Kawa i herbata.

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

elola pisze:Jedynie kawa ziarnista, mielona w domu i zaparzana w kawiarce, nie daje żadnych efektów ubocznych.
Eksperymenty na mnie samej też dały taki wynik :) Jeszcze firmowa mielona Lavazza mi nie szkodzi, ale ze względów ekonomicznych wolę sobie mielić ziarnistą... Ale zgadzam się z vixi, że jeśli faktycznie do jakichś kaw dodają glutenowe składniki, to zgodnie z prawem mają obowiązek to uwzględnić na opakowaniu.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

powiem wam coś co zdarza się w moim domowym srodowisku - kawa nie zależnie od tego jakie ma składniki "przeczyszcza" organizm jeśli rozumiecie o co mi chodzi nie chcę być dosłowna - więc jeśli ktoś po jakiejś kawie ma biegunkę to nie musi znaczyć , że ma ona w składzie coś glutenowego. Bo mój mężczyzna np. tak reaguje na kawę choć nie zawsze a jest zdrowy - to samo z moim ojcem...taka kibelkowa ciekawostka :D
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

A z tym "przeczyszczaniem" to masz rację, vixi, też tak słyszałam od osoby, która bynajmniej nie ma celiakii. Natomiast u mnie reakcją na większość kaw rozpuszczalnych i mielonych fabrycznie jest ból żołądka, którego nigdy nie mam po żadnej kawie ziarnistej mielonej własnoręcznie, niezależnie od jej ceny i jakości. Dlatego piję tylko ziarnistą zmieloną.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

Kolejne tygodnie przynoszą kolejne objawy. Syn musiał zupełnie zrezygnować z kawy. Pod każdą postacią. Z czasem okazało się, że nawet ziarnista podrażnia jego przewód pokarmowy :roll:
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

mi lekarz powiedział (co i tak wszyscy wiedzą) że kawa wypłukuje żelazo, a przy mojej anemii to nie powinnam w ogóle pić. i się stosuję. nie piję już ponad 2 miesiące, a w cześniej byłam kawoszem. dwie kawy dziennie tzw. siekiery;-) minimum. najważniejsze to sobie coś postanowić w słusznej sprawie :D
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

dokładnie - wypłukuje żelazo i potas - a ja mam ciągłe spadki potasu i robi mi się słabo z tego powodu więc zażeram się pomidorami i biorę suplementy potasu.
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
ania
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: czw 13 paź, 2005 14:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ania »

To jak to jest z rozpuszczalną kawą Jacobs Cronat Gold? Czy ktoś może mi udzielić jednoznacznej odpowiedzi? Na opakowaniu jest napisane: "100% kawy naturalnej"
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

wiesz co ja też mam dylemat bo wszyscy mówią że rozpuszczalnej nie a na większości opakowań pisze 100 % kawy naturalnej - w sumie nie spotkałam osobiście składu na kawie rozpuszczalnej ani żadnej innej.
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

ania pisze:Na opakowaniu jest napisane: "100% kawy naturalnej"
vixi pisze:na większości opakowań pisze 100 % kawy naturalnej - w sumie nie spotkałam osobiście składu na kawie rozpuszczalnej ani żadnej innej.
A co ma być napisane na opakowaniu kawy??? Zawsze mi się wydawało, że kawa składa się z kawy... :-k No, bo wszystkie te wstydliwe domieszki typu "nośniki aromatu" są na pewno nielegalne, a w każdym razie żaden producent się nimi nie będzie chwalił... I takowych spodziewałabym się w kawach tanich. Jacobsa o to nie podejzewam...
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Joanna P.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: pt 09 gru, 2005 10:25
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Joanna P. »

