Kuchnia.tv - program z przepisami bezglutenowymi!

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Kuchnia.tv - program z przepisami bezglutenowymi!

Post autor: Sheep »

Na kanale Kuchnia.tv, w którym generalnie nie robią nic innego, jak tylko gotują, zobaczyłam dziś program pani Jenny Bristow, specjalizującej się w tak zwanej zdrowej kuchni. Dzisiejszy odcinek poświęcony był kuchni bezglutenowej!
Odcinek będą powtarzali, 6 maja, niedziela, godz. 09:55 - odc. 11 "Uczuleni na gluten".

Pani przygotowała dwa ciasta, bardzo smakowite na oko, oraz fajne danie główne - grilowanego kurczaka z papryką i innymi warzywami, podawanego na placku w stylu pity.
Pitę robiła z około 10 dkg mąki z ciecierzycy, 5 dkg miksu bg, do tego dodawała oliwę i mleko (albo wodę), po czym wałkowała nie za grubo i piekła koło minuty z każdej strony na takiej karbowanej patelni, wyglądającej jak grill.
Potem kładła na to zgrilowanego wcześniej kurczaka i takąż paprykę, na to inne warzywa i sos z jogurtu i odrobiny pesto i chili. Prawie jak kebab :D

Podałam przepis na kurczaka, bo nie ma go na ich stronie, natomiast pozostałe przepisy tutaj:
ciasto cytrynowo-imbirowe
sernik na zimno z owocami
W tym serniku jest musli, pani miała owsiane, ale mówiła też o ryżowym, jeśli się nie może owsa. Czyli jak dla nas raczej płatki ryżowe po prostu z bakaliami.
Jak przejrzałam pobieżnie inne jej przepisy, to część spokojnie się dla nas nadaje bez modyfikacji :D
Ostatnio zmieniony pt 04 maja, 2007 19:32 przez Sheep, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Wielkie dzięki Sheep za sygnał, obejrzałam, nagrałam, przepisałam... Pani sprawiała wrażenie osoby kompetentnej, małym zgrzytem były te płatki owsiane, ale cóż... Najważniejsze, że wszystkie te przepisy są bardzo proste w wykonaniu. Polecam (prawie) każdemu.
BTW jak sądzicie, czy mąkę z ciecierzycy można zastąpić czymś innym?

Zapraszam do lektury:
-vt1862.htm#18748
I działania! :D
Ostatnio zmieniony ndz 06 maja, 2007 11:36 przez kabran, łącznie zmieniany 1 raz.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
ODPOWIEDZ