co zrobić z sera koziego??

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

co zrobić z sera koziego??

Post autor: agadenver »

Kupiłam ostatnio w Auchahn serek kozi. zachwyciłam się nim bo oryginalny, z plesnią na wierzchu. ale jak otworzyłam opakowanie to myślałam, że sam zapach mnie powali. wiem, że ser ten ma specyficzny smak bo kozi, a zapach tymbardziej - bo pleśniowy. chciałabym go do czegoś użyć, a nie mam pomysłu na jego wykorzystanie. Proszę o pomoc jak ktoś z Was robił coś z takim serkiem - w środku jest miekki.
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Można go użyć do zrobienia kanapki z dodatkiem jakiegoś warzywa, szczególnie pomidora i sałaty. Ja swego czasu ser kozi pleśniowy kładłam na pizze, zamiast żółtego. Można go pokroić na małe kosteczki i zrobić koreczki, np. z dodatkiem szynki bezglutenowej, ogórka, itp. Niektórzy jadają ser pleśniowy z makaronem, ale osobiście nie przepadam..
Na romantyczną kolację: ładnie pokrojony pomidor, położony na sałacie z dodatkiem oliwy z oliwek, oliwek, soli, pieprzu, do tego ser pleśniowy, wino i świece :)
Obrazek
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

To jest taki okrągły serek pleśniowy? Widziałam raz jednostkę, która to jadła na ciepło, jako lunch w pracy, podgrzane w mikrofali (choć pewnie lepiej by było w piekarniku). Po podgrzaniu w środku zrobiło się ciągnące. Nie mam pojęcia, czy to dobry pomysł, bo sama zjeść nie mam szans, ale może się przyda.
Ostatnio zmieniony ndz 13 lip, 2008 09:51 przez kfiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: agadenver »

rolada, ale myślę, że jak pokroje go na kawałki to w mikrofali się upiecze :).
podobno dobry jako dodatek do szpinaku.
a co do podania na romantyczna kolazcję podejrzewam, że mój luby padłby od zapachu, a co dopiero jakby miał to zjeść. choć nie wiadmo :D. może zacznie się przekonywać do makaronów ryżowych, bo na razie na obiadki jemy ryz i ziemniaki. do naleśników kukurydzianych łatwo go przekonam.
ODPOWIEDZ