pomysł na sos

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

pomysł na sos

Post autor: Manga »

Wszyscy znamy podstawowe sosy tj beszamelowy,pomidorowy.....
Może macie swoje własne pomysły na sosy np z dodatkiem ziół itp. - to prosze napiszcie w tym wątku.

Ja robie taki sos do kurczaka:
* do sosu beszamelowego dodaje zioła prowansalskie,troche soli,pieprzu,sosu sojowego
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: pomysł na sos

Post autor: Grażyna »

Manga pisze: Ja robie taki sos do kurczaka: .... sosu sojowego
Gdzie kupujesz sos sojowy bez dodatku maki pszennej? Jaka to firma? Mnie nie udało sie takiego znaleźć.

Hyska27: Jednorodne warzywa konserwowe są w porządku (przynajmniej do tej pory były ;) ).
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: pomysł na sos

Post autor: Sheep »

Grażyna pisze:Gdzie kupujesz sos sojowy bez dodatku maki pszennej? Jaka to firma? Mnie nie udało sie takiego znaleźć).
Nie wiem, gdzie kupuje Manga, ale ja kupiłam ostatnio w Organicu w Złotych tarasach. Sos sojowy dobry dla nas nazywa się Tamari, firmy nie pamiętam. Kosztował w granicach 14 zł. Były też inne pyszności z tym sosem, jakieś chrupki japońskie i inne, ale zdecydowanie za drogie.
Kupowałam go jakoś we wrzesniu chyba, stał w takie schowanej dość głęboko szafce po prawej stronie od wejścia.
Obrazek
hyska27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 14:57
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: hyska27 »

Ja używam sosu sojowego KIM LAN ale teraz zwątpiłam bo ma glutaminian sodu.Można czy nie bo juz się zakręciłam?
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

hyska27 pisze:Ja używam sosu sojowego KIM LAN ale teraz zwątpiłam bo ma glutaminian sodu.Można czy nie bo juz się zakręciłam?
Przecież tu nie o glutaminian chodzi!
Po pierwsze primo, glutaminian nie ma glutenu, to tylko zbieżność nazw (vide: krótki i treściwy temat o glutaminianie sodu

Po drugie primo: w zwyczajnym sosie sojowym podstawowym składnikiem jest, wbrew nazwie, pszenica! Dlatego sos sojowy taki zwyczajny jest dla nas zabroniony. Sos bez pszenicy nazywa się Tamari (nazwa typu sosu, nie firmy). Był juz kiedyś wątek o nim też.

Jeśli możesz, sprawdź skład swojego sosu. Jeśli zauważyłaś na nim glutaminian, to teoretycznie pszenicę byłoby ciężej przeoczyć, ale lepiej byc pewnym na 100%.
Obrazek
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

no tak zapomniałam napisać :oops: to sos Tamari a kupuje go niestety przez internet - bo innej mozliwości nie mam
hyska27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 14:57
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: hyska27 »

No to w takim razie ten mój KIM LAN tez jest dobry(pszenicy nie ma w składzie chyba że przeoczył producent ale nie mam wpływu)z tym,że nie wiem co powiedzieć na temat mozliwości zakupu bo ja kupuje go w sklepieAS a to jest sieć bydgoskich marketów.Będę szukać przy okazji tego Tamari o którym wspomina Manga,jak znajdę gdzieś to dam znać.Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Sos Tamari jest dostępny w Warszawie w Green Planet, na ul. Nowogrodzkiej 6A, w centrum. Wysyłają również przez internet.

A propos sosów, temat brzmi "pomysł na sos", więc podzielę się bardzo łatwym sosem, robi się go w 2 minuty. Mi osobiście bardzo smakuje, do ryżu, mięsa: 2-3 łyżki przecieru pomidorowego Pudliszki wymieszać z 2 łyżkami masła (margaryny), dodać trochę wody i sól, zagotować. Gotowe.
Obrazek
ODPOWIEDZ