Prawda o celakii

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Matina pisze:a ja Cię Natko nie rozumiem.
Na pewno jej tym stwierdzeniem pomogłaś. I następnymi. Gratuluję empatii i zwykłej ludzkiej wrażliwości. :okulary2:
Kasinka pisze:Czasem wystarczy przytulić :)
I chyba o to chodzi.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
dorota krypa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 paź, 2005 12:15

Post autor: dorota krypa »

Moja córka tak samo tęskni za dawnym jedzeniem. Na diecie jest od 4 lat.
Na pewno jest to dla niej trudne. Też ma chwile zwątpienia, ale powiedziała mi mamo nie martw się tak musi być , bo to jest dobre dla mojego zdrowia. Głowa do góry Natko jesteśmy z tobą. :)
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Natko, jesteś dużą dziewczynką przecież :) Na pewno jest trudno, zwłaszcza, że jak piszesz, stan Twojego zdrowia wciąż pozostawia dużo do życzenia... Ale jeśli chodzi o chlebusie i inne bułeczki to musisz sobie jednak zaprogramować, że to nie Twoje klimaty :) Spróbuj nie myśleć o pieczywie jako czymś pięknym i niedostępnym, lecz o tym, że ten pachnący chleb jest źródłem Twoich kłopotów, a nie przedmiotem tęsknoty...
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Droga Natko i pozostali Bezglutenowcy,

Mysle, ze rozumiem Was , jak Wam jest ciezko. W diecie bg najgorzej jest z chlebem. Ciasta i ciastka nie roznia sie w smaku od "normalnych".
W dziale Chleb podalam kiedys przepis na ciabatte ( rodzaj bulek ). Pieklam je, sa b.dobre, latwe w wykonaniu i co najwazniejsze pachna i smakuja jak glutenowe. Sa chrupiace . Moja corka nigdy nie chciala posmakowac chleba bg, a ciabatte bg lubi i nie chce uwierzyc, ze nie jest z maki pszennej.
Chetnie udziele dodatkowych wskazowek dotyczacych pieczenia.
Zycze powodzenia.
Ostatnio zmieniony czw 20 lis, 2008 22:57 przez thh-polka, łącznie zmieniany 1 raz.
keyt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz 20 maja, 2007 22:13
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: keyt »

moi kochani...wiecie co jest w tym wszystkim najbardziej zenujace?????...ze tak naprawde wiedze na temat celiaki i czego nie moge jesc znalazłam u was !tutaj ! a nie od lekarzy którzy nic nie wiedzą o tej chorobie!!!! tylko jak byłam mała napisali na jakiejs kartce papieru ta i ta dziwczynka powinna przejsc na diete bezglutenową...i na szczescie znalazłam ta kartke jak byłam starsza.....a teraz jestem tutaj na tym wspaniałym naszym forum i tu sie ucze jak zyc z celiakia- :!: nasza siostrą...

dlaczego lekarze i wogóle mało kto w Polsce wie cokolwiek o tej chorobie!!!!!
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Może kiedyś się to zmieni.
M.in. po to jest nasze Stowarzyszenie. Trzeba siać, jak mówi o. Tadeusz :)
ODPOWIEDZ