guma ksantanowa

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
agaolk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz 19 kwie, 2009 12:42
Lokalizacja: Warszawa

guma ksantanowa

Post autor: agaolk »

Witam Wszystkich;
Jestem na tym forum po raz pierwszy i nie mam pojęcia czy tu właśnie mogę zadac poniższe pytanie:
- czy guma ksantanowa stosowana do celów spożywczych jest inna od gumy ksantanowa stosowanej do celów kosmetycznych??[/b]
Pytam dlatego, że ostatnio nabyłam takową przez internet i niestety napisane jest na niej : tylko do użytku zewnętrznego (cel kosmetyczny) .
pozdrawiam,
Agnieszka
Leia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Leia »

Ja używam gumy guar, bo akurat nie było ksantanowej i działa chyba tak samo... Przynajmniej ja nie widzę różnicy...
Hello bright future...
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Szczerze mówiąc, nawet nie wiedziałam, że może być guma ksantanowa do stosowania kosmetycznego - ale jeśli napisali, że do użytku zewnętrznego, to na pewno lepiej tego nie jeść.
Obrazek
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Ja też nie znam gumy ksantanowej :039:
Polecam gumę - guar, jest rewelacyjna
agaolk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz 19 kwie, 2009 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: agaolk »

dziękuję za odp, proszę napiszcie jeszcze ile daje się gumy guar zamiast gumy ksantanowa??
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Ja z kolei wolę ksantanową.
agaolk, tutaj są wątki nt. gumy guar i ksantanowej:
viewtopic.php?t=1967&highlight=ksantan
viewtopic.php?t=2570&highlight=ksantanowa
Obrazek
agaolk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz 19 kwie, 2009 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: agaolk »

dzięki, ale w tym drugim wątku ...ight=ksantanowa jest mowa o sklepie Ecospa, w którym można zamówic gumę ksantanowa. Właśnie na podstawie tego wątku wcześniej zamówiłam w tej właśnie firmie w/w gumę :zly: . Niestety nadaje się tylko do użytku zewnętrznego. Dlatego też nie kupujcie jej a przynajmniej nie jedzcie.
Pozdrawiam,
Agnieszka
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Osobiście nie używałam nigdy gumy ksantanowej, ale na zagranicznych forach bezglutenowych wyczytałam, ze jest lepsza - działa tak samo, a nie daje żadnego absmaku (tak twierdzą Ci co mieli możliwość porównania).
A kto wie, gdzie można kupić gumę ksantanową spożywczą?
Leia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Leia »

Grażyna pisze:Osobiście nie używałam nigdy gumy ksantanowej, ale na zagranicznych forach bezglutenowych wyczytałam, ze jest lepsza - działa tak samo, a nie daje żadnego absmaku (tak twierdzą Ci co mieli możliwość porównania).
A kto wie, gdzie można kupić gumę ksantanową spożywczą?
Ja gumy guar w cieście ani chlebie nie wyczuwam, ale nie daję nigdy dużo. Co do ksantanowej, to nie wiem, bo jestem jeszcze w trakcie diagnozy więc jeszcze nie wszystkiego próbowałam, dopiero zaczynam rozeznanie w temacie... W każdym razie w sklepie akurat nie było gumy ksantanowej więc kupiłam guar jako zamiennik.
Hello bright future...
Awatar użytkownika
Candy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 11:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Candy »

Guma guar jest zamiennikiem gumy ksantanowej, podobno mozna ją zastapic 1:1 (czytałam ale jeszcze nie próbowałam).

Guma ksantanowa nie działa przeczyszczajaco a guma guar moze miec takie dzialanie.
agaolk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz 19 kwie, 2009 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: agaolk »

dzięki
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

agaolk pisze:Niestety nadaje się tylko do użytku zewnętrznego.
Hmm, to dziwne, bo nazwę tej firmy spisałam z opakowania gumy ksantanowej spożywczej, znalezionej w sklepie ze zdrową żywnością w Suwałkach. Może mają również spożywczą w asortymencie? Przepraszam, że wprowadziłam w błąd, ale jak zobaczyłam na własne oczy w sklepie ze zdrową żywnością, spisałam nazwę firmy i znalazłam na stronie internetowej tej firmy, to byłam pewna że to jest to.
Napisałam do nich...
Obrazek
liloblue
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 21 cze, 2009 18:40
Lokalizacja: GREAT BRITAIN

Post autor: liloblue »

Kupiłam takową gume ksantową normalnie w sklepie mieszkam w uk i tu jest normalnie dostępna guma spozywcza jeżeli ktoś by był zainteresowany to mogę kupić i wysłać:)
kosztuje2.62 pound nie orientuje sie w cenach w Polsce opakowanie ma 115 g
Ostatnio zmieniony pt 24 lip, 2009 16:53 przez liloblue, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