jaki makaron polecacie?

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
klunia2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt 23 sty, 2007 13:00
Lokalizacja: Opole

Post autor: klunia2 »

Aniu, a gdzie znalazlas te wloskie makarony bezglutenowe i jakie sa ich rodzanie??powiedz mi prosze rowniez w jakiej sa cenie, porownywalnej do pozostalych bezglutenowych??

pozdrowionka
:>
Awatar użytkownika
AnnaJ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 16:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AnnaJ »

Włoskie makarony firmy Schar (z dwoma kropeczkami nad a) udało mi sie raz kupić w supermarkecie Piotr i Paweł w Jankach k/Warszawy. Niestety ich cena jest niebotyczna-11-12zl za 500g ale warto zaszaleć. Można je zamówić w sklepie internetowym www.bezgluten.pl
Latem wybralam sie na wakacje do Pn Włoch i tam zrobiłam zapasy w ich supermarketach. Kupiłam makarony firmy Coop (coś w rodzaju naszego Leader Price). Po przeliczeniu ceny w euro na zł wyszło tak samo, ale do dziś miałam pokaźny zapasik :)
Pozdrawiam,
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Próbowaliśmy z moim synem różnych makaronów bezglutenowych, też polecamy przede wszystkim makarony firmy Shar. Dobrze się gotują i świetnie smakują.
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

ja rówież polecam makarony Schara.po spagetti - bardzo pozytwne wrażenia:-) Fakt,sama cena-12 zł za 500g, robi wrażenie;-)
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Jak dla mnie to dziwny smak ma makaron z Bezglutenu i bardzo długo się go gotuje.
Włoskie są genialne ale drogie.
A z Glutenexu kupuje zazwyczaj makaron typu nitki taki do rosołu :)
Ostatnio zmieniony pt 02 lut, 2007 17:42 przez Agniesia, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Schar to król, ale i cena królewska, natomiast, według mnie, w przystępnej cenie i smaku - Glutenex, zwłaszcza nitki i wstążki.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

A co myślicie o makaronie z Bezglutenu? Ja ostatnio zamawiałam makaron krakowski - łazanki i uważam, że jest całkiem przyzwoity. Faktycznie dośc długo się gotuje, ale trochę powiększa objętość w trakcie gotowania, no i cena w porównaniu z np. Scharem jest łatwiejsza do zniesienia. Ale i tak uważam, że najlepsze są domowe kluseczki kładzione... :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

kabran, uwielbiałam kiedyś kładzione kluseczki, jak robisz ich wersje bezglutenową?
Obrazek
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

kabran pisze:A co myślicie o makaronie z Bezglutenu?
Ja dość długo nie kupowałam makaronów z Bezglutenu, bo zniechęciłam się do ich wcześniejszych makaronów, które rozpadały się w gotowaniu na miazgę. Ostatnio jakoś, na próbę, kupiłam takowy makaron, i stwierdzam, że chyba zmienili recepturę, bo makaron się przestał rozpadać. Wrażenia mam w sumie pozytywne, tylko trzeba się przyzwyczaić do tego, że to się dość długo gotuje i niezmiennie pozostaje elastyczne ;) Za pierwszym razem dostałam głupawki nad garnkiem z tym makaronem, bo stwierdziłam, że fajny taki makaron - rzucisz o ścianę, a on nic, poskaczesz sobie po nim, a on też nic ;) (żartuje oczywiście, do rzucania i skakania się nie posuwałam - nie chciałoby mi się potem sprzątać) Jak to mówili kiedyś, gniotsia nie łamiotsia :) Ale poważnie - teraz zaczęłam kupować raczej Bezglutenu niż Glutenexu. Schara bym kupowała, spaghetti zwłaszcza, bo jest pyszne, ale niestety jakby trochę drogie :(
Ostatnio zmieniony sob 03 lut, 2007 11:17 przez kfiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

No to Bezglutenowy makaro nie tylko mnie smakuje, ufff... Na początku mojej bezglutenowej "kariery" kupiłam rurki, chyba też Bezglutenu i one się tak fajnie gotowały, jakby w pakietach. Wyglądało to jak plaster wosku, nawet śmieszne... :D Tylko kolor miało to-to upiornie blady, niekluskowy... :/ A w/w przeze mnie łazanki są normalnie żółte, jak na makaron przystało.
Agniesia pisze:jak robisz ich wersje bezglutenową?
Joj, najprostsze danie świata! 1-2 jajka roztrzepać w kubeczku, dodawać mąkę (ja ostatnio używam uniwersalny mix Bezglutenu, ale z Glutenexem też wychodzi), aż uzyska się odpowiednią konsystencję. Jak są rzadsze, to mamy lane kluski, jak ciasto jest gęste, do nakładania łyżką - to są kładzione... :D Ilość mąki zależy też od wielkości jajek. Reszta, jak normalnie... Nadają się nawet do odgrzewania na drugi dzień, ale raczej na patelni, nie na wodzie. Próbowałam kiedyś dodawać mąki kukurydzianej, ale jakoś mi się rozpadały. Trzeba to dopracować. :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

kabran, może dzięki Tobie wreszcie zdobędę się na test i zrobię lane kluski i kluseczki kładzione :) jakoś pieczeniowe eksperymenty łatwiej mi przychodzą :P

Spaghetti kupuje Glutano chyba odrobinkę tańsze od Schara :)
Obrazek
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

kabran pisze:najprostsze danie świata! 1-2 jajka roztrzepać w kubeczku, dodawać mąkę (ja ostatnio używam uniwersalny mix Bezglutenu, ale z Glutenexem też wychodzi), aż uzyska się odpowiednią konsystencję. Jak są rzadsze, to mamy lane kluski, jak ciasto jest gęste, do nakładania łyżką - to są kładzione... :D Ilość mąki zależy też od wielkości jajek.
ooo... nie wiedziałam jak się robi takie kluski... będę próbowała...
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Po przetestowaniu roznych makaronow mojemu dziecku najlepiej smakuje makaron z firmy Glutano. Kupuje rurki.
Nie polecam makaronu firmy Semper ( www.semper.se ) ma taki mocny smak, chyba przez dodatek maki sojowej (sklad: skrob.kukur., maka sojowa, ziemniaczana, skrob. ryzowa ). A tak ladnie wygladal...
Podpowiem, ze ta firma ma "prawdziwe" (bezglutenowe) , wspaniale bulki, bagietki i spody do pizzy. Sa niedopieczone, maja dlugi termin przyd., sa specjalnie pakowane. Dopieka sie je 10 min/ 200*C , lepszych nie ma, sa chrupiace. Tylko ze cena nie ta. Nadzieja, ze bezglutenowe bulki maga byc dobre.
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Makaron kupujemy Bezglutenu.
kabran pisze:lane kluski
Zrobiłam do rosołku. Mężowi i mi smakowały, a Asia coś mamrotała pod nosem, ale zjadła.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Kasia też je :) Najprostsze rozwiązanie... i masz to w zupie :D
ODPOWIEDZ