Mam alergie pokarmowa

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Zmijos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 16:27
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Zmijos »

Witam,mam ogromny problem ostatnio dowiedzialem sie ze mam alergie pokarmowa i to na wiekszosc produktow takich jak ziemniaki,maka kazda,miesa wiepszowe,wolowe,drobiowe i wiele innych az szkoda wymieniac!Dostalem diete bezglutenowa i staram sie ja trzymac ale to jedzenie mnie wykancza tzn.nie mam wole sily i to jest bez smaku :( czy jest jakas mozliwosc wyleczenia tego bez diety????Prosze o pomoc.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Dieta bezglutenowa jest na razie jedynym dostępnym sposobem na zniwelowanie objawów celiakii. Napisz konkretnie co wg Ciebie jest bez smaku?
Zmijos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 16:27
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Zmijos »

Lekarz mi powiedzial ze to nie jest celiaka tylko alergia pokarmowa ja juz sam nie wiem co mam robic bo kazdy mowi inaczej i wystawia inna dniagnoze :( najgorszy chyba jest ten chleb bezglutenowy poza tym jedzenie ciagle praktycznie klusek bo na ziemniaki jestem uczulony po prostu tylko polozyc sie i czekac na smierc.................
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Chleb jako taki faktycznie jest średni dlatego większość z nas go odświeża
Zamiast ziemniaków masz ryż i bezglutenowy makaron np. z mąki kukurydzianej.
Grunt to się nie poddawać i szukać alternatywy dla tego co nie możesz jeść.
Obrazek
mamamaria3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt 03 lip, 2007 13:23
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: mamamaria3 »

w alergii trudno mówić o wyleczeniu - jest odczulanie, ale na razie tylko na alergie wziewne. Zostaje dieta - jest początkowo ciężko (mam w domu 2 małych alergików i sama jestem na diecie ze względu na trzeciego - karmię piersią) ale po prawie 4 mies.uznałam, że nie jest źle! Szukam przepisów, zamienników i wszystko mi smakuje!!!
ODPOWIEDZ