Kawa i herbata.

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

Magdalaena pisze:U mnie picie kawy, to też nie jest konieczność, ale dlaczego miałabym się pozbawiać przyjemności ?
W zupełności się Magdalaena, z Tobą zgodzę, to taki mały przerywnik dnia, drobna przyjemność , noo "taka mala rzecz , a cieszy :D :564:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Kasinka pisze:
Zaparzamy czarną albo zieloną herbatę, wciskamy sok z grejpfruta, dodajemy 2-3 goździki, 2 plasterki imbiru lub szczyptę sproszkowanego, słodzimy miodem albo cukierem....
Kiedyś topiłem kiwi w herbacie i poza kwaskowatością, nie ma tego silniejszego aromatu co poczciwa cytryna.
:P :)

ww. do wypróbowania
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Awatar użytkownika
grawoj
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: wt 17 lis, 2009 14:51
Lokalizacja: Łódź

Post autor: grawoj »

słyszałem że do herbaty można dodawać pigwe ponoć pychotą,
jeszcze nie próbowaliśmy, ale zamierzamy to zmienić :)
Wojtek & Wiola
Wiola na diecie BG od 2009 roku...
syn Mateusz na diecie BG od 2009 roku...

www.zyciebezglutenu.pl - jak żyjemy bez glutenu

www.facebook.pl/zyciebezglutenu - Życie bez glutenu na Facebooku
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

To spróbujcie, koniecznie!
W sklepach z "tradycyjną" żywnością można czasem kupić pokrojoną pigwę, już w cukrze, ale według mnie najlepszy jest po prostu świeży owoc. Tylko jest okropnie cierpki, więc jeśli ktoś nie lubi tych tematów, to będzie się musiał nastawić na dosładzanie.
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Monisiaczka »

piję dużo zielonych herbat jak myślicie czy szkodzą słyszałam że owocowe najlepiej pić
klunia2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt 23 sty, 2007 13:00
Lokalizacja: Opole

Post autor: klunia2 »

myślę, że wszystko z umiarem. Z autopsji wiem, że nadmierne picie (w przypadku mojej osoby) czarnej herbaty utrudniało wchłanianie się żelaza. Domyślam się, że i z zielona jest podobnie. Obecnie piję owocowe herbatki z firmy: Dary Natury. Są przepyszne i niesamowicie zdrowe. Szczerze polecam.

http://www.spragnieninatury.pl/pl/categ ... rybut_84=0
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Monisiaczka pisze:piję dużo zielonych herbat jak myślicie czy szkodzą słyszałam że owocowe najlepiej pić
Dziewczyno - zastanów się, co Ty piszesz ! Jeśli masz wątpliwości co do bezglutenowości konkretnych produktów, to najpierw poszukaj na forum, a dopiero potem pytaj, wskazując, skąd wzięły się Twoje podejrzenia.

Nie ma żadnego powodu przypuszczać, że owocowe herbaty są bardziej bezglutenowe. Wręcz przeciwnie - jedyny przypadek obecności glutenu w herbacie, jaki znam , to firma Irving, która dodawała aromat zawierający gluten. A herbaty owocowe mają zwykle mnóstwo dziwnych składników.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Monisiaczka »

Źle mnie zrozumiałaś
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Magdalaena pisze:jedyny przypadek obecności glutenu w herbacie, jaki znam , to firma Irving, która dodawała aromat zawierający gluten. A herbaty owocowe mają zwykle mnóstwo dziwnych składników.
Zaraz zaraz, ekologiczna herbata owocowa a czarna herbata aromatyzowana to dwie różne rzeczy...
Awatar użytkownika
Problemik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob 31 lip, 2010 14:49
Lokalizacja: Wschowa

Herbata

Post autor: Problemik »

Witam. temat głupi, bo głupi, ale nie daje mi to spokoju. Przeczytałem tu na forum, że podobno herbata Saga zaszkodziła osobom chorym na celiakię (bóle brzucha czy coś). Piję od początku diety Sagę i jeszcze wcześniej piłem i muszę przyznać, że rzeczywiście czasami boli mnie brzuch (zupełnie nie wiem po czym). Być może herbata działa tak z opóźnieniem czy coś. Pijacie tę herbatę? Nie wiem skąd mógłby wziąć się tam gluten ale OK. Nie wnikam :P
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Nie piję Sagi, bo mi nie smakuje.
Co do zasady herbata jest naturalnie bezglutenowa. Gluten może znajdować się np. w dodatkach smakowych i dlatego np. firma Irving ma na opakowaniu odpowiednie ostrzeżenia.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Saga to bardzo słaby jakościowo produkt. Prawdopodobnie może być kolorowana lub aromatyzowana lub fermentowana w jakiś tani i niezbyt zdrowy sposób. Zawsze warto odrzucić skrajności, czyli nie musisz kupować najdroższych herbat, ale nie kupuj też najtańszych. Szkoda zdrowia.
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

No cóż, z herbatą bywa różnie i nie jest to zawsze zależne od firmy... Po wielu, wielu latach /jak w bajce/ życia z alergiami + antybiotykoterapie, w jelitach nadmiernie rozbudowują się kolonie candida albicans, potem to opanowuje cały organizm... Jest wiele produktów, które je karmią... Jednym z nich jest herbata fermentowana /czarna, czerwona/... Nie wolno mi tych herbat, mogę tylko zieloną i bez cukru... Może komuś przyda się ta refleksja i informacja.
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Puma: To informacja szeroko rozpowszechniona, nawet w książkach o Candidzie. Nigdzie tylko nie widziałem wyjaśnienia dlaczego. Co prawda też źle znoszę herbaty. Zieloną chyba najgorzej. Więc ich nie piję. Podobnie kawy (im mniej palone, tym gorzej). Trudno jednak mi rzucić te napoje, bo rozwalenie po nich konkuruje z pobudzeniem...

Gdzieś znalazłem stwierdzenie, że produktów fermentowanych nie wolno, bo miały styczność z grzybami i bakteriami, które prowadzą fermentację. Czy ta styczność to taki problem jak styczność z glutenem? Gdzieś trafiłem też na refleksję, że np. pleśnie dodawane do serów to organizmy zupełnie inne niż Candida albicans, może nawet z Candidą wojujące.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Ja wszystkie herbaty znoszę dobrze... Jednak stosuję się do zaleceń lakarza. Kawę też mam zabronioną/pewnie nie z powodu candida/, zreztą odkąd jestem na diecie wcale za nią nie tęsknię... To tyle na ten temat...
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
ODPOWIEDZ