Kawy rozpuszczalne robi się w taki sposób, tzw. instantyzacja, że z płynnego roztworu uzyskuje się, susząc, małe ziarenka, które kondensują się wokół wprowadzonych do roztworu większych cząsteczek, np. skrobii. Celiko używa np. skrobii kukurydzianej, ale inni mogą wybrać łatwiejsze sposoby...
W początkowym okresie diety brakowało mi kawy zbożowej, więc kiedy trafiłam na kawopodobny produkt "Cykoria", o składzie "cykoria palona instantyzowana" rozpoczęłam śledztwo - jak to instantyzowali i czym. Nie ustaliłam nic, a technolog produkcji pobił rekord w wymigiwaniu się od kontaktów ze mną. Na szczęście ochota na kawę zbożową już mi przeszła.
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Joanna P. pisze:Kawy rozpuszczalne robi się w taki sposób, tzw. instantyzacja, że z płynnego roztworu uzyskuje się, susząc, małe ziarenka, które kondensują się wokół wprowadzonych do roztworu większych cząsteczek, np. skrobii. Celiko używa np. skrobii kukurydzianej, ale inni mogą wybrać łatwiejsze sposoby...
O, dzięki wielkie za wyjaśnienie! Nareszcie zrozumiałam po co komu skrobia w kawie rozpuszczalnej.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Nom.... Człowiek uczy się całe zycie... Tylko czego ja się mam dziś napić, bo znajoma Nesca jakoś tak dziwnie patrzy... :wink: :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

ale w takim wypadku to powinni pisać że może zawierać gluten lub w składzie napisać skrobie czy coś takiego - bo nie wyobrażam sobie np. żeby np. hipotetycznie w tiramisu nie podali na zapytanie w lokalu w składzie kawy tylko dlatego że były moczone w niej biszkopty to tak samo jak z kawą niby nie dodają ale przy produkcji jest...powinni to pisać cholercia...zdenerwowałam się
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
Ainer
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:21
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Ainer »

No i po co było tą kawę rozbierać na czynniki pierwsze? [-X Znowusz zabrali nam jedną z niewielu przyjemności :(
Joanna P.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: pt 09 gru, 2005 10:25
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Joanna P. »

Przepraszam, chyba za mocno nastraszyłam kawoszy. Sprawdziłam na starym kompie, z którego pisałam prawie rok temu do celiko i uściślam: używają produktu niepełnej hydrolizy skrobii metodą kwasowo - enzymatyczną, tzw. maltodekstryny. Celiko używa kukurydzianej, bezpieczna jest też ziemniaczana. Maltodekstryna występuje prawie we wszystkim, służy do mikrokapsułkowania aromatów i przypraw, jest to "uniwersalny nośnik w procesie suszenia soków, barwników, aromatów. Składnik wszelkiego rodzaju pomad i przekładek w wyrobach cukierniczych zabezpieczający je przed twardnieniem i krystalizacją cukrów, przedłuża świeżość wyrobów ciastkarskich i piekarniczych, stabilizuje konsystencję majonezów, do powlekania tabletek, jako składnik napojów odżywczo-wzmacniających, jako słodzik dla cukrzyków, do produktów dietetycznych, jako nośnik przy suszeniu barwników, aromatów i soków, do produkcji wyrobów wędliniarskich, kremów mrożonych, lodów w proszku, zup, sosów itp. Z uwagi na właściwości wypełniające, zagęszczające i stabilizujące maltodekstryny znajdują zastosowanie w produkcji żywności dla dzieci (mleko modyfikowane, składnik odżywek dla niemowląt)."

Ale, co ciekawe, herbatki instant dla niemowląt bobo -vita są kondensowane na dekstrozie z pszenicy i kukurydzy (dekstroza to skrobia jeszcze bardziej zhydrolizowana) i mimo to na opakowaniu mają przekreślony kłos i napis "produkt bezglutenowy", natomiast nie znalazłam na opakowaniu wzmianki o certyfikacie w Instytucie Matki i Dziecka czy w CZD. Dlatego nie odważyłam się tego kupić. Ale to już moja osobna paranoja.
A co do wcześniejszych nieścisłości, to poproszę o łagodny wymiar kary :(
ODPOWIEDZ