Jak zrobić dobrą pizze?

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

Urszula
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz 02 gru, 2007 15:33
Lokalizacja: Słupca

Post autor: Urszula »

Ja robię własny sos pomidorowy - mam wtedy pewność, że nie zawiera konserwantów :) Najczęściej ułatwiam sobie sprawę i zamiast surowych pomidorów biorę te z puszki - krojone bądź całe. Zagotowuję je w soku własnym, dodaję bazylię, czosnek, sól, pieprz, ew. trochę cukru. Można zagęścić odrobiną mąki ziemniaczanej. Jeśli ktoś lubi bardziej zdecydowany smak, może dodać trochę koncentratu pomidorowego. Smaruję sosem spód pizzy i nakładam farsz.
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

a przepis na pizzę z drożdzami dr Oetker'a? CZy ktoś używał takowych kiedyś do pizzy? Bo wiadomo że góra to kwestia wyobraźni ;) Z tym spodem jest gorzej...
eng
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt 10 mar, 2006 15:05
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: eng »

Odp. Nie da się. Wszystkie spody z jakimi miałem do czynienia są beznadziejne z piekarnika wyciągasz kamienie zamiast ciasta. Aha wspomniałem, że kosztują przy tym majątek? ;]
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

idka_7 pisze:a przepis na pizzę z drożdzami dr Oetker'a? CZy ktoś używał takowych kiedyś do pizzy? Bo wiadomo że góra to kwestia wyobraźni ;) Z tym spodem jest gorzej...
W dziale Kuchnia jest parę przepisów na pizzę, zdaje się że w większości z tymi drożdżami.
W każdym razie ja tych drożdży używam i do pizzy, i do chleba i zazwyczaj jest ok. W sensie drożdże są w porządku, to że czasem chleb nie wyjdzie, to kwestia braku wprawy/nowej mąki/przypadku czy pomyłki.
Obrazek
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

eng pisze:Odp. Nie da się. Wszystkie spody z jakimi miałem do czynienia są beznadziejne z piekarnika wyciągasz kamienie zamiast ciasta. Aha wspomniałem, że kosztują przy tym majątek? ;]
Chodziło mi o przepis do zrobienia, nie zakup spodu ;)

a Sheep, dzięki za wskazówki ;)
ODPOWIEDZ