kasza jaglana

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

monjik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 14 wrz, 2004 19:01
Lokalizacja: gdynia

kasza jaglana

Post autor: monjik »

Witam :D .
Proszę o "podrzucenie" jakiś pomysłów na kaszę jaglaną dla prawie rocznego dziecka. Zupełnie nie wiem co można z tego ugotować ? Z góry dziękuję.
Monika + Zosia (15.10.2003)
Awatar użytkownika
Jolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jolka »

Ja z kaszy jaglanej gotuję krupnik .
Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Beata Bylina »

Można ugotować na gęsto,tak jak inne kasze,ale mojej Kai nie smakuje,krupnikiem w/w zajada się[Pozostali domownicy również]
nelly23
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: wt 10 lut, 2004 11:35

Post autor: nelly23 »

Ja wrzucam do krupniku i niekiedy do ogorkowej,poza tym Hubi lubi kadze jaglana z maslem lub jogurtem naturalnym
Nelly i synek bez diety:)
agastaga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: sob 29 maja, 2004 22:27
Lokalizacja: Kaczanowo

Post autor: agastaga »

Polecam gołąbki z kaszy jaglanej z mieskiem i szpinakiem. Pycha :D
Poza tym można zmielić na sucho kaszę, zagotować ją na gęsto i po wystudzeniu potraktować jako bazę do racuchów (jajko, trochę oliwy, dodatki, aha trochę np. mąki kukurydzianej). Można zrobić racuchy na słodko (rodzynki, kawałki jabłek, posypane cukrem pudrem lub na słono-ostro np. z kawałkami kiełbaski, papryką czy tartym żółtym serem.
Aga
Agnieszka, mama Roberta z crohnem i nietolerancją glutenu
monjik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 14 wrz, 2004 19:01
Lokalizacja: gdynia

Post autor: monjik »

Dzięki za przepisy, a jak długo gotuje się taką kaszę?
Monika + Zosia (15.10.2003)
Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

kasza jaglana

Post autor: Beata Bylina »

1 szklanka kaszy,namoczyć w 2 szklankach zimnej osolonej wody,dodać łyżeczkę tłuszczu[kto może, to masło].Gotować na małym ogniu tak jak ryż ok.18-20min.
Jak gotuję krupnik to kaszę wsypuję na początku,póżniej reszta[marchew,pietruszka,ziemniaki,pieprz,ziele ang,cebula,latem dodatkowo lubczyk]+sól!
Basia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw 22 sty, 2004 14:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Basia »

A ja ciepłą kaszę posypuję pokruszoną bryndzą. Ale to bardzo wytrawna potrawa, raczej nie dla dziecka, choć pyszna!
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

to wstyd ale dopiero teraz odkryłam kasze jaglana i bardzo sie z tego cieszę
Beata Bylina lecę robic krupnik :mrgreen: dziękuję
Joanna P.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: pt 09 gru, 2005 10:25
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Joanna P. »

Kasza jaglana z dżemem:
1 1/2 szkl. kaszy, 2 szkl. mleka, 1 łyżka margaryny, 3 łyżki cukru, cukier waniliowy Oetkera, sól, dżem owocowy

Opłukaną kaszę zalać gotującym mlekiem, dodać margarynę, sól, ugotować na sypko.
Wyłożyć na półmisek, posypać cukrem i cukrem waniliowym. Udekorować dżemem.
Łatwe, niezbyt pracochłonne.

Zapiekanka z kaszy jaglanej ze śliwkami:
1 1/2 szkl. kaszy, 1 szkl. wody, 1 szkl. mleka, 2 łyżki margaryny, 1/2 szkl. cukru, 40 dag śliwek surowych lub mrożonych, cukier waniliowy bezgl., cynamon, sól.

Kaszę opłukać, zalać gorącym mlekiem z wodą. Dodać łyżkę tłuszczu i sól.gotować 25 min. aż kasza będziepółmiękka. Ze śliwek usunąć pestki, posypać śliwki cynamonem, cukrem waniliowym i połową cukru. Kaszę wymieszać z połową cukru i układać w wysmarowanej tłuszczem formie na przemian warstwę kaszy, śliwek itd. Wierzchnią warstwę powinna stanowić kasza. Ugnieść, skropić łyżką roztopionej margaryny. Zapiekać w gorącym piekarniku 30 minut.
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Kasza jaglana zapiekana z jabłkami z cynamonem, pycha. no i przede wszystkim krupnik (stały punkt w naszym jadłospisie).
mamuśka Mariuszka
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

edyta pisze:Kasza jaglana zapiekana z jabłkami z cynamonem, pycha. no i przede wszystkim krupnik
również bardzo polubiłam bo dopiero od niedawna tak robię - ale przyznam że jednak jabłka zapiekane to wolę z ryżem
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
larry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt 11 sie, 2006 23:18
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: larry »

Kasza jaglana. Właśnie. Ale - jaka? Ściągana specjalnie od producenta, który pisze na opakowaniu "Produkt bezglutenowy"?
Czy też kasza jaglana, jak leci, z półki? Czy taka jest czysta? Czy też może zawierać domieszki (młyn) zabronionych zbóż?
Np. taki producent "KUPIEC" - kasze i ryże, na jego pudełkach, proszę - niby kasza gryczana, niby ryż taki, siaki, długi, płatki - takie owakie - stoi jak byk: Produkt bezglutenowy.
Co zatem z tą kaszą jaglaną, której w ofercie "Kupca" nie ma?
Staram się uważać, bo kabran niedawno wybiła mi z głowy (i tak podejrzewałem) kupowanie mąki kukurydzianej, tej zwykłej, co w każdym sklepie leży.
Z braku lepszych zajęć można zajrzeć:
www.larecki.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

larry pisze: Czy też kasza jaglana, jak leci, z półki? Czy taka jest czysta? Czy też może zawierać domieszki (młyn) zabronionych zbóż?
W kaszy "jak leci, z półki" najprawdopodobniej będą domieszki innych ziaren - młyn, linie produkcyjne w zakładzie gdzie tę kaszę się pakuje.
Rozwiązania są 2:
1) znaleźć kaszarnię, gdzie robią tylko dany rodzaj kaszy (raczej lokalne kaszarnie, i nie wiem, czy będzie taka, która tylko jaglaną robi, ale skoro kabran znalazła taką, co robi tylko gryczaną, to kto wie?)
2) przebierać kaszę przed spożyciem. patrz np. ten wątek
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

To ja tylko dodam parę linków:
topics3/kasza-gryczana-bezpieczna-czy-n ... zyszczenia
(w tym jednym jest ukrytych kilka innych). :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
ODPOWIEDZ