Kawa i herbata.

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

A słyszeliście, że producent na gwałt wycofuje kawę Astra, bo podobno zawiera tak dużo składników szkodliwych dla wszystkich!?
Awatar użytkownika
Kasieńka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr 10 maja, 2006 14:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Kasieńka »

asiar pisze:A słyszeliście, że producent na gwałt wycofuje kawę Astra, bo podobno zawiera tak dużo składników szkodliwych dla wszystkich!?
Słyszałam już o tym kilka razy i dosc długi czas temu.Jak narazie jednak kawa Astra nadal jest dostępna,a z tego co wiem na rynku pojawiają się nowe rodzaje kaw z tej firmy.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Tak, tak, słyszeliśmy!!! Nie pijcie tej kawy lepiej!!!
Dla mnie (ale to bardzo subiektywne i nie chcę reklamować) jest najlepsza Nescaffe Gold. Tylko i wyłącznie. A jestem wrzodowcem niezmiernym.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Kasieńka, wklejałam już ten link w temacie "Wykaz produktów - przeklejam ze starego forum", ale polecam przeczytanie - jest tam m.in. wyjaśnienie, dlaczego Astry pić nie należy...
http://www.przekroj.pl/index.php?option ... mitstart=0
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

a ja kawy wogóle nie pijam - no czasami dla smaku bo po kawie nie jak inni sie zachowuję bo usypiam zamiast dostać poweru
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

A próbowaliście MK Cafe brązowej? Tej mielonej. Podobno jest łagodna dla osób z dolegliwościami gastrycznymi... Ja narazie ją pijam - czasami. Ciekawe, jak wyjdą moje wyniki badań z krwi (na przeciwciała). Bo kawkę lubię
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Ana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: czw 18 maja, 2006 14:25
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Ana »

vixi pisze:a ja kawy wogóle nie pijam - no czasami dla smaku bo po kawie nie jak inni sie zachowuję bo usypiam zamiast dostać poweru
To tak jak ja...kiedyś uwielbiałam cappuccnio i jeszcze z mlekiem - ale po n-tej godzinie spedzonej w toalecie zrezygnowałam. Teraz czasami wącham sobie śweżo zmieloną kawe - zapach uwielbiam
Jest miłość wariatka egoistka gapa
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

Nsunęła mi sie taka myśl a propos kawy...Czy jeśli tak jak dowiedziałam sie na dniu celiakii kawy rozpuszczalnej nam definitywnie nie wolno - to znaczy, że ma jakieś domieszki i nie jest to czysta kawa? Przejrzałam wszystkie kawy w hipermarkecie na półkach i na ani jednej z tych co tam były nie znalazłam składu i wszędzie pisało , że jest to 100% kawy...Czyli w dalszym rozumieniu znaczyło by, że kłamią...? Przecież skoro produkt składa sie z więcej niż jednego składnika to wymagane jest napisanie składu takiego produktu na opakowaniu-to czemu oni tego nie piszą - było by jasne wtedy dlaczego tej kawy nie możemy...Jesli ktoś cokolwiek z tego rozumie to niech powie czy dobrze myślę czy nie bo już sama nie rozumiem...
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

vixi pisze:Czy jeśli tak jak dowiedziałam sie na dniu celiakii kawy rozpuszczalnej nam definitywnie nie wolno - to znaczy, że ma jakieś domieszki i nie jest to czysta kawa?
vixi, a popatrz sobie na poprzednią stronę tego wątku :wink:
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

Wiem Kfiatku ale mi chodziło ściślej o formę której brak jeśli takowe zanieczyszczenia na prawdę sie zdarzają i o pytanie retoryczne czy aby nie powinni tego pisać. Bo w przypadku produktów w których oprócz bazy np. Ryż jest w nim czysto hipotetycznie sól to powinni i raczej piszą na różnych produktach i po prostu wolałabym wiedzieć co siedzi w takiej kawie bo stwierdzenie, że siedzi mi nie wystarcza.
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

vixi pisze:Czy jeśli tak jak dowiedziałam sie na dniu celiakii kawy rozpuszczalnej nam definitywnie nie wolno
Możesz rozwinąć?
](*,) ](*,)
Czy wydaje mi się czy znów dyskusja zatoczyła magiczny krąg i jesteśmy w punkcie wyjścia: nikt nic nie wie, a wybór należy do ciebie...
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

vixi pisze:Czy jeśli tak jak dowiedziałam sie na dniu celiakii kawy rozpuszczalnej nam definitywnie nie wolno
Też poproszę o rozwinięcie tematu - ponieważ zamiast na Dniu Celiakii byłam na wagarach, a sprawą jestem żywo zainteresowana (bez kawy nie funkcjonuję :( ). Jak już parę razy pisałam, piję Nescafe Gold (rozpuszczalną), wg producenta bezpieczną... Dobrze się po niej czuję... :?: :?: Czyli jak to jest?
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

kabran pisze:[bez kawy nie funkcjonuję :(
o.. to tak jak ja. Kawa to moja radość każdego dnia. Niestety mój żołądek po trzeciej kawie zaczyna się buntować, co nie oznacza oczywiście, że skłoniłoby mnie to do rezygnacji z czwartego czy piątego kubka kawy 8)
kabran pisze:Jak już parę razy pisałam, piję Nescafe Gold (rozpuszczalną)
Ponieważ sama nie mam objawów, na podstawie tego co psiałaś, przerzuciłam się na Nescafe Gold.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

W/w kawa znajduje się na liście, jaką podała firma Nestle:
topics20/nestle-vt1252.htm
Ponieważ coś trzeba pić, a cena kawy jest raczej wysoka, pozostaje mi tylko naiwna wiara, że obietnice producenta (jakby nie było renomowanego na całym świecie) nie są tylko pustymi słowami... :?
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

Z pewnością każdy reaguje inaczej ale próba z kawą Nescafe Gold, wykonana na moim synu, wypadła niekorzystnie. Wprawdzie reakcja nie była specjalnie burzliwa, ale jednak jakaś tam była. Chyba przestaniemy już eksperymentować. Jedynie kawa ziarnista, mielona w domu i zaparzana w kawiarce, nie daje żadnych efektów ubocznych.
ODPOWIEDZ