Kawa i herbata.

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

Kasia87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt 26 gru, 2014 12:06

Re: Kawa i herbata.

Post autor: Kasia87 »

Witam. Jaką pijecie herbatę która ejst bezglutenu ? JHa w tej chwili zieloną i ziołową na nadkwasność bo taki problem też u mnei występuje, trochę sokow, wody i dziś wypiłam malinową.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Kawa i herbata.

Post autor: Leeloo »

Kasiu jesteś w dobrym wątku, aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, poczytaj poprzednie strony.

po wpisaniu szukanych wyrazów w wyszukiwarkę słowną w górnym prawym rogu, uzyskasz więcej informacji np:

viewtopic.php?f=20&t=6711&p=86295&hilit=herbata#p86295

viewtopic.php?f=3&t=5744&p=75988&hilit=herbata#p75988

viewtopic.php?f=3&t=6128&p=75902&hilit=herbata#p75902

viewtopic.php?f=3&t=6045&p=74708&hilit=herbata#p74708
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Kawa i herbata.

Post autor: uniaczek »

Czy spotkał ktoś bezglutenowe cappucino?
justek625
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: śr 13 sie, 2014 20:42

Re: Kawa i herbata.

Post autor: justek625 »

to capucciono jest z glutenem :zdziw: ?
Moja ulubiona herbata jest earl grey, lub zwykla z cytryna i miodem, kiedys pilam bardzo duzo zielonej, ale 4 lata temu odstawilam, bo naczytalam sie, ze wspomaga odchudzanie.
pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Kawa i herbata.

Post autor: pleomorfa »

Gotowe pewnie bym się nie zdziwiła. Jak robisz cappuccino normalnie na kawie, z dolewanym osobno mlekiem to nie ma problemu.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Kawa i herbata.

Post autor: Anula80 »

Aromatyzowana herbata biała o smaku cytryny i mango Teekanne: herbata biała 91%, aromat cytrynowy, aromat mango.
Co myślicie o tym składzie?
Mąż wypił i z toalety nie może wyjść :/
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Kawa i herbata.

Post autor: Leeloo »

Teekanne powinno być ok..ciekawe. Czy mąż wcześniej stykał się z mango?
raczej poszukałabym przyczyny poza herbatą, jakaś jelitówka podobno po Polsce śmiga.
Awatar użytkownika
Derwid
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 17:12
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kawa i herbata.

Post autor: Derwid »

U mnie herbata, która w nazwie ma "aromatyzowana" odpada od razu. To sygnał, że produkt nie jest w 100% wartościowy, skoro dodają aromaty.
Staram się wybierać takie herbaty czarne (i tylko czarne), które w składzie mają 100% herbaty.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kawa i herbata.

Post autor: Adrian »

Anula80 pisze:Aromatyzowana herbata biała o smaku cytryny i mango Teekanne: herbata biała 91%, aromat cytrynowy, aromat mango.
Co myślicie o tym składzie?
Mąż wypił i z toalety nie może wyjść :/
W herbatach firmy Teekanne musi być gluten, ja kiedyś po ich zielonej herbacie również miałem problemy żołądkowe... :/
Awatar użytkownika
rossonero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr 24 cze, 2015 23:11
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kawa i herbata.

Post autor: rossonero »

1. Czy ktoś się orientuje, czy czarny klasyczny Dilmah (w torebkach) jest czysty od glutenu? Na pudełku pisze, że zawiera 100 % czystej herbaty.
2. Gdzie można znaleźć jakąś listę herbat bg?
Awatar użytkownika
Derwid
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 17:12
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kawa i herbata.

Post autor: Derwid »

rossonero pisze:1. Czy ktoś się orientuje, czy czarny klasyczny Dilmah (w torebkach) jest czysty od glutenu? Na pudełku pisze, że zawiera 100 % czystej herbaty.
2. Gdzie można znaleźć jakąś listę herbat bg?
1. Ja właśnie taką kupuję. Lepiej się czuję po Dilmah niż po Liptonie w torebkach, który też rzekomo ma 100% herbaty. Ale ja bezobjawowy...
Wydaje mi się osobiście, że lepsze jednak są herbaty nietorebkowe (do zaparzania). Te w torebkach to przypuszczalnie i tak jakieś resztki (zwłaszcza na rynku polskim). Co nie zmienia faktu, że z wygody i tak je kupuję najczęściej.

2. Trudna sprawa, jeśli taka powstała to też proszę o informację.
Awatar użytkownika
rossonero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr 24 cze, 2015 23:11
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kawa i herbata.

Post autor: rossonero »

Dzięki za odp. To mnie ucieszyło, bo mi też bardziej smakuje Dilmah, niż Lipton.
Osobiście również wolę spożywać herbatę sypaną, do zaparzania, niż w torebkach, ale, jak piszesz, czasami trzeba mieć "coś na szybko" pod ręką.

Jeszcze jedno pytanie odnośnie herbat. Z tego co rozumiem, to trzeba nam zawsze kupować herbaty bez żadnych aromatów? Tylko czarne, klasyczne?
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Kawa i herbata.

Post autor: Anula80 »

Ja nie piję czarnych herbat, tylko zielone. Staram się wybierać bez aromatów
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Kawa i herbata.

Post autor: pleomorfa »

Na listę herbat bg bym nie liczyła, bo to tak jak z każdą inną listą produktów, zmieniają się receptury, linie technologiczne i już jest nieaktualna.

Herbaty można pić różne, ja często piję sypane z dodatkami typu skórką z pomarańczy, korą cynamonu, kwiatami itd. Ale to są herbaty dosyć wysokogatunkowe.
Natomiast kiedyś się dobiłam herbata również sypaną, najzwyklejszą czarną, angielską, podobno dobrej jakości, którą skończyłam pić po dwóch łykach, bo już było czuć, że jest coś nie tak. Także nie ma reguły, trzeba być czujnym i przede wszystkim wybierać te bez aromatów.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Kawa i herbata.

Post autor: Leeloo »

dopowiem tylko- w razie wątpliwości co do jakości, aromatów itd, zawsze dzwonimy/piszemy mejle (mamy wówczas dowód) do odpowiedniego działu w firmie danego produktu. na odpowiedź nie czeka się specjalnie długo. jest to najlepsza gwarancja aktualności sytuacji "na taśmie".
ODPOWIEDZ