Kawa i herbata.

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Kupiłam Cykorię (angielska tofee), skład wydaje się bezpieczny, ale nie jestem zachwycona smakiem. Nie pamiętam smaku INKI, ale cykoria zupełnie nie przypomina kawy. Raczej takie pseudo cappucino z torebki.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Urszula
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz 02 gru, 2007 15:33
Lokalizacja: Słupca

Post autor: Urszula »

Ja piję cykorię instant z Bebilonem Pepti - znakomicie zabija smak tego pseudomleka :D Z wodą jest strasznie gorzka. Nie wiem, jak smakuje ze zwykłym mlekiem. Używam też cykorii do kremów - gotuję kisiel z mąki ziemniaczanej lub budyń na wodzie z dodatkiem cykorii (ok. 1-2 łyżeczki), potem ucieram z margaryną. Krem ma wtedy posmak ni to karmelu, ni to toffi.
EMILA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob 21 lip, 2007 15:50
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: EMILA »

Witam
A ja kupiłam właśnie dzisiaj, cykorię instant w Kauflandzie firmy"Coffe Promotion". Ma podobny opis jak Cykoria Nastki i jest napis "gluten free".
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Jeśli się nie mylę, to firma Alcor zmieniła nazwę na Coffee Promotion, opakowanie jest identyczne kolorystycznie jak cykorii z Alcoru, dlatego bez sprawdzania firmy w temacie "Co kupić" wpisałam Alcor. Zresztą Alcor już zniknął.
Więc mówimy o jednej cykorii :okulary:

Ja pijam cykorię z dodatkiem mleka sojowego w proszku, czasem z dodatkiem kawy rozpuszczalnej. Jest to dobry zastępnik kawy zbożowej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Ja kupowałam tę kawę z cykorii (jeszcze w "starym" opakowaniu) w Auchan. Jest bardziej gorzka niż zbożowa, ale mnie smakuje (i z mlekiem zwykłym i z mlekiem sojowym). Na opakowaniu chwalą się, że pomaga przy odchudzaniu (-ciekawe czy istnieją odchudzający się celiacy? :okulary2: )
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Moja 14-latka kawy na szczęście nie pija,ale za to uwielbia mocą herbatę.
Drifter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt 15 lut, 2008 15:59
Lokalizacja: Z syreniego gordu;)

Post autor: Drifter »

Mam takie pytanko odnośnie tego cudu ;) http://e-zdrowie.abc24.pl/default.asp?k ... pro=335151 z etykietki wynika że nie powinno być glutenu (tak mi się wydaje bo jestem jeszcze trochę zielony w tym temacie), ale jest to w formie sypkiej a szkując na forum wiadomości o kawie dowiedziałem się że te sypkie są problematyczne. Czy ktoś miał okazję to pić i czy nie miał po tym żadnych porblemów?. Z góry dzięki za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony czw 10 kwie, 2008 14:44 przez Drifter, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Trzeba skontaktować się z producentem, a konkretnie z kimś kto odpowiada za jakość lub technologię produkcji u nich.
estelle00
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: ndz 29 cze, 2008 13:21
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: estelle00 »

I jak to jest z tymi herbatami aromatyzowanymi? Kupiłam herbatkę z vitaxu, zależy mi właśnie na tej bo jest wzbogacona w witaminy.Skład jest ok poza tymi aromatami.Na opakowaniu jest tylko strona internetowa producenta, nigdzie nie mogę znaleźć adresu e-mail.Nie wiem co z tym fantem zrobić. Czy wy unikacie aromatów?Przecież one są praktycznie wszędzie...
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

można się skontaktować z nimi przez wysłanie wiadomości ze strony: http://www.vitax.com.pl/twoim_zdaniem.php
Obrazek
Joanna P.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: pt 09 gru, 2005 10:25
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Joanna P. »

Drifter pisze:Mam takie pytanko odnośnie tego cudu ;) http://e-zdrowie.abc24.pl/default.asp?k ... pro=335151
Jeśli pytasz o żołędziówkę, to mamy już o tym wątek. Pytałam producenta jakieś 2-3 lata temu. Może od tamtej pory coś się zmieniło. Wtedy dowiedziałam się, że producent ma jeszcze w ofercie aromatyzowaną kawę zbożową i produkuje to w małym zakładziku w jednym pomieszczeniu na tych samych urządzeniach. Twierdzi, że te urządzenia myje. Z czasów praktyk studenckich pamiętam, jak się myło urządzenia przemysłowe w przetwórni owoców i dlatego nie zaryzykowałam. Od mamy wiem, że jest smaczna. Żołędziówka, oczywiście.
AnnaR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 16:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AnnaR »

Witajcie, bedac w szpitalu poznalam osobe ktora ma nietolerancjie glutenu i mowi,ze to cos innego niz celiakia. powiedzial mi tez co mnie zdziwlo,ze czarna herbata w torebkach ma gluten chodz o tym nie pisza na opakowaniu czy ktos o tym cos wie? bardzo prosze o odpowiedz bardzo mi na nie zalezy... obecnie ze szpitala pozdrawiam...
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

A dlaczego o tym nie piszą? Chcą po cichu wytruć wszystkich celiaków czy może chodzi o jakiś inny spisek?
AnnaR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 16:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AnnaR »

nie mam pojecia ale ta wiadomosc mnie bardzo zaskoczyla wiec szukam na ten temat jakis informacji.Jak uda mi sie to jakiegos lekarza tu w spzitalu podpytam.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

@AnnoR! Czy naprawdę uważasz, że lekarze szpitalni to godne zaufania źródło nt. diety bezglutenowej, a zwłaszcza tajników produkcji?? Takie pytania stawia się chyba producentowi konkretnego produktu, skąd lekarz ma wiedzieć, co producent dosypał lub nie? :okulary2:
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
ODPOWIEDZ