Zamiast mleka...

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
iwonek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt 18 cze, 2010 21:10
Lokalizacja: Jasło

Zamiast mleka...

Post autor: iwonek »

Zastanawia mnie pewien fakt. Jeśli na początku diety bg należy unikac mleka i produktów pochodnych to co w takim razie jeśc? Od zawsze żywie się praktycznie samymi serkami różnego rodzaju i teraz jestem w kropce. Może ma ktoś jakieś ciekawe propozycje?
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

jeśli chodzi o coś na chleb, to poszukaj w zdrowych sklepach smarowideł na kanapki - jest ich sporo, często bezglutenowe, w zależności od producenta.
sorry, ale pytanie jest postawione strasznie ogólnie, w ogóle nie piszesz, co lubisz jeść, a to zmienia postać rzeczy. Jeśli jadłaś dużo mleka, to możesz je astąpić "mlekami" roślinnymi - ryżowe, migdałowe, z komosy ryżowej, dietetycy polecają różnorodnosc.
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

O tym z czym można zjeść chleb wątek jest tutaj

Pozdrawiam i życzę inspirującej lektury :)
Agniesia
Ostatnio zmieniony wt 13 lip, 2010 15:59 przez Agniesia, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
iwonek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt 18 cze, 2010 21:10
Lokalizacja: Jasło

Post autor: iwonek »

Dziękuje :) . Nie widziałam tego wątku.
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Ja jako smarowidła używam majonezu, robię różne pasty na bazie majonezu, pasztety i na to reszta wzalezności od upodobań smakowych. Ale jak sie spróbuje z majonezem, posypane mielonymi orzechami i pestkami dyni i slonecznika lub zmielonymi zielonymi suszonymi warzywami i na np. gotowane jajko, ryba wędzona, kiszony ogórek itd to raj w gębie. Potem maslowe i margarynowe "mazidła" nie smakują już , nawet jak są bezlaktozowe.
Pozdrawiam bg i bm.
Jestem Bezglutkiem i Bezlaktozowcem - więcej na moim blogu: http://blog-alergia.bloog.pl
Zablokowany