Amarantus - co to za zboże

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sanum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt 22 lut, 2008 12:21
Lokalizacja: Polska

Amarantus - co to za zboże

Post autor: sanum »

Witam, znalazłam na stronie o medycynie naturalnej artykul o amarantusie

http://www.naturalnamedycyna.pl/index.p ... &Itemid=59

tu są przepisy nawet ciekawe

http://www.naturalnamedycyna.pl/index.p ... &Itemid=78

ale jak to zwykle bywa - proszę o rade bardziej doświadczonych. Czy tym się da naprawdę zastępować mąkę "glutenową" ? Bardzo proszę podzielcie się Waszym doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Oj, o amarantusie było już dużo.... :P
sanum pisze:Czy tym się da naprawdę zastępować mąkę "glutenową" ?
Całkowicie zastąpić amarantusem mąkę? Hmmm... Bardzo ryzykowne. Ale dodatek ok. 20% z pewnością poprawi właściwości odżywcze wypieku. Większa ilość może spowodować, że ciasto będzie ciężkie (tak jak sama mąka kukurydziana czy gryczana). Poza tym w gotowych miksach bezglutenowych zawsze dodawana jest albo guma guar albo guma ksantanowa - mają zastąpić gluten, a konkretnie jego lepkość. Zaś żelazna reguła przy wypiekach bg jest taka: im więcej gatunków mąki wymieszamy, tym lepszy efekt uzyskamy. Minimum to trzy rodzaje. I wtedy będzie o.k. :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Ja kiedyś, z ciekawości upiekłam chleb drożdżowy z mąki amarantusowej (wyłącznie). Wyszedł ciężki, gliniasty, ciasto było dziwnie błyszczące, takie wręcz opalizujące. Niby nie był to zakalec, ale było bardzo bardzo ciężkie. Z oszczędności (taka droga ta mąka..., a córka nie chciała jeść) zjadłam całość :oops: , i na pewno nie powtórzę tego eksperymentu. :D
sanum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt 22 lut, 2008 12:21
Lokalizacja: Polska

Post autor: sanum »

Dziękuję za rady. W takim razie bedę dzielnie kombinować :) Może jakoś pomieszam rzeczywiście różne mąki, może bez gryczanej, bo ma dość specyficzny smak. U mnie kłopot jest nieco większy, bo jaja kurze myszę jakoś proporcjonalnie zastąpić przepiórczymi. Może się uda :)
ODPOWIEDZ