biszkoptowe wg Twojego przepisu wyjdą bez cukru?
Ostatnio zmieniony śr 07 lut, 2007 08:06 przez kabran, łącznie zmieniany 1 raz.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

Mi najbardziej smakuje chleb wieloziarnisty Smaku Życia. Wg mnie smakuje tak prawie tak, jak zwykły chleb ciemny z ziarnami dyni i słonacznika. Pyszny! A najbardziej zbliżony smakiem do Shara jest Biały też Smaku Życia. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Wszystkie przepisy na Gofry (z wyłączeniem biszkoptów pieczonych w gofrownicy) thh-polka są w gofrach :D
topics19/cos-na-zab-gofry-vt525,15.htm#16452
Obrazek
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Kabran,
Gofry biszkoptowe to raczej biszkopty( ciastka), tylko ze pieczone w gofrownicy. Nie beda dobre bez cukru. One sa dosc sycace, nie mazna ich zjesc za duzo na raz.

W przepisach na klasyczne gofry mozna spokojnie pominac cukier, jest go tam tylko 2-3 lyzek. Tu najwazniejsze sa proporcje maki do plynow. Ja wole gofry z ciut gestrzego ciasta, wiec biore troszke mniej plynow. Gdy jednak ciasto jest za geste to dolewam troche mleka czy wody. Gofry zawsze sie udadza. Nie moga nie wyjsc. GWARANTUJE. Tylko, ze gofrownica musi miec duza moc ( moja 1000 W ) wtedy jeden krazek piecz sie ok. 2 min.( maja nazywa sie abc ).
Czasami nie dodaje proszku do pieczenia i moim zdaniem gofry sa takie same. A czasami dosypuje do ciasta z pol lyzeczki czy lyzeczke drozdzy. Nalezy poczekac az ciasto ruszy. Tak pieke te gofry chlebowe.
Gofrownica -piec serduszek jest dobra gdy ma sie male dzieci, bo krazek latwo dzielic na pojedyncze serduszka.

Zycze smacznego
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

thh-polka pisze:Nie beda dobre bez cukru.
Tak myślałam, w końcu uciera się żółtka z cukrem...
thh-polka pisze:A czasami dosypuje do ciasta z pol lyzeczki czy lyzeczke drozdzy. Nalezy poczekac az ciasto ruszy. Tak pieke te gofry chlebowe.
Gdybyś mogła podać dokładny przepis... Ja czasem robię "zwykłe" gofry, wg przepisu glutenowego, zamieniając mąkę na mix, ale chciałabym mieć dokładne proporcje Twojego przepisu. Wtedy będę pewna, że wyjdą. Czy do takich niesłodkich z drożdżami można dodać jakieś przyprawy, np. kminek?
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Kabran, dzien dobry obudz sie, moje przepisy na gofry sa w dziale gofry.
Gofry wyjda z kazdego przepisu na " zwykle " gofry. Ja uzywam maki i skrobii kukurydzianej, ziemniaczanej, maki ryzowej i gryczanej. Mieszam je dowolnie. Nie trzeba uzywac miksu z zagestnikiem.
Mysle, ze mozesz dodac przyprawy wg uznania.
Te moje przepisy na gofry pochodza z Norwegii, one sa troche inne niz te sprzedawane na ulicach w Polsce. Takie bardziej nalesnikowe. Mniej sztywne.
Powodzenia

[ Dodano: Wto 06 Mar, 2007 10:07 ]
Kabran,
Ciekawa jestem jak poradzilas sobie z tymi goframi, wyszly jadalne ?
Jezeli potrzebujesz pomocy, to podam jeszcze raz dokladne przepisy.
doraproch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt 05 sty, 2010 13:45
Lokalizacja: Kraków

zamiast kanapek do pracy

Post autor: doraproch »

proszę podsuncie mi jakieś pomysły czym można zastąpić zwykłe kanapki do pracy. Mój mąż nie znosi pieczywa bezglutenowego mam problem co będzie jadł na drugie śniadanie. Rano jest zawsze zupa po pracy drugie danie ;( do tego chciałam żeby przytył ;/
Hesia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: czw 26 lis, 2009 16:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hesia »

Ja też nie mogę powiedzieć, że za pieczywem bezglutenowym przepadam :( , ale czasami te parę kromek trzeba zjeść. Może spróbuj sama piec albo niech mąż próbuje do skutku pieczywo z różnych firm. Teraz jest naprawdę duży wybór chleba i bułek. Któryś rodzaj na pewno mu w końcu do gustu przypadnie. Mnie smakuje najbardziej chleb gruboziarnisty z Glutenexu (odparowuję i kanapki biorę do pracy w pudełeczku), ale bardzo smaczny jest też chleb Smaku Życia. Ja preferuję Wiejski Brązowy tej firmy. A jeśli nie kanapki, to co, pytasz? Mogą być jogurty i serki (uważaj na skład!), wszelkiego rodzaju sałatki wlasnej roboty najlepiej, galaretki mięsne itp. Ale chlebek do tego też by się przydał.... A już mężczyźnie na pewno :) A może wafle ryżowe?
Chyba że rano jadłby zupę mleczną, w pracy z termosu zupę obiadową, a po południu drugie danie. Ale to już zależy od was i od rodzaju pracy męża....
Okalina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Okalina »

Może na śniadanie w domu coś bardziej konkretnego, np. jajecznica, naleśniki z twarożkiem i dżemem, kiełbaska na gorąco. Naprawdę warto wcześniej wstać dla takiego zastrzyku na cały dzień. A do pracy , jak pisała Hesia, wszelkie wariacje sałatek np. na bazie makaronu, z dodatkiem kurczaka, różnych warzyw, tradycyjna sałatka jarzynowa. i jeszcze swoje ciasto - tyle jest przepisów na smakołyki na forum !
A gdyby na śniadanie grzanki z chleba w jajku? Mój syn za pieczywem bg nie przepada, a grzanki uwielbia i jadłby na okrągło. :) Może warto spróbować.

Naprawdę warto przetestować różne chlebki, niektóre są naprawdę niezłe.
Albo piec samemu. Ja tak teraz robię i wszyscy jemy upieczony chlebek. A jak w domu pachnie!
mama Krzysia (13 lat) zdiagnozowanego 16.03.2009
,,...co dla jednego pokarmem, to dla drugiego trucizną" (Lukrecjusz)
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Polecam pieczenie w piekarniku wg przepisów z tego wątku:
viewtopic.php?t=3250
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Dla tych co nie lubia smaku pieczywa bg polecam ciabatty lub pizze z gofrownicy.
ODPOWIEDZ